Dovézt, či nedovézt? Toť otázka!

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Dovézt, či nedovézt? Toť otázka!

Příspěvekod Eddie1904 » 27 zář 2016, 21:31

Ahoj všichni,
v první řadě se chci omluvit, pokud bych se moc rozkecal. Holt psát stručně mi moc nejde. :)

Takže nejdřív trochu o mně. Jsem tu nováček, co se momentálně poohlíží po svým prvním vlastním
autě- ano, uhádli jste po kterým :D, akorát bych jenom upřesnil že NA is love, NA is life. :lol:

Nicméně zpět k tématu. Už pár týdnů brouzdám českými internetovými portály, kde je bohužel
prvních generací Miaty pomálu. A když už jsou, tak neodpovídají mým představám. Ty jen pro
informaci jsou: nic shnilého, mechanickou spolehlivost( tzn. motor převodovka podvozek
atd. v normálním stavu), nájezd dejme tomu 150-200t km( vedlejší, navazuje na bod před tím),
pokud možno bez úprav( ty si rád udělám sám :D ), no a cena pod 70 tisíc.

Tím se tedy dostávám k hlavnímu bodu a to dovozu ze zahraničí- hlavně tedy z Německa, kde
je výběr aut několikanásobně vyšší. Bohužel to s sebou ale přináší i svá negativa. Auto jsem v
životě nekupoval, známosti nemám, německy umím možná zanadávat a jet se podívat na auto
přes půl Evropy to už je pro mě celkem big deal.

Proto se obracím sem na Vás, velevážené mudrce :D , a žádám Vás o radu. Myslíte že je lepší
v mém případě počkat, co se objeví tady u nás, nebo to risknout a udělat si hon na Mazdu po
Německu?

Jen tak pro inspiraci přidám jednu, co mi padla do oka, bohužel ale bydlí hodně daleko:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=2

PS Jakoukoliv konstruktivní kritiku přivítám, čím víc úhlů pohledu, tím líp! :)
PPS Fakt sorry za tu slohovku, potřeboval jsem to ze sebe dostat :lol:

Zdraví Eddie
93 NA 1.6 ošklivé káčátko :)
Eddie1904
 
Příspěvky: 43
Registrován: 20 zář 2016, 23:36
Bydliště: Brno

Re: Dovézt, či nedovézt? Toť otázka!

Příspěvekod Pelko » 27 zář 2016, 21:46

Podľa mňa máš moc vysoké požiadavky. Bez hrdze, mechanicky spoľahlivá, lacná - vyber si dve ;)
MX5 NA bude mať každá hnilé prahy, vyvárenie čaká všetky (skôr či neskôr). S tým proste treba počítať (a teda si aj prípadne nechať finančnú rezervu).
70tis je podľa mňa najnižšia možná hranica pre NA, schopné kúsky sa však dnes už pohybujú v iných cenových hladinách.
A ja by som počkal, mx5 je už u vás na mraky, výber je slušný. Chce to len trocha trpezlivosti
Uživatelský avatar
Pelko
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 říj 2014, 23:50

Re: Dovézt, či nedovézt? Toť otázka!

Příspěvekod Cromoly » 27 zář 2016, 21:54

Když s tím nemáš zkušenosti tak doporučuju počkat až bude něco tady. Já sám jsem to tak udělal a najít kousek co by vyhovoval mým představám mi trvalo dva měsíce a asi šest předchozích neúspěšných prohlídek
Cromoly
 
Příspěvky: 480
Registrován: 01 zář 2011, 18:45

Re: Dovézt, či nedovézt? Toť otázka!

Příspěvekod Eddie1904 » 28 zář 2016, 05:14

@ Pelko
Tak je pravda že za 70 tisíc nečekám žádné zázraky. Jde mi hlavně o to abych hned po koupi nemusel investovat další desítky tisíc do oprav, jen abych se v autě cítil bezpečně :D

@ Cromoly
Díky za postřehy, asi teda taky počkám až co se ukáže u nás a pokud i tak by to nevyšlo tak bych si holt našel nějakého německy mluvícího kamaráda. Problém je že čím víc pročítám
fórum a internet tím víc jsem nadrženější na vlastního budoucího miláčka :lol: :lol:
93 NA 1.6 ošklivé káčátko :)
Eddie1904
 
Příspěvky: 43
Registrován: 20 zář 2016, 23:36
Bydliště: Brno

Re: Dovézt, či nedovézt? Toť otázka!

