Svezení v Plzni a okolí

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod VojtaS » 28 bře 2017, 16:11

Já se taky hlásím mezi plzeňský :)

PetrH: na žádný zametání silnic nečekej. Já jezdím už třetí týden.
1994 Mazda MX-5 Miata,Black/Tan, M Edition
EX: 1998 Mazda MX-5, Evolution Orange
Uživatelský avatar
VojtaS
 
Příspěvky: 265
Obrázky: 2
Registrován: 27 led 2012, 13:45
Bydliště: Plzeň / České Budějovice

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod PetrH » 28 bře 2017, 18:01

Nene, ja si nechci ten udelanej spodek omlatit :)
Snad to brzy zametou, mrznout uz by nemelo.
Uživatelský avatar
PetrH
 
Příspěvky: 280
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 13:33
Bydliště: Plzen

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod TeeJay » 28 bře 2017, 18:08

Heh, včera ráno jsem škrábal.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod Pivišťák » 28 bře 2017, 20:30

Malis píše:Super, tady se to rozjelo, ehm, neměli bysme to téma přendat do "Alce srazy víkendy výlety" ? Jde to nějak před admina?

Jinak teda je třeba se domluvit kdy. Co 8. nebo 9. dubna?
A nějakou pěknou trasu dáme dohromady 8-)


Založil jsem téma do správné sekce, aby to našli i další. Tady je odkaz na samostatné vlákno:
http://www.mx-5.biz/viewtopic.php?f=3&t=5267&sid=830a2a233a6fa4e96f4d80fa8ff8256d
Pivišťák
 
Příspěvky: 11
Registrován: 26 bře 2017, 13:09

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod Pivišťák » 31 bře 2017, 22:56

Tak jsem dneska využil nabídky Mikerc a navštívil Autocentrum na Jateční. Poseděl jsem si v NA a NB a došel jsem k následujícím závěrům:

NA
* Nedotýkám se hlavou střechy
* Nepotřebuji vydlabávat sedačky
* Nepotřebuji upravovat volant (velikost ani posunout)
* Potřebuju NA!

Zapadl jsem do ní, jako nic.

NB
* Pocity velmi podobné, o nic horší ani lepší, ale už jsem se chvíli předtím asi zamiloval do NA...

Ještě si to chci porovnat jinde, abych si to trochu srovnal. Ale hlavně už teď vím: vejdu se! :D
Pivišťák
 
Příspěvky: 11
Registrován: 26 bře 2017, 13:09

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod Renee » 01 dub 2017, 16:07

NAčko: mrkačky! :D

Pokud ses neprojel, tak si uděláš akorát základní obrázek že se do auta vůbec fyzicky vejdeš. Což je vlastně zelená ke koupi. :D

Jak ale budeš jezdit, budeš pravděpodobně řešit následující:
Bude ti foukat na hlavu. Čepice to jistí, ale ve vyšších rychlostech mimo město to smrdí tím že ti ji vezme vítr. Změníš trochu polohu a najednou budeš mít trochu problém s koleny - levé bude zápasit s madlem na dveřích a pravé se bude potkávat se středovou konzolí (stejně se potkává, ale bude víc), a o nějakém heel & toe si můžeš nechat akorát tak zdát. Madlo se dá snadno sundat, tapec trochu upravit a místo madla dát jen poutko, což u mě levému kolenu velmi pomohlo. S pravým furt bojuju (teda už jsem si zvykl), plánuju udělat tu foamectomy a na cestě mám menší volant s odsazením. Uvidíme co pak.

Všechno to jsou ale prkotiny, i se 196cm se v NAčku vozím v pohodě, předpokládám že to budeš mít podobný a po každým vylepšení ti bude dělat ještě větší radost v ní jet. :)
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod Pivišťák » 07 dub 2017, 18:16

Je to tak. Neřídil jsem ji. Prozatím jsem si chtěl udělat obrázek, jestli se vecpu, nebo ne. Tohle se zdařilo a byl jsem vážne překvapenej.
Kontakt s madlem dveří trochu mám. Chvíli by mi to nevadilo, ale časem by asi šlo pryč.
Uvidím, jak to půjde dál. Tohle jsou už vážně drobnosti ;)
Chtěl bych si teď srovnat kolik muziky se dá pořídit za kolik peněz. Vidět jich víc a podle toho se rozhodnout.
Pivišťák
 
Příspěvky: 11
Registrován: 26 bře 2017, 13:09

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod Pivišťák » 13 kvě 2017, 13:44

Jen taková poznámka pro další dlouhány. Zkusil jsem si konečně víc kousků a při 193-195 cm výšky (rozdíl je způsoben asi dilatací při změně teploty) jsem došel k následujícímu:

NA - místo v pohodě. Jak vevnitř skoro nic není, tak se tam poskládat dá. Pod střechou jsem měl nad hlavou tak 2-3 cm.
NB - místo taky dobrý. Madlo dveří trochu větší, ale zase zaoblenější. (Stejně by šlo pryč).
NBFL - s koženými vyhřívanými sedačkami určitě ne. Pod střechu jsem se nevešel a asi bych to dlouho nevydržel ani jako spolujezdec.
NC - místa plno. Zapadl jsem tam jako nic. Hodně lidí jimi tak trochu opovrhuje, ale řekl bych zbytečně. Fajn auto.
ND - někde jsem četl, že místa je méně, než dřív. Vešel jsem se úplně v pohodě. Nastupování se zataženou ručkou mi dokonce přišlo snadnější, než ve všech výše zmíněných. Připadal jsem si tam mnohem víc obklopený interiérem, prostě útulno. Výhled ale o něco horší kvůli silným sloupkům a pocitově menšímu oknu. Pohled přes tvarovanou kapotu je boží a sedačky mi krásně sedly.

Víc jsem toho naseděl, než najezdil.
Zataženou střechu beru spíš jako ukazatel místa. Stejně nad hlavu nepatří :-D
Pivišťák
 
Příspěvky: 11
Registrován: 26 bře 2017, 13:09

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod Renee » 13 kvě 2017, 20:26

Takže volba je jasná, NAčko.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 124 návštevníků

cron