Vyzkouseni NB(FL) v Praze

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Vyzkouseni NB(FL) v Praze

Příspěvekod Koby » 16 úno 2010, 09:18

to s tim místem NC vs. NB jsem psal asi já... Chtěl jsem puvodně NB, ale prostě jsem se do ní nevešel... Mám 184cm. Vešel jsem se prahbídně, dotýkal jsem se hlavou střechy, takže v tomhle jsem měl spíš problém... Nohy docela v pohodě, ale už si nepamatuju co a jak přesně...

Do NC jsem zapadl líp. Ze 700km cesty převozu mě nebolely ruce, nohy - jak tu pavels píše o nártu, tak absolutně nic, opravdu pohoda a sedím tak, že sedačka jde posunout ještě o 5-10cm možnáb(akorát mě trochu bolela záda, ale bohužel si začínám myslet, že to je moje porucha:-( ... ) A to mi připomná, že v NB jsem ji měl opřenou o stěnu a co mě rozčilovalo, že to potom vrzalo... S místem nad hlavou to je taky lepší, ale semtam i u NC cítím, že mi škrtne vlas o střechu, ale opravdu škrtne a děje se to jednou za hodinu... S hardtopem u NC mi přišlo, že tam už mi ty vlasy škrtaly pořád...

sedí se mi tam zkrátka dobře, meziplyny jdou, mohla by být lepší opěra pro stehna, sedák je nízko, mohl by být naklopený do výšky...
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: Vyzkouseni NB(FL) v Praze

Příspěvekod Raduna MX5 » 16 úno 2010, 10:30

Jo o výměně sedaček jsem taky přemejšlel, ale dát tam nějaký neorigo neni asi žádná prdel. Záda bolej už po hodině jízdy a tak jsem si do auta vzal takovej masážní balónek (maj ho všude asi za 50 Kč) a ten si narvu pod bederní páteř a fakt to pomáhá ;)
Řídit MX-5 je nejzábavnější činnost z těch, kdy člověk může zůstat oblečenej ;-)
Uživatelský avatar
Raduna MX5
Administrátor
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 15
Registrován: 01 led 2010, 18:23
Bydliště: Děčín

Re: Vyzkouseni NB(FL) v Praze

Příspěvekod riderhenry » 16 úno 2010, 12:53

Ja myslim, ze MX-5 si o poradny sedadla prave primo rika :D Neybt financni stranky veci, tak uz v aute nejake skorepiny + asi 4 bodove pasy mam. Akorat ne kazda sedacka se tam vejde, no...
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Vyzkouseni NB(FL) v Praze

Příspěvekod George » 16 úno 2010, 13:07

skořepiny i pásy se daj sehnat celkem levně, akorát to neni všechno... ten pás musíš taky někde bezpečně uchytit ;)
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Vyzkouseni NB(FL) v Praze

Příspěvekod PavelS » 16 úno 2010, 16:53

Co v tom autě děláte, mě teda nebolej a ani spolujezdce záda ani po hodně dlouhý cestě - právě naopak, spousta lidí si libovala, jak je to pohodlný auto...


Nechcete občas zacvičit? Možná to nebude autem ;) :P
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Vyzkouseni NB(FL) v Praze

Příspěvekod George » 16 úno 2010, 17:46

taky s timhle nemám problémy:) byl jsem s NA i NB v Německu, obojí cesta tam i zpět na jeden zátah a v pohodě. Spolujezdci si taky nestěžovali a to se mnou jednu cestu podstoupil důchodce, který má ve zvyku pořád si na něco stěžovat :D
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Vyzkouseni NB(FL) v Praze

Příspěvekod dopr » 16 úno 2010, 18:24

taky muzu potvrdit u NB, ze je to nad miru pohodlne auto, uvazim li jeho jizdni vlastnosti. Dovolena 5400km nebyl zadny problem, kor pak po italskych nebo rakousekych cestach. Oproti MX-3, kterou jsem mel pred tim, mhohem pohodlnejsi.
OT : nezda se vam, ze u NB je sedacka spolujezdce trochu vys, nez ridicova ?
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Vyzkouseni NB(FL) v Praze

Příspěvekod Koby » 16 úno 2010, 21:43

tak já si nestežuju na to, že by to nebylo pohodlný auto, já jsem ze 700km na zátah nebyl vubec unavený, akorát ty záda.. A řikám, klidně přiznám, že je mám v hajzlu...:-( Protože mě bolej ve všech autech, kromě Punta 1996 a Mazdy 6... jinak passat, oktávka 2, mondeo, bmw, ve všech umírám..:-(
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: Vyzkouseni NB(FL) v Praze

Příspěvekod rimmer132 » 17 úno 2010, 15:11

PavelS píše:Co v tom autě děláte, mě teda nebolej a ani spolujezdce záda ani po hodně dlouhý cestě - právě naopak, spousta lidí si libovala, jak je to pohodlný auto...


Pohodlne urcite je, akorat s mou delkou nohou jsem sedel v podrepu ;)


BTW, nevite, zda se da ten changer, ktery maji v kufru edice Unplugged (resp. na jinych trzich Euphonic) (docasne) vyhodit kvuli mistu, aniz by protestovalo radio?
Standardni radio MP3 asi neprehraje, ta Sony ve zminenem modelu asi taky ne, co?
2003 NBFL 1.9 Memories Obrázek ...f mohéru!
rimmer132
 
Příspěvky: 97
Registrován: 08 úno 2010, 22:17

Re: Vyzkouseni NB(FL) v Praze

Příspěvekod riderhenry » 17 úno 2010, 15:15

Tak to me po 26 hodinach v aute v kuse bolela jedina vec - a to hodne - levy loket od tvrde opervky ve dverich. Ale to je detail a kdyz jedu treba 400 km Brno-Praha-Brno, tak to nezaznamenam vubec. Jinak problem nemam zadny, i kdyz zada me bolivaji skoro ze vseho. :D
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 133 návštevníků

cron