Příspěvekod Cromoly » 28 zář 2016, 07:23

No to je normalni, nejhorsi to bude az se nejakym svezes :-) A za 70 nekoupis auto bez investic, vzdycky do toho budes muset neco dat
Cromoly
 
Příspěvky: 480
Registrován: 01 zář 2011, 18:45

Re: Dovézt, či nedovézt? Toť otázka!

Příspěvekod Smolda » 28 zář 2016, 09:33

Taky bych ti spíš doporučil počkat, až se něco objeví u nás. Ono taky když z německa dotáhneš auto za půl mega, náklady na dovoz se v tom snadno rozpustí. U auta za 70k je to už docela velký výdaj navíc, který můžeš radši zainvestovat do prvního servisu (olej, brzdovka, rozvody....) a jak píšeš, neni úplně dobrý jet na druhou stranu Německa a tam zjistit, že v inzerátu auto vychválili a na parkovišti bude čekat vrak. Vim, je strašně těžký čekat na ideální kousek, ale vyplatí se to :)
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Dovézt, či nedovézt? Toť otázka!

Příspěvekod OndřejS » 28 zář 2016, 10:27

Taky jsem pořád koukal do Německa, ale nakonec se objevila v Česku, vyšla těsně i do tvého rozpočtu, ale s investicemi už ho určitě přerostla :D určitě bych hledal v Česku, na bazosi jsou teď snad 3 do 100k
96 Miata - 1.8l - Black/Tan http://ondrejsedlacik.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
OndřejS
 
Příspěvky: 194
Registrován: 04 říj 2015, 17:40
Bydliště: Krmelín (OSTRAVA)

Re: Dovézt, či nedovézt? Toť otázka!

Příspěvekod hoffik » 28 zář 2016, 20:16

a víte co je k vzteku ? už 2x jsem měl vše připraveno na cestu do německa za autem na kterém jsme si s majitelem dohodli cenu a v tu chvíli přestali reagovat a odpovídat ...
NBFl 1,6
hoffik
 
Příspěvky: 128
Registrován: 14 srp 2016, 18:05
Bydliště: Unhošť u Kladna

Re: Dovézt, či nedovézt? Toť otázka!

Příspěvekod Eddie1904 » 29 zář 2016, 11:07

A přesně takový lidi, co místo toho aby ti řekli hele sorry mám lepší nabídku nebo rozmyslel jsem si to, se na tebe prostě vyserou, si zaslouží nakopat do zadních partií :evil:
93 NA 1.6 ošklivé káčátko :)
Eddie1904
 
Příspěvky: 43
Registrován: 20 zář 2016, 23:36
Bydliště: Brno

Re: Dovézt, či nedovézt? Toť otázka!

Příspěvekod adolf33 » 29 zář 2016, 11:42

Dovez si jí, pokud máš možnost. Já si jí dovezl, stála míň než půlku tvýho rozpočtu a byl k tomu i hardtop. Měla nalítáno 265tkm, ale motor a převodovka zatím top (y) Jedinej problém je zatím koroze. Prahy už byly vyvařený, takže hnily akorát zadní blatníky. Celkově bych řekl, že karoserie by chtěla udělat komplet. Má hodně důlků, škrábanců, vyšisovanejch kousků... Ale dá se. Kupoval jsem v zimě, takže to mohlo bejt taky plus.

Co ti poradím?
Stalkuj mobile.de a pokud se objeví něco, ber to. Stalkuj bazoš, sauto apod. a pokud se objeví něco, ber to. Prostě jak narazíš na něco, co přesně splňuje tvý požadavky, tak to ber, ať je to v německu nebo tady.

EDIT: Když se tak zamyslím, tak cesta do německa za mojí mazdou byla kratší, než kdyby byla třeba v Ostravě, takže asi tak.
Mazda MX-5 NA 1.6 66kw 1996
adolf33
 
Příspěvky: 162
Registrován: 24 úno 2016, 16:10
Bydliště: Berounsko

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 127 návštevníků