Moto vs. Auto prilba /full face/

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Moto vs. Auto prilba /full face/

Příspěvekod StingRay4 » 16 črc 2017, 21:02

Ahojte, chcel by som sa opytat, aky je rozdiel alebo ci by ste odporucali pouzivat prilby na motorky pri obcasnych trackdays alebo radsej pouzit prilbu urcenu pre auta?

Je mi jasny rozdiel medzi SA a M normami, zaujima ma skor ci nie je na moto prilbe viac limitovana viditelnost.

Popripade ma niekto skusenosti s tymito prilbami:

Sparco Club X1 - https://race-shop.sk/sk/uzatvorene-prilby/51475-prilba-sparco-club-x1.html?gclid=EAIaIQobChMIoen_9L2O1QIVYhbTCh1wkw90EAAYASAAEgK_bPD_BwE

HJC CS15 - http://www.hjc-helmets.sk/CS-15-SOLID-WHITE-d448.htm
Mazda MX-5 1.8 NBFL /Phoenix/ - Titanium Grey Mica
Uživatelský avatar
StingRay4
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 dub 2017, 18:42

Re: Moto vs. Auto prilba /full face/

Příspěvekod TomHorn » 18 črc 2017, 12:21

Pro občasný svezení, kdy nemusíš splňovat konkrétní požadavky FIA nebo FIM, je to asi jedno, spíš bych vybíral to co ti bude lépe sedět na hlavě. Podle mě by motocyklová mohla být odolnější, protože při pádu z motocyklu je vystavena i ostrým předmětům (ve zkušebně na ni padá špičatý předmět určité váhy, z určité výšky, ...), na druhou stranu automobilová musí splňovat např. nehořlavost .... samozřejmě ta problematika je o dost složitější. Myslím, že by mohla postačovat i otevřená přilba (viz rallyeoví jezdci), která bude mít široký výhled a rozhodně bude lehčí než integrální- cca 1000 g. Koukal jsem nedávno na tu jejich otevřenou helmu a nenašel jsem žádný viditelný rozdíl proti motocyklové.
TomHorn
 
Příspěvky: 53
Registrován: 05 led 2014, 21:50
Bydliště: Motol

Re: Moto vs. Auto prilba /full face/

Příspěvekod StingRay4 » 18 črc 2017, 15:23

Diky velmi pekne za nazor. Co sa tyka fullface alebo openface, tak priznam sa, zeby som radsej isiel do otvorenej prilby, ale zase SlovakiaRing ma obmedzenie pre auta so soft-topmi, ze helma musi byt uzavreta /fullface/.
Urcite si pojdem vyskusat aj HJC moto prilbu aj Sparco auto prilbu a uvidim, ktora mi viac sedi.

Este raz dakujem velmi pekne za nazor a za radu.
Mazda MX-5 1.8 NBFL /Phoenix/ - Titanium Grey Mica
Uživatelský avatar
StingRay4
 
Příspěvky: 20
Registrován: 26 dub 2017, 18:42

Re: Moto vs. Auto prilba /full face/

Příspěvekod TomHorn » 18 črc 2017, 16:07

Tak tím pádem máš asi jednu věc vyřešenu = integrální helma. Jen ještě jednu otázku a zárověň radu: proč se omezuješ jen na výše zmíněné značky? Já bych rozhodně zkusil víc značkových helem někde v nějakém větším obchodě s motocyklovými doplňky. Všechny motocyklové helmy prodávané v EU musí mít homologaci (nášivka na řemínku a nálepka na týlu), se kterou by Tě na okruh měli pustit (...helma schváleného typu). Pocitově by měla být těsná, ale neměla by nikde výrazně tlačit a po zapnutí při prudším zakývání (jako když říkáš ne) by se neměla na hlavě posunovat. To je jen opravdu zjednodušený návod, jak zkoušet, rozhodně jich vyzkoušej víc, ať máš porovnání.
Tak dobře vyber!
TomHorn
 
Příspěvky: 53
Registrován: 05 led 2014, 21:50
Bydliště: Motol


Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 119 návštevníků