Reakce okolí

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Pochtli » 11 srp 2016, 19:40

Většinou vysmátý kukuče v autech za mnou, sem tam palec nahoru.. Nejvíc na autě zaujme barva - v tmavě zelené/modré zájem decentní, v laserce se lidi otáčeli mhohem víc, děti se u toho fotily..
NB 1.8 -> NB 1.6 -> NBFL 1.8 -> NB 1.6 Miracle (2000)
Toyota Avensis kombi 2.0 VVTi (2005)
Suzuki Swift 1.3 (1999)
Uživatelský avatar
Pochtli
 
Příspěvky: 2005
Obrázky: 3
Registrován: 22 čer 2010, 20:08
Bydliště: Brno

Re: Reakce okolí

Příspěvekod noose » 11 srp 2016, 19:43

Na mě reagují lidi celkem často, děti si ukazují a kriceji na rodiče ať se podívají, občas mávají. Na semaforech dostávám palce nahoru a občas někdo stáhne okénko a chválí. Mám NA BRG. Lidi se otáčejí celkem často. Vždy mě to potěší :)
NA BRG
Uživatelský avatar
noose
 
Příspěvky: 610
Registrován: 21 led 2014, 00:49
Bydliště: Praha

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Bageta » 11 srp 2016, 22:55

Taky se podělím o svoje zážitky s okolím, co jsem za 3 týdny s Mazdou nasbíral. Myslel jsem, že černý NB moc reakcí vyvolávat nebude, ale už dvakrát při parkování jsem z vedlejšího auta slyšel: "Jů tatí co to je za auto?". Při vyjížění z garáže mě zase pobavili sousedi s dotazem jestli vozím i deštník, když začne pršet. Nejlepší zážitek s okolím jsem, ale měl při podvečerní projíždce po okreskách. Za jednou vesnicí byla hospoda velice blízko u silnice a po silnici se motali už trochu přiopilí týpci. Zpomalil jsem, že kolem nich opatrně projedu a jeden z nich začal mávat ať zastavím. Tak si říkám, asi mi nesvítí světlo nebo něco podobnýho. Zastavil jsem a ptám se co se děje a dočkám se odpovědi: "Hele nic, já si to chtěl jen pořádně prohlídnout". Pobavilo :D
NB - 1.8 swap, rv. 2000
Bageta
 
Příspěvky: 16
Registrován: 25 črc 2016, 20:34
Bydliště: Jindřichův Hradec / Praha

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Tomin » 11 srp 2016, 23:08

Safa: Pobavil jsi mě!

Ale teď na tu temnější strunu. Co třeba závodníci a pretekáry? Máte nějaké fígle, jak si nenechat pokazit výlet někým, jehož ego nevydrželo předjetí nízkým roadsterem?
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Safa » 11 srp 2016, 23:45

Tomin píše:Safa: Pobavil jsi mě!

To mě těší, příhodami ze života se od té doby, co mám Nellču, bavím skoro každý den - jaro, léto, podzim, zima. A rád se podělím. Mávají mi traktoristi, na okreskách mě lidi často pouštějí a ještě zablikají, já jim mávnu. V devadesáti procentech případů za umožnění bezpečného předjetí tímto způsobem poděkuji. Pravidelně bývám focen a natáčen mobily. V zácpě na dálnici si se mnou povídají kamióňáci. Policajty při dvou kontrolách, které jsem zatím s Majdou měl, vůbec nezajímaly moje papíry, ale motor, kam se stahuje střecha a jak velký to má kufr. Když mě navigace vehnala v Prokopském údolí omylem do cyklostezky, tak mi lidi pokojně ustupovali a smáli se, měšťák se smál taky a ještě mi zamával. Před barákem mi sousedi vyhradili trvalé místo před oknem, abych na autíčko viděl. Předtím se služebním Citigem jsem parkoval pokaždé jinde. Děti jsou kapitola sama pro sebe. A je úplně jedno, že mám "jen" NC (a to prosím velmi decentní Galaxy Grey Mica). Miata v jakékoliv verzi je prostě auto, které budí zájem, úsměvy a zahání chmury, vztek i blbou náladu. Dokonce i příhodu a la Kousmen jsem zažil - taky se mi motal kolem auta cikánek. Pak z něj vypadlo, že má doma starou Barchettu a jen se chtěl podívat, protože se mu MX-5ky strašně líbí a jednou by si chtěl pořídit zelenou NA...
Fernie má pravdu - je to tak trochu auto pro exhibicionisty. Ale mně to vůbec nevadí. A myslím, že nikomu z vás, kdo Miatu vlastníte. A stejně tak si myslím, že stejné či podobné zážitky, které mám já, zažíváte i vy... ;)

Tomin píše:Ale teď na tu temnější strunu. Co třeba závodníci a pretekáry? Máte nějaké fígle, jak si nenechat pokazit výlet někým, jehož ego nevydrželo předjetí nízkým roadsterem?

