Oprava prasklin střechy

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Oprava prasklin střechy

Příspěvekod ozzman_84 » 03 dub 2018, 21:29

Snímek obrazovky pořízený 2018-04-03 21-17-26.png


Ahoj,

poradíte mi pls, jakým způsobem opravit praskliny po obou stranách vinylové střechy, viz příloha?
Primárně budu řešit přes čalouníky, ale rád bych znal vaše zkušenosti.

Bohatě by mi stačila nějaká navařená záplata, protože to vypadá, že je to prasklé v místě složení střechy a ne vlivem pnutí materiálu při uchycení k zámkům.

Díky
Radek
ozzman_84
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 1
Registrován: 04 bře 2018, 18:58
Bydliště: Brno

Re: Oprava prasklin střechy

Příspěvekod Renee » 04 dub 2018, 10:16

Já ten lem přelepil kusem jiné střechy... Ale je to úplně nahovno, jak je to v ohybu tak se to při skládání odloupává a stejně mně tamtudy zatéká a ještě to vypadá naprosto příšerně, tak to prostě furt nacpávám černým tmelem na okna... Skoro bych řekl že sprvit tohlencto hezky a funkčně bude náročnější a možná i dražší než sehnt střechu která ty praskliny nemá.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Oprava prasklin střechy

Příspěvekod ozzman_84 » 04 dub 2018, 10:37

Renee píše:Já ten lem přelepil kusem jiné střechy... Ale je to úplně nahovno, jak je to v ohybu tak se to při skládání odloupává a stejně mně tamtudy zatéká a ještě to vypadá naprosto příšerně, tak to prostě furt nacpávám černým tmelem na okna... Skoro bych řekl že sprvit tohlencto hezky a funkčně bude náročnější a možná i dražší než sehnt střechu která ty praskliny nemá.


Tos jsi mě moc nepotěšil, ale trošku jsem s tím počítal...máš fotku, jak to dopadlo?
Čím jsi to lepil, jen tím tmelem?

Radek
ozzman_84
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 1
Registrován: 04 bře 2018, 18:58
Bydliště: Brno

Re: Oprava prasklin střechy

Příspěvekod Renee » 04 dub 2018, 11:05

No druhá věc je že mám obě ruce levé a svoji střechu jsem vyloženě zeslonil. :D

Jo, přilepil jsem to tam jenom tím tmelem, drží to samo o sobě OK, ale prostě jak jsou tam pak dvě vrstvy vinylu přes sebe tak se to v tom ohybu chová tak jak se to chová a neskládají se hezky spolu jak jsem původně čekal. :D Dělal jsem tam pak ještě nějaké zářezy aby tam nevznikaly takové tlaky ale marná snaha, vypadá to teď hrozně a čas od času mi tam skrz to trochu nakape, na což zareaguju tím že pod odchlípnutou záplatu natlačím trochu toho tmelu a je zas na chvíli klid. Přistoupil jsem k tomu tak že střecha je KO a stejně ji mám většinu času zahozenou tak to už moc nehrotím.

Na FB ve fanklubu tuším kdosi tvrdil že to jde nějak svařit, ale nedovedu si představit jakou to pak bude mít životnost.

Dělat to znovu s tím co jsem se naučil tak bych tam nelepil tu záplatu ale jenom ty praskliny vyplnil tím tmelem a čekal co se stane. Vypadalo by to furt hrozně ale určitě ne hůř než teď :D Případně by to mohlo jít přišít a pak pomazat tím tmelem, ale fakt bych nechtěl to šít, jednak protože propíchnout ten vinyl bude docela kumšt a druhak proto že se to bude na rámu dělat na pytel.

