Svezení v Plzni a okolí

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod Pivišťák » 27 bře 2017, 09:53

Ahoj všem,

Hledám někoho, kdo by byl ochotný mě nechat posadit do MX-5 a třeba mě i kousek popovézt.
Chtěl bych si jednu pořídit, ale obávám se, jestli se tam mých 193cm poskládá.
Prošel jsem hromadu článků i videí, nastudoval zkracování pedálů, foamectomii i výměnu sedaček. Zbývá už snad jen zkrácení nohou :)
Nic se ale nemůže vyrovnat osobní zkušennosti. Proto bych chtěl najít někoho v Plzni, nebo cca 50km okolí, kdo by mi dovolil si na chvilku sednout a zkusit, jak mi padne.

A proč vlastně...

Chtěl bych si splnit klukovský sen o MX-5.
Nehledám auto na denní ježděni. Do práce stejně nejlíp vlakem. Po čem ale toužím je hračka, leštěnka, na občasné poježdění po okreskách.
Motorizace je mi docela jedno, rozhoduje spíš poměr stav vs cena.

Primárně hledám NA nebo spíš NB, aby to ustál rodinný rozpočet.
Nevadí mi ale ani možnost ještě klidně 5 let šetřit a počkat si třeba na jetou ND :)
Nespěchám, jde o radost, takže to nechci nijak stresovat.

Díky za všechny reakce
Pivišťák
 
Příspěvky: 11
Registrován: 26 bře 2017, 13:09

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod ReVolte » 27 bře 2017, 10:00

Když to tu čtu, tak se taky klidně přidám, ještě jsem si pořádně nesedl do NBFL/NC tak by mě před koupí zajímalo jak se to auto má chovat. Díky :)
Byla: NC 2.0 Mica Grey Expression
Je: NCFL 2.0 Stormy Blue
ReVolte
 
Příspěvky: 176
Registrován: 17 pro 2016, 01:03
Bydliště: Plzeň

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod Malis » 27 bře 2017, 13:45

Ahoj chlapi, v Plzni se můžeme domluvit, mám NB.
Nechci strašit dopředu, ale obávám se, že se 193 cm do NB nevlezeš. Buď se vejdou nohy a budeš koukat do rámu okna, nebo se zas nevejdou kolena mezi volant a dveře. Alespoň co jsem tam zkoušel posadit vysoké kamarády. Co někdy příští týden, středa podvečer? Nebo o víkendu. Třeba se někdo přidá a uděláme Plzeňský minisraz :D
1.6 NB černá jako noc
Uživatelský avatar
Malis
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 0
Registrován: 21 úno 2016, 23:09
Bydliště: Plzeň

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod Pivišťák » 27 bře 2017, 14:05

Malis píše:Co někdy příští týden, středa podvečer? Nebo o víkendu. Třeba se někdo přidá a uděláme Plzeňský minisraz :D


Díky za rychlou reakci. Za mě je možné obojí. V pohodě se přizpůsobím.
Pivišťák
 
Příspěvky: 11
Registrován: 26 bře 2017, 13:09

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod PetrH » 27 bře 2017, 14:35

Plzensky minisraz kdysi davno byl, ale bylo to v lete 2014 :)

Rad se take pridam, ale za me to vidim tak na pulku dubna, az u nas zametou sterk po zime...
Přílohy
Plzen.png
Uživatelský avatar
PetrH
 
Příspěvky: 280
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 13:33
Bydliště: Plzen

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod Renee » 27 bře 2017, 15:33

NAčka mají uvnitř asi víc místa než NBčka a NBfl... Menší tapecy, menší sedačky bez výhřevu... Já mám 196cm a jezdím NAčkem, vejdu se v pohodě, snad jen se střechou dole mi kolem palice táhne víc než bych si přál ale to je to nejmenší. :) Největší kolizi mám koleny s volantem, středovou konzolí a tapecem dveří. Volant mám klasickej sériovej 350mm (myslím) bez odsazení, foamectomy ještě nemám. Chce to prostě najít za volantem nějakou pozici.
A znám borce co jsou stejně vysocí nebo i vyšší jak já a jezdí s menšími nebo většími úpravami NB, resp. NBfl, možná se tu k tomu přihlásí sami. :D
Když chceš MX-5 tak kup MX-5, a prostě se do ní vejdeš! :D
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod Malis » 27 bře 2017, 16:02

Jo dá se asi prodloužit nába volantu nebo jak se tomu odborně říká :D
Honza Koubek taky jezdí v NBfl. Myslím že v testu ND mluvil o tom jak má v NB "posunutej" volant. Kdo chce, cestu si najde 8-)
Jináč ten mini sraz by mohl bejt fajn, Pivišťáku počkáš Petrovi až bude zameteno? :D
1.6 NB černá jako noc
Uživatelský avatar
Malis
 
Příspěvky: 28
Obrázky: 0
Registrován: 21 úno 2016, 23:09
Bydliště: Plzeň

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod Pivišťák » 27 bře 2017, 16:42

Počkám, úplně v klidu. Jak jsem psal na začátku - nechvátám. Vím, že ji chci. Jen nevím, jestli se vejdu. Ikdyž, jak to čtu...nějak se to udělá :-)
V recenzi na ND jsem posunutý volant zahlédl a dovedu si představit, že to pomůže hodně.
Pivišťák
 
Příspěvky: 11
Registrován: 26 bře 2017, 13:09

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod vodi » 27 bře 2017, 16:52

Mám NB-FL a klidně tě svezu. Ten minisraz příští tejden by se mi docela líbil. Teď dva tejdny budu končit i v práci rozumně, tak by se to dalo.

jinak tohle jsou kamarádovo (200cm) nohy v mojí mazdě. Sedačka úplně vzadu a moc dobře se mu s tim nejelo :D kolenem vypíná blink a nenacpe je pod palubovku

2014-11-23-0372.jpg
NB-FL Sportive 107 kw, 2001, H&R -35, 215/40/16, A'PEXi custom intake, EBC RedStuff
Subaru Legacy 2.0, 121kW, 2007 - daily
Škoda Felicia 1.3 MPi, 50kW, 1998 - čeká na projekt
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
vodi
 
Příspěvky: 142
Registrován: 11 srp 2014, 16:03
Bydliště: Plzeň / Vimperk

Re: Svezení v Plzni a okolí

Příspěvekod Mikerc » 27 bře 2017, 16:58

Ahoj, přijd zamnou do Autocentrum Plzeň na Jateční, zrovna mám NA i NB tak si můžeš zkusit obojí.
Mikerc
 
Příspěvky: 96
Registrován: 19 lis 2013, 22:52

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 59 návštevníků