Reakce okolí

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Tomin » 18 srp 2017, 23:47

Ano, protáhl jsem původní záměr až do Hostýnských vrchů a Buchláky jsem zakomponoval až na návrat. Pamatuješ, jak jsme se na srazu shodli, že nás ty pojížďky okolo komína vlastně ani nebaví? Jenže po dnešku musím Buchlovské hory velebit. Pro podvozek NCéčka je tahle silnice dokonalé doskočiště! Ten Troják&Tesák v rámci nějakého výletu třeba do Beskyd ujde, ale za samostatný cíl e-e. Silnice je tam většinou hodně drncavá a to těm Kapitánům Šnekům na rychlosti nepřidá. Furt jsem se za někým coural a co hlavně, tak jsem tam trefil v pořadí už třetího opeřence. Co to ta mazda tropí, že nenechá ptáčka se ani odlepit od země? :cry:
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Vavris » 19 srp 2017, 08:44

S ptákama to je nějaké divné, Mazdama už jsem jich taky pár trefil :-( Přitom ostatními auty nic...
back in the business 8-)
Uživatelský avatar
Vavris
 
Příspěvky: 1439
Registrován: 13 led 2011, 23:40

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Tomin » 19 srp 2017, 14:23

V obyčejném autu přijíždím k hejnu, které si tam bezstarostně cosi zobe. Nechají mě přijet co nejblíž a frnk. Ještě si říkám, co byste vy slepičí mozky dělali, kdybych jel rychleji. V mazdě je to zatáčka s roztočeným svorem - za zatáčkou pak pták a pic! Zatím největší mr.da byla na Šumavě. Ten samý příběh, jen ten fógl byl o něco objemnější. Utěšuju se, že to třeba byl jen blbý drozd. Ale osobně mám podezření na nějaký dražší kousek z Červené knihy :(
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Reakce okolí

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 19 srp 2017, 19:42

To je fakt. Všiml jsem si, že z podběhů mi věčně trčí nějaké to pírko...
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Reakce okolí

Příspěvekod gramo » 19 srp 2017, 22:33

Na předchozím autě už se mi to taky stalo, s MX-5 zatím naštěstí ne.

Obrázek
Byl to drozd
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Eddie1904 » 06 zář 2017, 18:54

To na mý NAčko byl spáchán přímo atentát. Jedu si takhle pomalejší pravotočivou zatáčkou, načež z houští vyletí ptáček a přímo z boku trefí pravou mrkačku, od té se odrazí do vzduchu a přistane u té levé.
Tam s sebou chvíli mrská načež vlivem odstředivé síly po chvíli sklouzne z kapoty pryč. Že jsou mrkačky v připadě nehody nebezpečné pro chodce už víme, ale nyní dokonce i pro okolní ptactvo? :)
PS: Pták vypadal že střet přežil, to samé se ovšem nedá říct o nervech spolujezdkyně :D
93 NA 1.6 ošklivé káčátko :)
Eddie1904
 
Příspěvky: 43
Registrován: 20 zář 2016, 23:36
Bydliště: Brno

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Tomin » 08 črc 2018, 22:03

Smutný příběh! Odemykám zaparkovanou mazdu, otevírám kufr a strkám tam svoje krámy. Najednou slyším zezadu pozdrav od nějakého dědy a že jestli budu odjíždět. A že jestli bych ho a jeho ženu nesvezl do Starého Města (pod Králickým Sněžníkem, kde jsem byl na výšlapu). Nejdřív jsem na něho hleděl jestli nedělá srandu, ale pak jsem nasadil úsměv a přívětivě oznámil, že to určitě nepůjde když má moje auto jen dvě sedačky. Teď vyoraně čučel děda, na což jsem reagoval, že na důkaz sundám střechu aby se přesvědčil. Už jsem to nestihl, protože pán odkráčel s výrazem, jako by byl právě vyfakován. :shock:
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Reakce okolí

Příspěvekod MacTeine » 09 črc 2018, 08:01

No děda nic moc, třeba chtěl řídit sám a ty bys šel pěšky :lol:

Já si všiml jedné hezké věci z lidské psychologie. Když mám černé sluneční brýle a jedu po městě, čumí po mě hlavně dospělí, děti skoro vůbec. Když jedu bez brýlí, že je mi vidět do očí, nejvíc po mě koukají a mávají děti :D Je pěkně vidět, jak tu dětskou bezprostřednost s věkem postupně ztrácíme. :)
NCfl 2011 2.0 Karai
Ex: NBfl 2001 1.8
Uživatelský avatar
MacTeine
 
Příspěvky: 431
Registrován: 30 bře 2014, 19:37
Bydliště: Praha

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Blix » 09 črc 2018, 09:30

Já jsem třeba vůbec nečekal kolik bude červené autíčko v ceně ojeté oktávky budit pozornosti. Jako introvert jsem si nemohl vybrat líp! Když řídím nemám to většinou čas moc sledovat, ale přítelkyně na místě spolujezdce se tím náramně baví - chlapi otáčejí přítelkyně, rodiče děti, děti rodiče, přestává se hrát fotbal, chodci zakopávají a kácí se k zemi.. Kdybych si koupil Porsche tak by to byl posun do anonymity :D

Strašně moc je to poznat i na chování ostatních řidičů, málokdy se na mě někdo lepí, nesmyslně předjíždí, vjíždí do cesty nebo dělá prasárny, když pak přesednu do šedé plnoleté fábie připadám si jak v řidičském pekle.

Každopádně dítě stojící přede mnou na přechodu řvouc na celé kolo pořád dokola "OO MAAAJ GAAD" už bylo trochu za hranou :lol: Asi prošlá kofola :D
1991 Mazda Miata (US)
Blix
 
Příspěvky: 73
Obrázky: 1
Registrován: 14 zář 2017, 07:38
Bydliště: Ostrava

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Tomin » 09 črc 2018, 16:10

MacTeine: Už jsem tu kdysi (ještě před vlastnictvím mazdice) něco takovýho psal. Tak jestli to s tím třeba nesouvisí.

Tomin píše:Z pozice toho, kdo je zatím stále ono "okolí" jsem si všiml jedné věci. Jsem dnes potkal auto se střechou dole (asi Pugét 206 CC) a celkem intenzivně jsem čuměl, KDO ho řídí. Stejně tak, jako forenzním pohledem zkoumám každého řidiče nad jehož hlavou je nedostatek karoserie. Zvláštní, přitom jsem ten, kdo se straní zjišťování kdo co má nebo nemá. Mám s tím i potíže, když mi někdo známí řekne, že mě potkal, mával mi a já že ho neviděl. No bodejť. Ale u cábrií, je to přesně naopak. Je to tím, že je v kabině tolik světla, které na šovca pěkně posvítí? Nebo je to archytepální pud mít v merku každého kdo se odlišuje? Fakt divný!


Blix: prej "asi prošlá kofola"! Ty budeš taky asi dobrej kmásek :D
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 118 návštevníků