Když chce někdo závodit, tak ho bez problémů pustím. Já totiž potřebu závodit nemívám (teda pokud zrovna nejedu na konci kolony Miat a v čele nejsou noose, Mike a podobní střelci - nic ve zlém, chlapci, mám vás rád :mrgreen: )... Strašně mě ale serou lepiči. S blbem, jehož ego nevydrželo, že jsem si dovolil ho předjet, jsem se naštěstí ještě nepotkal...
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Reakce okolí

Příspěvekod noose » 12 srp 2016, 00:38

Safa píše:
Tomin píše:Safa: Pobavil jsi mě!

To mě těší, příhodami ze života se od té doby, co mám Nellču, bavím skoro každý den - jaro, léto, podzim, zima. A rád se podělím. Mávají mi traktoristi, na okreskách mě lidi často pouštějí a ještě zablikají, já jim mávnu. V devadesáti procentech případů za umožnění bezpečného předjetí tímto způsobem poděkuji. Pravidelně bývám focen a natáčen mobily. V zácpě na dálnici si se mnou povídají kamióňáci. Policajty při dvou kontrolách, které jsem zatím s Majdou měl, vůbec nezajímaly moje papíry, ale motor, kam se stahuje střecha a jak velký to má kufr. Když mě navigace vehnala v Prokopském údolí omylem do cyklostezky, tak mi lidi pokojně ustupovali a smáli se, měšťák se smál taky a ještě mi zamával. Před barákem mi sousedi vyhradili trvalé místo před oknem, abych na autíčko viděl. Předtím se služebním Citigem jsem parkoval pokaždé jinde. Děti jsou kapitola sama pro sebe. A je úplně jedno, že mám "jen" NC (a to prosím velmi decentní Galaxy Grey Mica). Miata v jakékoliv verzi je prostě auto, které budí zájem, úsměvy a zahání chmury, vztek i blbou náladu. Dokonce i příhodu a la Kousmen jsem zažil - taky se mi motal kolem auta cikánek. Pak z něj vypadlo, že má doma starou Barchettu a jen se chtěl podívat, protože se mu MX-5ky strašně líbí a jednou by si chtěl pořídit zelenou NA...
Fernie má pravdu - je to tak trochu auto pro exhibicionisty. Ale mně to vůbec nevadí. A myslím, že nikomu z vás, kdo Miatu vlastníte. A stejně tak si myslím, že stejné či podobné zážitky, které mám já, zažíváte i vy... ;)

Tomin píše:Ale teď na tu temnější strunu. Co třeba závodníci a pretekáry? Máte nějaké fígle, jak si nenechat pokazit výlet někým, jehož ego nevydrželo předjetí nízkým roadsterem?

Když chce někdo závodit, tak ho bez problémů pustím. Já totiž potřebu závodit nemívám (teda pokud zrovna nejedu na konci kolony Miat a v čele nejsou noose, Mike a podobní střelci - nic ve zlém, chlapci, mám vás rád :mrgreen: )... Strašně mě ale serou lepiči. S blbem, jehož ego nevydrželo, že jsem si dovolil ho předjet, jsem se naštěstí ještě nepotkal...

:D :D
NA BRG
Uživatelský avatar
noose
 
Příspěvky: 610
Registrován: 21 led 2014, 00:49
Bydliště: Praha

Re: Reakce okolí

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 12 srp 2016, 07:41

Děti mávaj, větší řeší, co to je a tak slyším jen: "Mazda?" :mrgreen:

Závodnici jsou zásadně s Fábiema, Seaty a Fabiema long. Už jsem přemyšlel o samolepce "když už sis to koupil, tak teď už to nenapravíš" :D Ale vážně je to prosté - v obci a na rovince ať si jedou, v zatáčkách odjedu já. Typicky závod na okreskách vypadá tak, že já si povídám se synem a za námi poskakuje a závodí nějaká Š GTRSLX+ s obrovským vitězstvím 30m za značkou obce :lol:
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Reakce okolí

