Navigace/Rádio

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod Mike » 02 úno 2017, 09:38

Dobrá úvaha, ale gombikova baterka by se konat neměla - radio by mělo mít jeden stále živej + vodič pro udržení pamětí.
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod drr » 02 úno 2017, 10:00

@Mike - ad čudlík - jo přesně to mě taky napadlo, ale došel jsem ke stejnému závěru jako ty - děsná vopičárna :-) beru to jako poslední možnou variantu a zatím pořád doufám, že to půjde nějak jinak.

@Robo96 - připojení čehosi na AUX - ano, to jsem našel na fórech, kde se o tom píše a hodlám to vyzkoušet jen co seženu vhodnej kablík. Teď, jak to píšu, mě napadlo, je to vlastně 3,5 jack, takže by teoreticky mohla stačit jen sluchátka, není potřeba nic pracně shánět. Tím bych snad neměl nic odpálit...
drr
 
Příspěvky: 18
Obrázky: 0
Registrován: 29 led 2017, 13:14

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod Mike » 02 úno 2017, 10:32

Hlavně aby se ti nešmrdolil konec toho kablíku o něco nešmrdolil, páč to bude prskat a opravdu by mohlo v radiu něco umřít. Ale na ten aux není potřeba nic připojovat, aby se to na to dalo přepnout, ne?
A pokud jo, tak bych to ukončil zkratovaným živejch vodičů na zem - ale to radši ať potvrdí někdo kdo tomu opravdu rozumí - já držíám pájku v ruce jednou za kvartál - dle mýho by to mělo bejt ideální řešení, na středovým vodiči nulovej potenciál.
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod Robo96 » 02 úno 2017, 10:44

nie sluchatka zapojit do aux, ale len prepnut radio na source ktory ti nehra :)
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod holda » 04 úno 2017, 12:31

Mike píše:Dobrá úvaha, ale gombikova baterka by se konat neměla - radio by mělo mít jeden stále živej + vodič pro udržení pamětí.


Ne, že bych rozumněl elektronice, ale podle popisu bych spíš hledal problém v zapojení nadhozenej v citaci. Rádio by mělo mít jeden vodič stálého napájení (aby si pamatovalo nastavení a poslední stav) a jeden, co signalizuje zapnuté zapalování (aby se mohlo uvést do stavu zapnutýho rádia). Ale teda v žádným případě netvrdím, že jsem nějakej odborník, jen mi to tak logicky vyplynulo.
Červená NA 1.6 85 kW bez úprav. :-)
Uživatelský avatar
holda
 
Příspěvky: 99
Registrován: 18 črc 2015, 15:41
Bydliště: Brno

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod drr » 10 úno 2017, 01:27

Robo96 píše:nie sluchatka zapojit do aux, ale len prepnut radio na source ktory ti nehra :)

To mi jen vypne zvuk rádia. Na některém fóru jsem našel, že připojili právě něco na vstup a ten systém prý čeká, až vstup začne být aktivní a rádio se vůbec nespustí. Ale kdo ví, zase tak dobrý v angličtině nejsem, třeba jsem tomu špatně rozuměl. Tak či tak, ani jedno z toho neudělá to co bych si přál. Oni mi páni inženýři umožní rádio kdykoliv vypnout, což je od nich hezký, ale já chci pravý opak - já chci totiž rádio kdykoliv zapnout. Asi jsem divnej :-/
drr
 
Příspěvky: 18
Obrázky: 0
Registrován: 29 led 2017, 13:14

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod drr » 10 úno 2017, 01:32

Tak jsme byli v úterý na prohlídce v servisu Mazdy tady na Praze 5. Byli ochotní a všechno v pohodě, až na drobný detail - ani tam netuší, jak to rádio trvale vypnout. Vkládal jsem do toho velké naděje, i bych si připlatil, aby to v tom VAGu, který nevím jak se u Mazdy jmenuje, protože znám jen ten z VW, vypnuli. Ale bohužel, smůla. Nezbývá než hledat dál a případně doufat v zázrak, že se najde někdo, kdo to umí. Šak já to nevzdám! :-)
drr
 
Příspěvky: 18
Obrázky: 0
Registrován: 29 led 2017, 13:14

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod cchonza » 12 úno 2017, 12:55

Ten svět je malej. Příjmací technik mi volal jestli nevím co s tím. Řikal jsem si, že jsem o tom problému už četl na fóru :-).
Dělám ve stejným baráku :))
NC 06 2.0 rev.. jedna láska vede k druhé MAZDA 6 2.5i rev top
cchonza
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 úno 2014, 21:25

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod drr » 15 úno 2017, 06:58

cchonza píše:Ten svět je malej. Příjmací technik mi volal jestli nevím co s tím. Řikal jsem si, že jsem o tom problému už četl na fóru :-).
Dělám ve stejným baráku :))


No jo, jak píšu, jste ochotní :-), ale bohužel mi to problém nevyřešilo.
Nejde mi pořád do hlavy, jak můžou zvolit inženýři od Mazdy přístup "Vypněte si rádio, kdy chcete, místo Zapněte si rádio kdy chcete". To je přesně naruby, postavené na hlavu, a zatím jsem se s tím nesetkal v žádném autě, které jsem kdy měl. :evil: Kazí mi to dojem z jinak fajnového auta. Chápu a uznávám, že je to sporťák, ve kterém není kdovíjaké pohodlí, plasty tvrdé, volant v podstatě bez možnosti seřízení, čudlík na ovládání počítače jak z dětské stavebnice a pokaždé mám pocit, že se ulomí, když ho zmáčknu... komfort zůstal tam někde venku, protože tohle auto je na zážitky z ježdění, ne o komfortu. :-) Ale tohle mě prostě prudí. :cry: Možná zkusím napsat do Mazdy, sice tuším, že mě pošlou někam, ale jako ajťák mám asi mylnou představu, že stačí přepsat někde 1 na 0 a je to. Změnit default hodnotu na jinou nemůže být přece tak těžká práce doprčic.
drr
 
Příspěvky: 18
Obrázky: 0
Registrován: 29 led 2017, 13:14

Předchozí

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 137 návštevníků

cron