Torsen funguje?

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Torsen funguje?

Příspěvekod Mejra » 18 kvě 2017, 13:49

Ok kluci,diky za rady.
Mejra
 
Příspěvky: 65
Registrován: 17 kvě 2017, 21:43

Re: Torsen funguje?

Příspěvekod evlo » 18 kvě 2017, 17:50

Mejra píše:V tom článku je ale jasně napsáno,ze pokud jsou kola nad zemi a jednim otocim, druhe musi stát nebo točit stejným směrem. Začínám být nervózní.

Tak funguje jeden ze spousty implementaci samosvorneho diferencialu, torsen rozhodne ne. Proste zkus na parkaci par "driftiku", pokud na to mas gumy.

Da se to poznat i pri prujezdu zatackou, ale to musis mit zazito jak open i diff funguje, nicmene na tom parkaci kdyz tomu das, tak open nebude chtit klouzat a bude drtit jen jedno kolo, svor pojede bokem. Pokud mas nejaky dobry gumy, tak to tak taky nezjistis, protoze se to neutrhne :D
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12

Re: Torsen funguje?

Příspěvekod Tomin » 19 kvě 2017, 23:36

O samosvoru jsem měl do dnešního odpoledne i přes spoustu načtené literatury jen mlhavé představy. Teď mám pro špéru poskládanou modlitebnu a zapaluju tucet svíček! Asi takhle - jeď po městě tak 40km/h a chystej se odbočit do jiné ulice. Vraž tam dvojáka, volant přechytni do pozice 12:30 a bez okloků jím škubni + dej plnej plyn - fakt musí být plnej! Pokud budeš mít pocit že ses právě transportoval červí dírou do galaxie LSD, pak torsen torsenuje. 8-)

EDIT: Nějak mi to nedá, tak ber tuhle radu z brady raději s nadhledem. Nechci nikoho navádět k provádění poměrně nebezpečných skopičin. Obzvlášť když je kolem okolí.
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Torsen funguje?

Příspěvekod mojžo » 21 kvě 2017, 07:20

Ak by pri zatočení jedného kolesa išlo druhé koleso tým istým smerom, je tam Tochigi Fuji Super LSD a nie T1/T2
Uživatelský avatar
mojžo
 
Příspěvky: 919
Registrován: 12 úno 2013, 13:12
Bydliště: Košice, SK

Re: Torsen funguje?

Příspěvekod Mejra » 21 kvě 2017, 08:53

Diky Tomine, hned jak to prihlasim na značky,půjdu to zkusit. Jinak děkuji všem - torsen funguje jak má
Mejra
 
Příspěvky: 65
Registrován: 17 kvě 2017, 21:43

Re: Torsen funguje?

Příspěvekod Vavris » 21 kvě 2017, 13:48

Mejra píše:V tom článku je ale jasně napsáno,ze pokud jsou kola nad zemi a jednim otocim, druhe musi stát nebo točit stejným směrem. Začínám být nervózní.


To bylo špatně. Už jsem to Vojtovi opravil...
back in the business 8-)
Uživatelský avatar
Vavris
 
Příspěvky: 1439
Registrován: 13 led 2011, 23:40

Předchozí

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 133 návštevníků