Mám jenom tuhle fotku, když se dobře koukneš tak uvidíš přesně to místo ohybu kde se to odlupuje. Tam jednou za čas vtlačím trochu toho tmelu a aspoň to pak moc neteče :D Taky jsou vidět další fleky od toho tmelu - tam byly regulérní díry a tam ten tmel funguje dobře, nepraská, akorát blbě čumí. :D
Obrázek
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Oprava prasklin střechy

Příspěvekod ozzman_84 » 05 dub 2018, 12:12

Libi se mi tvuj styl podani pribehu. :D
ozzman_84
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 1
Registrován: 04 bře 2018, 18:58
Bydliště: Brno

Re: Oprava prasklin střechy

Příspěvekod Cromoly » 07 dub 2018, 19:40

Na facebooku to snad nabizel Miky Delonge
Cromoly
 
Příspěvky: 480
Registrován: 01 zář 2011, 18:45

Re: Oprava prasklin střechy

Příspěvekod Renee » 08 dub 2018, 21:55

Jj byl to on, chvíli jsme se o tom s ním bavil ale nakonec jsem se rozhodl to nevzít...

Dneska jsme se chvíli o střechách bavili s klukama na srazu a kdosi nadhodil že teoreticky když vinyl hezky očistíš a naimpregnuješ, měl by pak být snad až tak měkký že by se měl dát prošit a tedy by se ta záplata co tam mám jen tak nalepenou měla dát přišít. Furt si ale myslím že by to bylo dost velký sraní :D
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Oprava prasklin střechy

Příspěvekod ozzman_84 » 08 dub 2018, 22:22

S tim sitim si spis predstavuju, ze kor starsi vinyl se bude prorezavaz a nebude to drzet.
ozzman_84
 
Příspěvky: 29
Obrázky: 1
Registrován: 04 bře 2018, 18:58
Bydliště: Brno

Re: Oprava prasklin střechy

Příspěvekod ok2ucx » 14 kvě 2018, 10:38

Ahoj,

nechci zbytečně zakládat nové vlákno, když potřebuji (= chci) vyřešit v zásadě stejný problém - popraskaný vinyl na stejném místě - tedy na okraji střechy. Předchozí majitel se to snažil nějak lepit, ale moc tomu nepomohl. Do auta zatím neteče, ale nějak se mi nechce tuto - snad jedinou nepěknost - už více tolerovat.

Jak vidno, nějaká "oprava" je spíše z říše sci-fi -- asi nejschůdnější cesta bude nová střecha.
Marně hledám ještě vhodnější (a aktuální) vlákno, kde by se diskutovala výměna za nové.

Napadají mě dotazy:

- zvolit u NBFL výměnu za factory vinyl anebo dát látku (mohér?) Látka mi je nějak sympatičtější.

- hrozně rád bych tu "obyč" černou vyměnil za hnědou střechu (tu jsem viděl na Racing Green NBčku, paradá + sedačky jsou taky hnědé) - tak proč ne? (v kombinaci s tou tmavě šedou metalízou - antracit? viewtopic.php?f=19&t=5387 by to mohlo stále vypadat pěkně?)

- nějaký doporučený zdroj? U nás? V UK? Namátkou zde: http://stores.ebay.co.uk/prestigeautotr ... 9811329014 něco z https://www.mx5parts.co.uk/hoods-c-377_ ... =2&sort=2a
Kde nakupujete?

- samozřejmě chci zachovat původní vyhřívané zadní sklo.

/PL
.::. (již bývalá) MX-5 NBFL Phoenix 1.8 2002 .::. Volvo XC70 T6 2014 .::. Volvo S80 V8 2007 .::. Volvo C70 T5 2000 .::.
ok2ucx
 
Příspěvky: 35
Registrován: 29 črc 2013, 13:25
Bydliště: Zubří (Valašské království)

Re: Oprava prasklin střechy

Příspěvekod Cromoly » 14 kvě 2018, 18:08

Mrkni do inzerce na group buy, tam sw ted dela objednavka na novy strechy
Cromoly
 
Příspěvky: 480
Registrován: 01 zář 2011, 18:45

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 7 návštevníků