Reakce okolí

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Murty » 12 srp 2016, 09:01

Včera jsem si odvážel mazdu z Bruntálu kousek za Prahu. Červený NA. Pán si tam udělal denní svícení ale já jel stejně klasiky s vyklopenejma. Musím říct že takovejch 96% lidí všeho věku se podívalo usmálo nějaký mlaďasové se i otočily děcka mávali samo sebou jsem mával nazpět jako hodný strejda :) . Lidem se auto líbilo a já vypadal jak když mám roztrženou hubu protože jsem se jen smál a užíval.

Uvidíme co přinesou další dny.
Murty
 
Příspěvky: 22
Registrován: 24 črc 2016, 11:49

Re: Reakce okolí

Příspěvekod BorisB » 12 srp 2016, 11:31

Brno, parkoviště za červeným kostelem, plné, hledám místo, přibíhá pán a z dálky mává, já budu odjíždět, hned vás pustím,
Zaparkuju, jdu zaplatit a paní vyskočí z auta a dává mi parkovací lístek, že platí ještě hodinu a ona ho už nepotřebuje :-)

Mávání, úsměvy, pochvaly na křižovatce to je standard.

Otázka souseda, viděl jsem vás včera v krásným autě, to je Porsche?
NB 1,8 6q Miracle British (Racing?) Green r.v.2000
BorisB
 
Příspěvky: 67
Registrován: 08 úno 2015, 22:26

Re: Reakce okolí

Příspěvekod adolf33 » 12 srp 2016, 11:47

Muzzy měl nedávno nějakou špatnou zkušenost se "závodníkama", ne?

Jinak reakce který dostávám jsou taky vesměs pozitivní, mávají hlavně děti :D Ale za autem se otočí každej... :)
Naposledy upravil adolf33 dne 12 srp 2016, 16:50, celkově upraveno 1
Mazda MX-5 NA 1.6 66kw 1996
adolf33
 
Příspěvky: 162
Registrován: 24 úno 2016, 16:10
Bydliště: Berounsko

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Safa » 12 srp 2016, 12:57

adolf33 píše:Muzzy měl nedávno nějakou špatnou zkušenost se závodníkama, ne?

S tuzerama... :(
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Reakce okolí

Příspěvekod m.z. » 12 srp 2016, 13:49

S NC jezdím 2 měsíce a musím říct, že se občas závodník najde, většinou se nechtějí nechat předjet, přidávají při předjíždění apod.
Naposled jsem jel z Bruntálu a před Opavou dojel normálně jedoucí A6 avant 3,0tdi (klasika) před dědinou už jsem ho měl na prdeli, v dědině by mě nejradši mignul přes plnou a přechod (a to nejsem žádný přísný dodržovač), nicméně jsem pro každou srandu.
Venku jsem to trošku podojil, před zákrutou se mě držel, za zatáčkou už ztrácel až toho raději nechal, obecně to vydrží tak 2 zatáčky. Za těch cca 10tkm jsem ještě nepotkal lepiče, který by udržel tempo.

Jinak mají lidi vesměs pozitivní reakce, tínejdžři ukazují palce, holky se otáčí, dědové na přechodu s palcem nahoře ukazujou ať jedu a nezastavuju atak.
Tohle v BMW nezažiju a Mazdě uhýbají docela ochotně, akorát Buksu v jeho Bentley beru pravidelně zprava, protože si myslí, že si zaplatil levý pruh, regulérně za sebou drží kolonu aut a neuhne, ačkoliv vpravo má úplně volno.
NC 2,0 Eibach
m.z.
 
Příspěvky: 22
Registrován: 21 črc 2016, 11:50
Bydliště: FM

Re: Reakce okolí

Příspěvekod evlo » 12 srp 2016, 14:52

Murty píše:Včera jsem si odvážel mazdu z Bruntálu kousek za Prahu. Červený NA. Pán si tam udělal denní svícení ale já jel stejně klasiky s vyklopenejma. Musím říct že takovejch 96% lidí všeho věku se podívalo usmálo nějaký mlaďasové se i otočily děcka mávali samo sebou jsem mával nazpět jako hodný strejda :) . Lidem se auto líbilo a já vypadal jak když mám roztrženou hubu protože jsem se jen smál a užíval.

Uvidíme co přinesou další dny.

Ta cervena se me libila :)
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Pelko » 13 srp 2016, 19:51

Neviem kade vy jazdíte, unás teda nič moc - nikto mi nikdy nekýval, nikto mi neukazoval palec hore, ľudia sa moc neotáčajú. Maximálne sa raz pri mne zastavil pumpár a prehodil pár slov, poprípade jedno dieťa obdivovalo na parkovisku (ale aj to by si mazdu ani nevšimlo keby hneď vedľa nemal zaparkované kamarát červené mr2 /fejaji/). Jo, a sused si myslel že to je Jaguar :)
Uživatelský avatar
Pelko
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 říj 2014, 23:50

Re: Reakce okolí

Příspěvekod TeeJay » 13 srp 2016, 20:33

Ono je to hodně o tom si těch reakcí aktivně všímat. Když jsem jezdil MX-5 nově, tak jsem si toho hodně všímal, a ani teď ty reakce neustávají, jen už jim nevěnuju takovou pozornost jako dřív.

Hlavně ve městě kolem zastávek MHD plných lidí a často jsou slyšet pozitivní reakce a vidět, jak se lidi otáčí a ukazují prstem za doprovodu hlasitého "júúúúúúú" :D
Přes týden parkuju u školky a to je vůbec ráj radosti okolí - snad všechny děti úplně jásají, že je to auto hezký, že nemá střechu, že je malý a proč ho jejich rodiče nemají :)

Ale největší sranda je to s příchodem zimy. Ať už u Benzínky obsluha, ostatní tankující, sousedi doma na vesnici, náhodní kolemjdoucí ve městě, obsluha v různých Drive Thru, všude se všichni ptají, jestli mi není zima, když jako nemám střechu. Jen to je spíš údiv než obdiv :)

Kočkolapka - ta je moje. Tohle jméno vzniklo v podstatě z recese a ujalo se hezky. Nikdo to nebylo myšleno vážně :D Nicméně první úlovek jsem zaznamenal, od té doby byl ještě jeden, ale to byl kocour... :lol:
Obrázek
Ale nemůžu říct, že by se Miata holkám nelíbila - líbí a moc, kamarádka mi dokonce řekla: "Já miluju tvoje auto." :D Ale auto pro mě vždycky byl zdroj radosti z řízení a ne způsob upoutávání pozornosti nebo balení holek, na to snad nikdo z nás auto nepotřebuje :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Rohlik » 14 srp 2016, 22:53

Tak teď jsem si pěkně početl, moc fajnové příspěvky!!!! :)
I za NB se lidé otáčejí..ale chápu, že NA prostě táhne!


Sent from my iPhone using Tapatalk
NB 1.8 (1999 / 103kW)
Uživatelský avatar
Rohlik
 
Příspěvky: 21
Registrován: 12 dub 2016, 20:32
Bydliště: Praha 6

Re: Reakce okolí

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 15 srp 2016, 21:43

MX5 ND asi rychlejší zvuku ...
já myslel, že nic a manželka jela za náma s otevřenými okny a tvrdí, že všechny děti za námi se bavily o krásném autičku :D
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků