Koupě MX5 - rady

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod RTjohny » 15 úno 2018, 19:16

Ahoj,

zvazuji koupi v podobne cenove hladine. A mam spousty dotazu ;-)

Rad bych si nejdrive nekde vyzkousel, jak se sedi, resp jezdi v NB. Od nezasvecenych posloucham, ze pri me vysce 185 cm s tim budu mit problem. Mate s timto nekdo zkusenost, pripadne je nekde moznost si vyzkouset posed (alternativne asi nejaky autobazar a projizdka)? Alternativne zvazuji se trochu zadluzit a jit do NC. :idea:
Co zde pozoruji uz nejakou dobu, tak jsou ocividne nejake rozdily mezi jednotlivymi rocniky NB. Je toto nekde souhrnne popsane, co by mi pomohlo se zorientovat v nabidkach? :?:

Dale take - finance budou dostupne v prubehu dubna, lze (ze zkusenosti) ocekavat tou dobou nejaky vetsi narust cen s ohledem na zacatek sezony? :?:

Nyni jezdim na starem Coltovi 83 kW. Preferoval bych mx-5 idealne lepsich dynamickych vlastnosti, i kdyz NB 1.8 je docela malo v nabidkach. Jak je znacny rozdil mezi 1.6 a 1.8?

A co by me urcite zajimalo jsou dodatecne naklady, se kterymi je potreba pocitat ;-) Tedy, vymena rozvodu, pripadne brzd a pod. V jakych relacich se toto pohybuje? :?: Zde vidim pripadnou vyhodu 1.6, na kterou je asi vse lip dostupne. :idea:

Idealne bych chtel behem leta/podzimu udelat nejaky vetsi vylet po Evrope. S Coltem uz jsem si projel Italii, coz bylo uzasne. A bez strechy to musi byt jeste lepsi :-) Zvlada mx-5 NB bez potizi vetsi najezdy? :?:

A abych nezapomnel. Jednoduche srovnani cen ve vyhledavacich mi ukazuje daleko levnejsi ceny u modelu se servisni knizkou a pod. v Nemecku nez-li u nas. Zvazuji proto i pripadny dovoz, se kterym ale nemam zkusenost. To uz bych ale asi nechal na samostne vlakno ;-)

Tesi me, ze je zdejsi komunita aktivni a tesim se na pripadny sraz v budoucnu ;-)
RTjohny
 
Příspěvky: 47
Registrován: 22 lis 2017, 22:28

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Cromoly » 15 úno 2018, 20:09

Cau, nepises odkud jsi kvuli vyzkouseni posedu. Se 185 budes v pohode, ja mam 193 a v klidu. V lete jsem na jeden zatah dal asi 600 km a pohoda. Jinak dily na 1.8 a 1.6 jsou ve stejny relaci, 1.6 jede jen o trochu hur nez 1.8, vyhoda 1.8 je svor. Pokud to chces jen na vylety tak 1.6 bohate staci. Rozvody jsou i s praci tak za 5000, brzdy cca to samy. Je to levny aito na provoz a dilu je vsude spousta. Miaty tady jeden clovek taky z rise dovazi, ale je aktivni spis na facebooku.
Cromoly
 
Příspěvky: 480
Registrován: 01 zář 2011, 18:45

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Renee » 15 úno 2018, 20:30

Vejdeš se, pokud budeš chtít. Klidně i dlouhý trasy přežiješ. Ale nebude to žádnej komfort, na to se připrav. :)

NCčko neber, to je normální auto, a všechno je na to drahý :D

Mezi 1.6 a 1.8 pochopitelně rozdíl je, ale asi musíš být specifickej typ řidiče abys to poznal, co tak jezdíme tak se s klukama vždycky plácáme po zádech jak s našima 1.6kama v klidu stíháme 1.8 a oni nám naopak hladí ego a hlásí že je vlastně vůbec nebrzdíme... Takže tak. :D Rozdíl tam je pak spíš v tom že 1.8 mají často fajn výbavu jako lepší brzdy, šestikvalt, nebo třeba takový samosvorný diferenciál.

Ceny asi zjara trochu poskočí, ale nejsou to žádný desetitisíce, co vím.

Dodatečné náklady - asi to budeš mít rezavý, jako my všichni. Jinak je to auto docela blbuvzdorný a většina nákladů padne na úpravy - požehnání a prokletí MX-5 je že těch dílů je na to fakt mrtě a jsou relativně dostupný, takže i když si koupíš holobyt tak se do toho pomalu po částkách pod 15 tisíc najednou dá postupně nehorázně vysypat. :D Ale výsledek pak může bejt že můžeš mít i 1.6ku se "sportovní" výbavou - velký brzdy, tvrdý tlumiče, nerezivej výfuk, samosvor...

