Nový přístup k STK - jak to vidíte?

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod Gomez » 21 led 2016, 14:26

Já to furt nechápu :) Příklad u dejly káru:

Auto má jinou ŘJ. Protože je z toho samého auta, jen s klimatizací a naše klimu nemá, tak nám svítí kontrolka na palubce - protože ji ŘJ nemůže najít. Auto v pohodě jezdí. Počítám, že po napojení na OBD II to nahlásí chybu a já budu jako pako shánět jinou ŘJ? Byť to není závada emisí?

Za měsíc mě čeká celá tato procedura s NCčkem..dovozová STK, emise, EK..brr :? (nemám rád místní stanici, páč mi nesedí jeden technik a vždy jej, jak na potvoru, chytnu) :| Už u NB říkal cosi o limitech zplodin a děsně se čertil..
Jedinečnost každé přítomnosti se neustále obětovává nějaké budoucnosti..
NB 12/1999 - 1.6 - ex
NC 12/2005 - 2.0
Uživatelský avatar
Gomez
 
Příspěvky: 318
Obrázky: 19
Registrován: 25 dub 2014, 17:37
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod Safa » 21 led 2016, 14:37

Raduna MX5 píše:kola nechat zapsat...apropo, jak se to dělá? Někde tu byl na nějakej článek...ale kde?

Ohledně zapsání pneu je to jednoduché - řešil jsem to vloni v červenci, když jsem přihlašoval NC z Německa. Ve velkém techničáku byl zapsán jen "letní rozměr" 17'', na zimu mám přitom šestnáctky.
Postup je následující - zajdi na místně příslušný registr vozidel, celá procedura zabere asi pět minut. ;)
Jen si nejsem jistý (já to řešil při přihlášení vozidla), zda změna ve velkém TP není zpoplatněna nějakým drobným obolusem...
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod cafe-racer » 21 led 2016, 14:56

Co když si na sériovou ŘJ nalepím nálepku "megasquirt" a na airbox "K&N" ?
Myslím že změna je určitě přínosná, odfiltruje dost silničního humusu (doufám). Ve spoustě věcí i nadále nebude možné pro technika STK jednoznačně určit zda daný komponent je nebo není sériový. Např kotouče, pružiny, doplňky které se třeba montují do továrních limitovaných edicí - jak zjistí že moje auto z normální výroby má kotouče z limited edition ?

Jen ti plyšoví medvídci mi trochu dělají vrásky :-)
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod Mike » 21 led 2016, 15:11

Stahujete kalhoty, když brod není ještě ani vidět :D
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod buteo » 21 led 2016, 16:12

A taky nezapomeňte, že žijeme v kotlině české, ergo na západním Balkáně!
Co tady už všechno bylo na papíře! Být to západně od Rozvadova, to by bylo jiné kafe, ale tady?
Až vyšumí prvotní ruch, bude to zase "po našem", myslím.
buteo
 
Příspěvky: 928
Registrován: 23 úno 2012, 14:02

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod TeeJay » 21 led 2016, 18:05

STK jsem dělal v říjnu a auto si fotili ze všech úhlů včetně všech vyražených VINů už tehdy :) Centimetrovýho pavoučka v čelním skle řešili domluvou...
RZ níž půjde stůj co stůj, i kdybych ji měl mít v den STK přilepenou oboustrannou páskou na původní místo... a jen koncák výfuku taky snad prožívat nebudou. Každopádně to budu řešit za rok a půl, ne teď :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod spoofan » 21 led 2016, 19:45

Do cervence jeste muzou byt nektere STK v offline rezimu. Takze pokud vam konci technicka a mate pruserove auto, tak bych doporucil takovou stanici najit a domluvit se :D
Díly na MX-5 NA/NB

I am not into fake things - including boobs and wheels.
1.8 NA BRG + jedna lady + brap
spoofan
 
Příspěvky: 612
Registrován: 26 říj 2012, 14:55

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod vojtacz » 22 led 2016, 08:19

Z diskuse na tuning foru mi vyplývá, že naprosto zásadní budou asi emise, kterých se sice bojím, ale nevím proč, protože se stock benzínem by to mělo být v pohodě. Na daily jí mám do 10.2. takže se tam asi příští týden podívám a uvidím. Spíš mě štve že se mi začaly dost ozývat silentbloky na zadní nápravě, navíc výfuk je sice stock a děravej není, ale zvuk je takovej...výraznej :D

Tak pak poreferuju :)
NBfl, 1.8
vojtacz
 
Příspěvky: 78
Registrován: 24 črc 2015, 20:46
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod Winie » 22 led 2016, 10:32

vojtacz píše:Z diskuse na tuning foru mi vyplývá, že naprosto zásadní budou asi emise, kterých se sice bojím, ale nevím proč, protože se stock benzínem by to mělo být v pohodě. Na daily jí mám do 10.2. takže se tam asi příští týden podívám a uvidím. Spíš mě štve že se mi začaly dost ozývat silentbloky na zadní nápravě, navíc výfuk je sice stock a děravej není, ale zvuk je takovej...výraznej :D

Tak pak poreferuju :)


Silentbloky vyřeš určitě před STK, to by tě vyhodili tak i tak, ale pokud výfuk není prorezlý a originál, tak ti nic neřeknou. Pokud je to vzhledově originál, ale už je to druhovýroba, tak by to mohl být problém. Většina druhovýrobních výfuků je bez homologace. Obzvlášť polské kusy.
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Nový přístup k STK - jak to vidíte?

Příspěvekod spoofan » 22 led 2016, 10:53

vojtacz: na svem vyfuku jsem diru taky nevidel, ale mel takovy deravy zvuk...na stk se mi snazil ucpat vyfuk rukou, pak tam nacpal hadr a auto si veselo drzelo otacky. Takze jsem se poroucel :lol:
Zkus teda aspon ucpat vyfuk rukou, kdyz ti budou klesat otacky, prip. auto chcipne, tak ok. Jinak oprava pred STK.
Díly na MX-5 NA/NB

I am not into fake things - including boobs and wheels.
1.8 NA BRG + jedna lady + brap
spoofan
 
Příspěvky: 612
Registrován: 26 říj 2012, 14:55

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 122 návštevníků