Drift....

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Drift....

Příspěvekod Dee #4 » 11 úno 2011, 16:00

tak to ja se snazim naucit umeni driftu uz od prvni chvile co mazdu mam. Jak rika woody ze videa mu nepomohli, tak me pomohli aspon v zakladnim pochopeni teorie - hlavne keitshi tsuchia (nevim jak se ten manik pise =D) a jeho zakladni prehled ruznych zpusobu driftu.
Tyjo chlapi jak rikate ze to jde i na 2ku tak sem asi tele, musim se to naucit, s moji 1.8 by to nemel bejt problem ale proste kdykoli se o to pokusim treba pres clutch kick tak mam malo vykonu. Jelikoz nemam pristup nekam na letiste ale pouze treba na volny parkoviste, kde to je proste o prdlacku mi prijde, musel bych si tam dat kuzel, jinak clovek nevi jestli to zvlada nebo ne, tak vyuzivam deste a mokry vozovky v prazskych ulicich :mrgreen: Samozrejme sem se uz parkrat pretocil, ale dycky to delam tam kde je hodne mista nebo si to muzu dovolit tak v pohode. Zezacatku urcite vyjezdy z krizovatek nebo ze svetel, dalsi muj step byl kruhac u nas na barrandove, jak ryba pise - tam se perfektne clovek nauci davkovat plyn, uz sem ho dokonce dal dvakrat dokola za sebou plynule :D :twisted: jen ted bojuju s tim ze se mi auto postupne zrychluje tim jak davkuju plyn - jak auto mit v driftu bez plynu :?: vim zes mi to ryba popisoval kdyz sme byli v moste
Obrázek
www.autobeky.cz - Prodej náhradních dílů, servis a úpravy, mytí a detailing
Dee #4
 
Příspěvky: 435
Registrován: 26 bře 2010, 00:31

Re: Drift....

Příspěvekod KaCzaba » 13 úno 2011, 12:40

uz jsem to parkrat chtel resit.porad nevim,zda mam open nebo torsen dif.
kdyz jsem ted naposledy zkousel neco na parkovisti tak jsme stal na jednicku kola rovne dost plynu a rozjel se s hrabanim a obe kola cmarali hned a stejne dlouhy cary..udela toto i open?nadruhou stranu kdyz mam zadni kola ve vzduchu a tocim s jednim,druhy se toci nadruhou stranu a ne stejne...
Uživatelský avatar
KaCzaba
 
Příspěvky: 579
Registrován: 26 srp 2010, 10:14
Bydliště: Chomutov

Re: Drift....

Příspěvekod Ryba » 13 úno 2011, 13:14

KaCzaba píše:uz jsem to parkrat chtel resit.porad nevim,zda mam open nebo torsen dif.
kdyz jsem ted naposledy zkousel neco na parkovisti tak jsme stal na jednicku kola rovne dost plynu a rozjel se s hrabanim a obe kola cmarali hned a stejne dlouhy cary..udela toto i open?nadruhou stranu kdyz mam zadni kola ve vzduchu a tocim s jednim,druhy se toci nadruhou stranu a ne stejne...


hele rek bych ze ma torsen... open bys poznal, s tim se neda skoro vubec driftovat... proste pokud delas kolecka a cejtis jak te ten zadek tlaci krasne rovnomerne tak mas torsen...
Uživatelský avatar
Ryba
špion
 
Příspěvky: 1031
Registrován: 26 led 2010, 01:02

Re: Drift....

Příspěvekod KaCzaba » 13 úno 2011, 14:04

Zkusim natocit pak nejaky video....tak treba to poznas...

Jen me proste zarazi to,ze se ty kola netoci spolu ale proti,stejne jako u jakyhokolli difu
Uživatelský avatar
KaCzaba
 
Příspěvky: 579
Registrován: 26 srp 2010, 10:14
Bydliště: Chomutov

Re: Drift....

Příspěvekod Vavris » 13 úno 2011, 14:27

Nehodila by se ani tak drift bible jako spíš výměna hardwaru řidiče - nohy, ruce, a tak... :mrgreen:

Taky jsem čekal, že to půjde líp. Ale souhlasím s woodym, chce to především jezdit, zkoušet, jezdit, zkoušet, jezdit, zkoušet. Trénink dělá mistry!

Za těch pár dnů, co mám MX-5, to trénuju při každé příležitosti. Teda, zatím jen vracáky a nějaké širší nerušné křižovatky. Nejvíc limitujícím faktorem je má vlastní neuvolněnost a strach, že princezně něco udělám. A drift plocha u Ostravy snad žádná neexistuje :(
back in the business 8-)
Uživatelský avatar
Vavris
 
Příspěvky: 1439
Registrován: 13 led 2011, 23:40

Re: Drift....

Příspěvekod Pochtli » 13 úno 2011, 14:37

Vavris píše: Nejvíc limitujícím faktorem je má vlastní neuvolněnost a strach, že princezně něco udělám.

To mě taky trochu odrazuje, nerad bych odrbal auto třeba o obrubník jen proto, že to člověk blbě odhadne..
NB 1.8 -> NB 1.6 -> NBFL 1.8 -> NB 1.6 Miracle (2000)
Toyota Avensis kombi 2.0 VVTi (2005)
Suzuki Swift 1.3 (1999)
Uživatelský avatar
Pochtli
 
Příspěvky: 2005
Obrázky: 3
Registrován: 22 čer 2010, 20:08
Bydliště: Brno

Re: Drift....

Příspěvekod willy2.0 » 13 úno 2011, 14:39

To auto není tupý, jen se toho nebát a pomalu zezačátku...Snadno to i na šterku zahodíš, vopatrně...Rozhodně nejedu nějaký nácviky tam kde to nemám předtím projetý...Je to moje první žigulík koncepce a myslím, že tohle autí ti umožní brzy ho využívat správně...S S2000 nebo M3 by jste měli permanentně sevřený zadky na kluzku úplně, to nejde...Ale tohle auto je hračka.

Já blbnu po nocích...ani živáčka, postupně si přidávám...Ubung den Miater..teda Maister..to jsem se fakt přepsal :lol:
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

Re: Drift....

Příspěvekod Winie » 13 úno 2011, 14:54

ja vam nevim, co si tam matne vzpominam kdy sem takhle blbnul naposled, tak ono to dotoho boku hodit problem neni, ale spis to v nem udrzet. ta moje mrtvola na to proste nema powa. porad sem kopal do spojky jak blbej :roll:
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Drift....

Příspěvekod willy2.0 » 13 úno 2011, 16:16

Já to držím jen na mokru nebo náledí, spíš použiju zatím slovo snažím se:-)...Na suchu mě stačí ke štestí, že to vyhodí zadkem víc od toho nečekám, ani mě to neva...:lol:
Člověk to aspon na tom suchu netrápí...Nikdy si na driftera hrát nebudu, hlavně že to pobaví! :oops:
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

Re: Drift....

Příspěvekod Ryba » 13 úno 2011, 16:54

na suchu udržet miatu v boku potřebujete hlavně rychlost, protože toho výkonu tam fakt moc neni, takže se snažit využít maximálně kinetickou energii samotnýho auta...
Uživatelský avatar
Ryba
špion
 
Příspěvky: 1031
Registrován: 26 led 2010, 01:02

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 86 návštevníků