Větší nájezdy to samozřejmě zvládá, na MX-5 není snad nic co by se nějak vysíralo. Samozřejmě kdybys koupil vysloužilou drift missile tak asi nebude tak spolehlivá, ale jinak s normální péčí to na tom se spolehlivostí bude podobně jako tvůj Colt.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod RTjohny » 17 úno 2018, 12:15

Cromoly píše:Cau, nepises odkud jsi kvuli vyzkouseni posedu. Se 185 budes v pohode, ja mam 193 a v klidu. V lete jsem na jeden zatah dal asi 600 km a pohoda. Jinak dily na 1.8 a 1.6 jsou ve stejny relaci, 1.6 jede jen o trochu hur nez 1.8, vyhoda 1.8 je svor. Pokud to chces jen na vylety tak 1.6 bohate staci. Rozvody jsou i s praci tak za 5000, brzdy cca to samy. Je to levny aito na provoz a dilu je vsude spousta. Miaty tady jeden clovek taky z rise dovazi, ale je aktivni spis na facebooku.


Diky moc :-) Bydlim v Praze - Modrany, ale pokud to se 193 cm mas v pohode, pak asi nejsou obavy na miste ;-)
Kde na facebooku? Nejaka konkretni skupina?
RTjohny
 
Příspěvky: 47
Registrován: 22 lis 2017, 22:28

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Muzzy » 17 úno 2018, 12:19

Ahoj, muzes se nekdy stavit u nas v hostivari, nejaka mx-5 na usednuti se vzdy najde :)
Obrázek servis & úpravy
Uživatelský avatar
Muzzy
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
Registrován: 17 bře 2016, 00:05
Bydliště: Praha

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Cores » 17 úno 2018, 17:31

Jestli mas zajem sednout do NC,tak mam zitra po obede cas. Dnes jsem to byl trochu projet,takze ji mam u sebe.
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod RTjohny » 17 úno 2018, 19:28

Dekuji za ochotu :-) Na zitra uz mam plany.
Spis to vidim az v druhe polovine brezna, ze bude po dovolenych volneji a zacnu se zajimat o vetsi detail. :)
RTjohny
 
Příspěvky: 47
Registrován: 22 lis 2017, 22:28

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Ruskyj » 18 úno 2018, 03:27

Zdravim pani, rad by som sa stal plnohodnotnym clenom, ale mam zasadny problem. Vzhladom na moje male skusenosti nemam sancu rozoznat nalestenu pascu od skutocne kvalitne spravenej opravy.
Preto by som sa rad obratil na clenov fora, ktory aktivne dovazaju MX-5ky zo zahranicia.

Chcel by som NBFL 1.8, samosvor a idealne 6-kvalt. Klima by bola velke plus. Zaklad je fakt dobry stav podvozku a poriesena hrdza. Co sa tyka vybavy a farby, tak mam preferencie, ale to je uz o naslednej komunikacii.
Rozpocet: do 150.000,- Ceskych kreditov za auto na CZ znackach. Samozrejme v rozpocte pocitam s odmenou za sprostredkovanie kupy/kontrolu stavu/dovoz.

Je to realne? Je tu niekto kto by mi s tym pomohol?
Diky moc :)
Ruskyj
 
Příspěvky: 13
Registrován: 12 lis 2017, 00:46
Bydliště: Praha

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod lukas9206 » 22 úno 2018, 11:18

Mám záujem o kúpu novej mx-5 ND. Co ma ale hlavne zaujíma je, ako je to zo strechou? Vydrží to aj dlhodobé mrazy? Auto by som chcel na dennodenne používanie. Či radšej pozerať po targe?
lukas9206
 
Příspěvky: 8
Registrován: 22 dub 2016, 11:07

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod TeeJay » 22 úno 2018, 12:29

Ruskyj píše:Zdravim pani, rad by som sa stal plnohodnotnym clenom, ale mam zasadny problem. Vzhladom na moje male skusenosti nemam sancu rozoznat nalestenu pascu od skutocne kvalitne spravenej opravy.
Preto by som sa rad obratil na clenov fora, ktory aktivne dovazaju MX-5ky zo zahranicia.

Chcel by som NBFL 1.8, samosvor a idealne 6-kvalt. Klima by bola velke plus. Zaklad je fakt dobry stav podvozku a poriesena hrdza. Co sa tyka vybavy a farby, tak mam preferencie, ale to je uz o naslednej komunikacii.
Rozpocet: do 150.000,- Ceskych kreditov za auto na CZ znackach. Samozrejme v rozpocte pocitam s odmenou za sprostredkovanie kupy/kontrolu stavu/dovoz.

Je to realne? Je tu niekto kto by mi s tym pomohol?
Diky moc :)

Jen s notnou dávkou štěstí, s pořešenou rzí moc nepočítej.

lukas9206 píše:Mám záujem o kúpu novej mx-5 ND. Co ma ale hlavne zaujíma je, ako je to zo strechou? Vydrží to aj dlhodobé mrazy? Auto by som chcel na dennodenne používanie. Či radšej pozerať po targe?

Vydrží, jen ji musíš hned po koupi naimpregnovat - prodává se suchá jako sušenka.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 126 návštevníků