Mazda MX-5 NA - hardtop

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Mazda MX-5 NA - hardtop

Příspěvekod sEmprE » 03 zář 2010, 16:50

Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat jestli pasuje (nebo jakýmkoli způsobem jde nasadit) hardtop z NB na NA (mám pocit že hardtopy na NA se nevyráběli) a jestli jde koupit nějak officiálně samostatně. Hledal jsem a bohužel nenašel.
Plánuji si koupit totiž svojí první MX-5ku a jelikož na NB nebudu mít asi finance (chudý student :D ), tak si budu muset pořídit NA. Jelikož bude tak nějak na celoroční provoz, ten hardtop bude potřeba. ;) Pokud to teda nějákým způsobem nepůjde, budu muset asi ještě nějáký čas šetřit na NB (která se mi jak jinak líbí mnohem více :) ).

Jen tak mimo soutěž, myslíte, že by byla dobrá koupě něco takového: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=1 ?

Předem děkuji za odpověď. :)

P.S.: Měřím 193 cm.... četl jsem, že lidé nad 190 cm budou mít asi menší problém.... Je tu někdo z Českých Budějovic nebo okolí, který by mi dal možnost si do toho auta prosím sednout ? :)
sEmprE
 
Příspěvky: 6
Registrován: 03 zář 2010, 16:22

Re: Mazda MX-5 NA - hardtop

Příspěvekod George » 03 zář 2010, 16:55

hardtopy sedí od 1989 do 2005. Za celou tu dobu nebyla provedena žádná zásadní změna, takže jediný rozdíl je, že starší hardtopy nemají vyhřívané okno, jelikož to první NAčka neměla ve výbavě. Nevim za kolik si myslíš, že seženeš NAčko, ale v inzerci tu je jedno NB dost levně (Honziiik) a na sportovnivozy.cz je myslim taky jedno NB za podobnou cenu. Hlavně si dej bacha, ať to neni nějak moc bouraný
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Mazda MX-5 NA - hardtop

Příspěvekod sEmprE » 03 zář 2010, 16:57

George píše:hardtopy sedí od 1989 do 2005. Za celou tu dobu nebyla provedena žádná zásadní změna, takže jediný rozdíl je, že starší hardtopy nemají vyhřívané okno, jelikož to první NAčka neměla ve výbavě. Nevim za kolik si myslíš, že seženeš NAčko, ale v inzerci tu je jedno NB dost levně (Honziiik) a na sportovnivozy.cz je myslim taky jedno NB za podobnou cenu. Hlavně si dej bacha, ať to neni nějak moc bouraný


Dobře, děkuji moc za odpověď.... Ještě by mě tedy zajímalo, jestli neznáš nějáký shop, kde bych ten hardtop koupil jako samostatnou věc (fakt jsem to hledal jak drak a nenašel :( ), nebo to budu muset shánět přez inzeráty od lidí, kteří se toho chtějí zbavit ?
sEmprE
 
Příspěvky: 6
Registrován: 03 zář 2010, 16:22

Re: Mazda MX-5 NA - hardtop

Příspěvekod riderhenry » 03 zář 2010, 17:03

Kdybys kupoval HT novy, tak te bude stat pomalu stejne, jako to auto :D Nevim, jestli se daji nove HT v Evrope koupit, v USA jsem ho videl a stal snad 1500 USD, postu radeji nechci vedet... Se 193 cm bys mozna uz mohl mit problem, urcite se do nejakeho auta zkus posadit ;)
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Mazda MX-5 NA - hardtop

Příspěvekod George » 03 zář 2010, 17:05

tak pavel tehdy kupoval nové okno k hardtopu a vyšlo ho na 15k :D novej tu stojí myslim něco kolem 45.000,- ale z německa se dají sehnat levněji. Čas od času se nějaký objeví na prodej i tady
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Mazda MX-5 NA - hardtop

Příspěvekod sEmprE » 03 zář 2010, 17:17

A sakra.... Tak jak to tak vypadá, tak asi pořádně přišetřím a koupím NB rovnou i s hardtopem (samozřejmě z Německa), než ho pak tady někde shánět a dát za něj pomalu jak za celé auto.... A taky jsem tu na forku četl, že do NB se vejde větší člověk, než do NA.... má nějak prý níž sedačky :)

Jo a ještě něco.... všichni tu píší, jak mají MX-5ku v podstatě jen na blbnutí a menší vyjížďky, kdežto já jí plánuju jako celoroční auto.... Myslíte, že s tím nebude problém ? Když bych měl tu pevnou střechu, tak v zimě v poho ne ? Nějáké extra km také nenajezdím, jelikož peníze na benzín nekradu.... :)
sEmprE
 
Příspěvky: 6
Registrován: 03 zář 2010, 16:22

Re: Mazda MX-5 NA - hardtop

Příspěvekod Alessio » 03 zář 2010, 17:36

Jo, vejde se tam větší člověk než do NA, jenže ideální výška do NA je tak 170 :D. Podle mě ti bude uvnitř NB malá, určitě to zkus.
Alessio
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 led 2010, 22:04

Re: Mazda MX-5 NA - hardtop

Příspěvekod George » 03 zář 2010, 17:43

já i henry zatim máme mazdy na denní ježdění a v zimě neni problém ani bez HT;) já mám 185 a do NA i NB se vejdu víceméně bez problémů... jedinej problém jsem měl s přilbou na okruhu, kdy jsem musel trochu podsednout, abych se vešel
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Mazda MX-5 NA - hardtop

Příspěvekod sEmprE » 03 zář 2010, 17:48

George píše:já i henry zatim máme mazdy na denní ježdění a v zimě neni problém ani bez HT;) já mám 185 a do NA i NB se vejdu víceméně bez problémů... jedinej problém jsem měl s přilbou na okruhu, kdy jsem musel trochu podsednout, abych se vešel


Velmi pozitivní odpověď, děkuji. :) Ale určitě, než budu realizovat nějákou koupi, tak se do ní posadím. ;) Mimochodem.... myslel jsem něco jako když bude pršet či sněžit.... to je HT asi nezbytný ne ?
sEmprE
 
Příspěvky: 6
Registrován: 03 zář 2010, 16:22

Re: Mazda MX-5 NA - hardtop

Příspěvekod George » 03 zář 2010, 17:55

neni, střecha vydrží leccos, akorát sůl jí nedělá moc dobře... S NA i NB jsem odjezdil zimu bez problémů
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 104 návštevníků