Příspěvekod phantomond » 12 srp 2016, 07:43

U mě vesměs pozitivní reakce, vlastně až na dvě výjimky v Brně. Ale jenom měly kecy jednou opilec a jednou opilej bezdomovec. Akorát jak jí tu někdo na fóru říká kočkolapka, tak ta moje je spíš dědkolapka. Na benzínkách a u obchodů už jsem jich sbalil celkem dost :D Ale zase se s nima hezky povídá. Ví o čem mluví, upřímně je to zajímá a chtějí si popovídat. Kočky to loví ve věku stěží do 15 let, takže spíš takovej pedobear wagen. Ale zase mají ty děcka upřímnou radost, mávají a smějou se, což do budacna bohatě vynahradí negativní reakce. Navíc má díky tomu mazda funkci jako kočkolap mamin. Jednou jsem na prakovišti na chvíli svezl malýho caparta a miminka hned celá zjihla :D Zajímavej zážitek ale proběhl včera v Pardubicích. Na křižovatce vedle mě přibrzdila pani a že prej: "Nesvítí vám vzadu světla." (po namontování denního svícení jsem to ani moc nečekal). Ale že prej i brzdovky, což mě trochu zaskočilo. Tak na parkoviště, zapnout světla, zapříčit pedál, vše OK, svítí jak vánoční stromeček. A pak mi došlo, že jak jsem zvyklej dávat v kolonách ruční brzdu, abych neoslňoval, tak pani asi čekala, že budu svítit pořád, a nevšimla si, že jsem svítil při dobržďování. Jako pozitivní jsem bral, že gentlemani na silnicích nevymřeli. Trošku veselejší je, že neví, o čem mluví. Příště čekám něco jako nestřeší vám střecha, protože nebudou znát roadstery a cabria. Ale dík za dobrotu patří pani i tak.

Co se týče závodníků, je mazda myslím irelevantní. Plusem je, že občas civilní řidiči sami uhýbají, a závodníci se chovají prakticky stejně. I když největšího případa jsem zažil na Šumavě. Byl jsem tam často u babičky a strejda mě tam učil řídit. Cesty v okolí jezera už znám poslepu. No posledně jsem si dovolil předjet se skorotchýniným Ceedem CLK, protože prostě jel pomalu. Evidentně to tam neznal, před každou zatáčkou skoro zastavil, no tohle ho ale sakra naštvalo, a protože za zatáčkou, před kterou jsem ho předjel, je další rovinka, tak plyn na podlahu a musel mi to vrátit. Jenže na konci rovinky zatáčku, šup na brzdy a zase 50. Pak je navíc silnice víc zatočená a přece jenom s tou šikovnou ale trochu pomalejší korejkou si předjetí potřebuju připravit. Takže po tom co mi to vrátil jel 60 - 70, protože tam byl zatáčky. Naštěstí jsem jel s přítelkyní, tak jsem zastavil na polňačce a říkám: "Tobě se chce čůrat, že?" "Ne, ale vlastně, když o tom mluvíš." :D To už by ale bylo na vlákno s názvem: "Jako koroptve" nebo něco podobného. Protože když člověk na třeba trase Česká Třebova - Brno staví 3 x, tak už je to fakt moc.
Uživatelský avatar
phantomond
 
Příspěvky: 292
Registrován: 22 zář 2015, 16:30
Bydliště: Brno

Re: Reakce okolí

Příspěvekod phantomond » 12 srp 2016, 07:52

mx-5nd2.0 píše:Děti mávaj, větší řeší, co to je a tak slyším jen: "Mazda?" :mrgreen:

Ale vážně je to prosté - v obci a na rovince ať si jedou, v zatáčkách odjedu já...:


To s tím Mazda? je pravda, taky už jsem zaslechl a docela mě to udivilo. Ale pak jsem si uvědomil, že nás postižených co poznáme na silnici každé auto, včetně modelového roku moc nebude. Jako když policie řeší že někdo ujížděl v tmavém kombíku. Si říkám, ti měli smůlu, že nejsem svědek já :D
Akorát ten styl jízdy joudů co popisuješ, mě pěkně sere v úseku, kde se nedá předjet, a na který ta vesnice navazuje. Hlavně mě sere u takzvaných sedmdesátníků, ani ne tak u závodníků. Myslím ty případy, co jedou 70 všude. Před vesnicí dojedu, nejde předjedu, ve vesnici mi ujedou, protože intravilán obce pro ne nic neznamená a drží konstantní rychlost. Za vesnicí je zase dojedu a nedej bůh, když nejde předjet. My málem praská cévka. Akorát nedělají problémy ani tak na okreskách, jako ve špičce na tazích, když prostě nejde předjet. Ideálně směr Brno Svitavy. Navíc je jejich dalším nešvarem, že přestože jedou jak s hnojem, nejsou ani na širokých silnicích schopni uhnout ke kraji. Jinak typické povozy jsou Thalia, 206, 306, fabia, apod. Takže závodníci jsou pro mě vlastně ještě v pohodě, tohle je větší utrpení.
Uživatelský avatar
phantomond
 
Příspěvky: 292
Registrován: 22 zář 2015, 16:30
Bydliště: Brno

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Robo96 » 12 srp 2016, 08:43

u nas su hadam najhorsi typci na Prassatoch f TDI, metle a na hlinach, a este ked je za tym zenska tak to je uplny koniec.
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 129 návštevníků