Reakce okolí

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Reakce okolí

Příspěvekod kousmen » 26 črc 2017, 11:43

Minulý týden na mě mávaly tři třináctiletý třeštidla a hulákaly "ahój", tak jsem jim zamával a odškrtnul si v kalendáři splněný dobrý skutek na tři dny dopředu. :D

Co se závodníků týče, tak nejhorší zkušenost mám s řidičem stříbrného pažouta v kombíku, kterýžto jel z Brna do klikatic ve směru na Ochoz. Před tím lesem se dá tak pomalý auto vklidu předjet, ale když jsem vyhodil blinkr, pan řidič si asi řekl "co to tady machruješ zmetku" a šlápnul na plyn. Jeli jsme v Majdě dva, takže slaboučká jednašestka taktak předjela ten jeho superkombajn v naftě. Podotýkám že těsně před střetem s protijedoucím autem, který se za dobu našeho závodu stihlo vyloudit ze zatáček. Obyčejně přehledná a snadná situace se tak díky tomu tšuraaakovi změnila v boj o život. Od té doby předjíždím jenom minimálně na těch nejpřehlednějších úsecích v republice a neskrytě toužím po kompresoru.
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Reakce okolí

Příspěvekod evlo » 26 črc 2017, 13:00

semnou akorat jednou zavodil borec na skutru, jsem ho predjel, ale pak mel v ceste kombajn, tak asi vyhral
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12

Re: Reakce okolí

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 26 črc 2017, 16:12

cafe-racer píše:Na toto je prostě motorka zlatá, tam je řádový rozdíl v dynamice a tak je klid.

Ovšem pokud motorka nepatří tomu typu co se mi na rovince, před zatáčkou nasune pod přední blatník a zpomalí, když já chtěl pokračovat původní rychlosti. Myslím, že dva nebo tři takové motorkáře mám někde na podvozku :lol: :lol: a to mluvím o kombíku, k MX5 mají motorky docela sportovní odstup. Z motorek se mnou závodil jen jeden vousač na čopru. 2x si v zatáčce zadrhnul o ty okrasy až mu to nadskočilo a pokud se nepokakal, tak tam jezdí dodnes :D
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Reakce okolí

Příspěvekod evlo » 26 črc 2017, 16:42

Motorky me teda na mx-5 na okreskach spis brzdi. A s rychlejsima autama uz do me i motorkar naboural kdyz jsem ho predjizdel, bych to tak neprecoval, jestli nekdy budu mit barak, tak si skutrik koupim, prijde me to fajn vec do mesta.
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Dejvid » 26 črc 2017, 17:53

Na závodníky mam bohužel taky štěstí, připadá mi, že je dráždí placatost snížený MX-tky s kombinací oranžovýho rollbaru.. V předchozí MXe bez rollbaru jsem jich tolik neevidoval. :D
Dejvid
 
Příspěvky: 288
Registrován: 09 lis 2014, 15:29
Bydliště: Jičín

Re: Reakce okolí

Příspěvekod TeeJay » 26 črc 2017, 18:10

Závodnící, jo to je na samostatný vlákno :D nemám auto ani snížený, zatím ani rollbar, ale to by v tom byl pech, aby někdo nechtěl závodit. Na semaforech jsou na to experti v Citigo co tady po městě rozváží pizzy :D

Ale i Fábkaři a dieseloví experti s čipem a vůbec všichni, co si potřebují dokázat, že mají vlastně super auto, když mi dokážou znepříjemnit předjíždění. Zpravidla to jsou mladí hoši, co prostě rádi machrují.
A tenhle trend mnohem víc pozoruju u slabých a/nebo starých aut, ti, co mají slušná auta, se kterými si v přímce MX-5 nemá co říct, si většinou nic dokazovat nepotřebují.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Renee » 26 črc 2017, 18:38

Já bych se nijak nepozastavoval kdyby to byl někdo třeba se starším Golfem nebo něco. Ale tohle byl prostě chlap v hnusný modrý Fábii junior, s černejma nárazníkama, motor klapal jakoby to měl za pár... A týpek tůruje motor, čumí na mě a ještě něco hlásil... Co jako čekal že se stane?
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Dejvid » 26 črc 2017, 20:12

Renee píše:Já bych se nijak nepozastavoval kdyby to byl někdo třeba se starším Golfem nebo něco. Ale tohle byl prostě chlap v hnusný modrý Fábii junior, s černejma nárazníkama, motor klapal jakoby to měl za pár... A týpek tůruje motor, čumí na mě a ještě něco hlásil... Co jako čekal že se stane?


No asi bych nevydržel a vysmál se mu a pak ho i klidně nechal vyhrát :D

A vůbec, třeba to měl nafoukaný turbem :D
Dejvid
 
Příspěvky: 288
Registrován: 09 lis 2014, 15:29
Bydliště: Jičín

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Renee » 27 črc 2017, 07:45

Neměl :D

Prostě jsem na zelenou jel pryč, vlastně až na dalším semaforu mi došlo co se děje, ale to už stál za mnou a nic nedělal :D
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Pochtli » 27 črc 2017, 08:43

cafe-racer píše:Taky mám smůlu na debily co mi nutně musí zkazit bezmála každý výlet. Naposledy jsem - coby spolujezdec - dopil vodu z petky a na hulváta jsem tomu "lepiči" pohrozil, že ji po něm hodím... zabralo to.
Kdybych dostal halíř za každýho matláka, co zrychlí jen ho někde dojedu, následně mi nějakou dobu komplikuje život tím že jede nepředvídatelně rychle / pomalu jen proto, aby poté co ho předjedu zase zpomalil na svých původních 70 km/h, tak už jsem dávno milionář.
Myslím, že to ale nesouvisí s Mazdoum, protože se mi to stává i v autě na denní použití. Na toto je prostě motorka zlatá, tam je řádový rozdíl v dynamice a tak je klid.

Nejhorší je, že tihle zamindrákovaní dementi jsou dle médií i policie ti slušní a hodní, zatímco pirát je každý, kdo si dovolí je předjet a jede trochu svižněji..
NB 1.8 -> NB 1.6 -> NBFL 1.8 -> NB 1.6 Miracle (2000)
Toyota Avensis kombi 2.0 VVTi (2005)
Suzuki Swift 1.3 (1999)
Uživatelský avatar
Pochtli
 
Příspěvky: 2005
Obrázky: 3
Registrován: 22 čer 2010, 20:08
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 120 návštevníků

cron