Reakce okolí

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Reakce okolí

Příspěvekod gramo » 11 srp 2016, 10:21

NAčko s otevřenýma očima zaručeně bude budit pozornost, má to tak krásně veselý výraz, že na to reagují nejen děti :)
Mám teď z víkendu zážitek, zaparkoval jsem, zrovna jsem dovíral střechu a holčička co šla kolem překvapeně povídá: "tati, to je ale malé autíčko, to je menší než já"
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Reakce okolí

Příspěvekod dopr » 11 srp 2016, 10:29

kousmen píše:Nejvíc bývají vykulení stopaři, když je vezmu. :)

Souhlasim. Bral jsem lidi uz mnohokrat a to je vzdycky: "to mi nebudou verit v cem jsem jel", "s Miatou jsem vzdycky jezdil v NFS", "v aute bez strechy jsem jeste nejel" apod :D
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Safa » 11 srp 2016, 10:51

Vždycky si s humorem vzpomenu na reakce své takřka pětasedmdesátileté mámy.

Já: Mami, koupím si kabriolet.
Máma: To je blbost, pořiď si něco praktického.
Koupil jsem kabriolet (vysvětlovat jí, co je to roadster, se ukázalo být nad mé síly)...
...
Já: Mami, pojedeme za tetou z Velkých Karlovic přes Makov.
Máma: Ne, do toho nesednu, nechci se zabít.
Po dvou hodinách...
Máma: Ok, ale střecha bude nahoře.
Já: To je v pohodě, vem si šátek.
Máma: Ne, bude nahoře.
Po dalších dvou hodinách jízdy...
Máma: Ty stromy nad námi jsou nádherné. A ani tu moc nefouká.
Já: Vždyť jsem ti to říkal. Takže líbí?
Máma: Už chápu, proč sis ho koupil.
...
Přijeli jsme k tetě...
Teta: Do toho bych v životě nesedla, jsi odvážná, Maruško.
Po dvou hodinách a okružní jízdě po okolí Žiliny...
Teta: To je bezva zážitek. Zavolám synovi a dceři, svezeš je taky?
...
Tou samou cestou (přes Makov) jsem o den později vezl ségru. Trošku jsem to švihal. Po dojetí do cíle cesty...
Já: Tak co ségra, nebála ses?
Ségra: To bylo boží, kam pojedeme zítra?

MX-5 je jako mor... :lol: :lol: :lol:

P. S. V okolí svého domu už jsem povozil cca 20 dětí. A totálně zabil čtyřletý syn nejlepšího kamaráda ze vsi. Prolezl celé auto, na všechno si sáhl, vše zmáčkl. Pak vylezl a povídá: Tý jó, stlejdo, ty to máš teda vymazlený. Až budu velký, chci to taky... :mrgreen:
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Andre_fux » 11 srp 2016, 11:03

Safa: pod toto se podepisuji! Je to asi tak všude...

U nás to dopadlo tak, že mamkce jsem pořídil NAčko.Když jsem konečně odvrtal všechny nýty držící odepínací okno na střeše (původní majitel tu odpínací část nahulváta nanýtoval) a chtěl zkusit jízdu se střechou nahoře a okny dole (i se zadním), tak jsem nemohl neb mamka nechtěla dávat střechu nahoru! A to venku svítilo sluníčko a bylo horko 30+ °C.

U dědí a rakouských policajtů boduje toto: Obrázek
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Reakce okolí

Příspěvekod mojžo » 11 srp 2016, 11:52

:) Mňa zakaždým veľmi poteší, keď vidím ako veľmi sa deti tešia keď ma zbadajú v MX5.
"Ahaha mami to je to autíčko z rozprávky" :)
"Juuu pozri s takým chodím v Níd for Spíd" :)

Haha a raz som viedol stavbu pri škôlke a po 2 týždňoch ako som tam každý deň stál (videl som že deti kukajú cez plot vždy keď prídem/odídem), prišla za mnou učiteľka že deti by veľmi chceli vidieť auto. 90 minút diskusie s deťmi, každý si chcel sadnúť, pokrútiť volant, príjemný zážitok.
Uživatelský avatar
mojžo
 
Příspěvky: 919
Registrován: 12 úno 2013, 13:12
Bydliště: Košice, SK

Re: Reakce okolí

Příspěvekod mojžo » 11 srp 2016, 11:57

Jaaj a minulý rok tuto kde bývam pri pošte som cez plot pozeral ako jeden chlapec behá okolo auta a vraví otcovi že "tato tato aj my si kúpme takéééé" a tato mu povedal "to je drahé auto poď už".
...synka natlačil do Octavie rok starej :-D
mám skoro 17 ročnú MX5 čo má 200 000 nabehané pre predstavu.
Uživatelský avatar
mojžo
 
Příspěvky: 919
Registrován: 12 úno 2013, 13:12
Bydliště: Košice, SK

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Renee » 11 srp 2016, 14:01

Nějak extra moc superstar na silnici nejsem, ale určitě pozoruju víc pozornosti než s jiným autem... Občas při průjezdu obcí slyším z chodníků výkřiky jako "týjo! hustý! hezky!" apod. Jednou jsem si to v klidu šinul Blankou v Praze a začalo mě předjíždět nějaké SUV, srovnali se mnou rychlost a prostě na mě čuměli dokud jsem je nevymával. A předevčírem jsem potkal svatební průvod, tak jsem se nenápadně vetřel a pár úsměvů jsem taky sklidil.

Nicméně auto je daleko od nějakého prezentovatelného stavu, tak se zatím snažím být nenápadný. Ale moc se těším až ji časem trochu dám dohromady, to ze mě bude výše zmíněná attention whore. :)
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Fernie » 11 srp 2016, 16:06

Víte, ono jezdit něčím takovým, to člověk musí bejt tak trochu exhib, nebo s tím alespoň počítat.

Chlapům se to líbí jen vobčas, spíš říkají, že to musí bejt strašně dobrej babolap. No, možná pokud je člověk tak trochu pedofil a je pro něho i malý chlapeček holčičkou.

Jó, děti. Těm se to líbí. Strašně často na mě mávají malé děti a jejich rodičové z okolojedoucích aut. Nebo třeba skupinka dětí z trolejbusu. A když je to červený, tak malý chlapečci křičí "Hele, fejaji!" Malý holčičky neodolaj, protože se na ně to autíčko tak hezky kouká.

A jako jo, líbí se to i větším holkám. Bejt to BMW, tak je to masírka, ale takhle je to prostě jen roztomilý auto. Člověk si takhle jede za šalinou a zezadu na něj nějaká kouká. A třeba i zamává. A možná i ocení, když na ni zamrkáš. To člověku zlepší den.
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Reakce okolí

Příspěvekod kousmen » 11 srp 2016, 17:09

My o vlku a já mám vlka. Zpotil jsem se na patřičných místech když jsem se vracel z unimarketu a na parkáči stála banda cikánů s jedním bílím cigošem a tvářili se jako že je Majdalenka jejich. Otázka "Co to stálo?" mě donutěla rychle odjet i když jsem chtěl jen přejít do Tesca hned vedle. To je zase druhá stránka věci. Láká i ty špatný a člověk se pak obává stokrát víc než majitel stříbrné fabie.
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Reakce okolí

Příspěvekod evlo » 11 srp 2016, 17:47

Tohle jsem se naucil neresit i u vyrazne drazsich aut, kazdy auto beru jako naprosto vyhozeny penize, jinak by me mrdlo.
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 127 návštevníků