Čelní sklo

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Čelní sklo

Příspěvekod kousmen » 10 dub 2018, 14:59

Snad nejsem jediný, kdo tuhle problematiku řeší, takže se bude hodit vlastní téma.

Čelní sklo na mojí NA je v nesouladu s českým zákoníkem, jelikož má větší prasklinu a nutí mě to hledat náhradu.
Nabízí se bazar, druhovýroba nebo originál.
Máte někdo zkušenosti s výběrem? Nevztahuje se mi na to pojistka, takže nechci vyhodit desítku z okna, ale zároveň bych byl rád aby sklo něco vydrželo, takže přemýšlím o kvalitní druhovýrobě. Ideálně bych rád zachoval i původní tónování do modré barvy.

Uvítám zkušenosti, rady, kontakty, doporučení nebo konkrétní tipy na prodejce.
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Čelní sklo

Příspěvekod TeeJay » 10 dub 2018, 15:20

Když se pozeptáš v autosklech, tak ti nabídnou modrý i zelený. Já dostal šutrem od tatry loni 4 dny před odjezdem do Švýcarska, tak moc prostoru na různé možnosti nebylo, takže jsem u nás v Hradci obvolal všechna autoskla (asi 8 firem) během čtvrtku odpoledne, dostal nabídky za 4-8k a druhý den mi druhá nejlevnější nabídka (Autoskla Kulhavý, 4500 Kč s prací) sklo vyměnili "na počkání", v 8 ráno jsem auto dovezl, ve 2 odpoledne jsem měl auto doma.

Sklo slouží už skoro rok bez problémů, nerozbilo se, do auta neteče. Mám zelený, ale barva je stejně fuk. Jen mě štve držátko zrcátka, který není tak pevný, má vůli, takže nedrží v každý poloze, ale stačí s ním pohnout trošku víc než ho posunout potřebuju a pak drží tam, kde potřebuju, takže je to spíš o zvyku.

Někde v Polsku se dá sklo sehnat ještě levněji, ale klidně se ti může stát, že ti ho dopravci dvakrát rozbijou, pak to musíš řešit a čekat... a snad ti pošlou vždycky zdarma nové. Já na to ale neměl čas ani náladu.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Čelní sklo

Příspěvekod Dacan » 11 dub 2018, 16:51

TeeJay píše:Někde v Polsku se dá sklo sehnat ještě levněji, ale klidně se ti může stát, že ti ho dopravci dvakrát rozbijou, pak to musíš řešit a čekat... a snad ti pošlou vždycky zdarma nové. Já na to ale neměl čas ani náladu.


Jo a byt to mělo byt NA sklo, tak došlo s držákem na zpětné zrcátko...takže spíš NB.
Jo, 1200 vč. dopravy do ČR autoskla glass pol, 2x okno rozbila ČP , poláci poslali znovu, na okno jsem čekal cca 3 měsíce :) první došlo se zeleným pruhem, pak už chodily bez pruhu :(

Dokonce na něm píší i Pilkington, bauset univerzál v autosklo roger 200kč za metr, lepil jsem sám se známým lepidlem na okna, vyšlo na 300

Tudíž jestli někdo dodá nové okno s modrým pruhem, bausetem a prací za 4500, asi bych bral tohle než řešit ČP, domlouvat s polákama apod....
Dacan
 
Příspěvky: 149
Registrován: 24 led 2015, 16:18

Re: Čelní sklo

Příspěvekod TeeJay » 11 dub 2018, 17:12

Jo, vidím to stejně. Jen malinko upravím informaci, nemám sklo s pruhem, u nízkého skla jako má NA/NB to asi ani moc nemá význam, řada z nás by koukala skrz pruh :D jen to sklo má lehce zelenej nádech. Sklo může být čiré, zelené nebo modré, většina aut na silnicích má právě zelené nebo modré. To je zbarvení/tónování skla samotného. Případnej pruh v horní části skla je už jen zbarvení fólie zapečené mezi oběma vrstvami skla.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Čelní sklo

Příspěvekod Fernie » 12 dub 2018, 01:11

Dacan píše:Jo a byt to mělo byt NA sklo, tak došlo s držákem na zpětné zrcátko...takže spíš NB.

Ony skla bez držáku měly jen NA před faceliftem, takže běžně chodí ty na NB a jsou vedené i jako na NA... Sehnat sklo bez držáku je dle "mých" autosklářů trochu problém, objednávali několikrát a vždy došlo s držákem, i když nemělo.
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Čelní sklo

Příspěvekod kousmen » 12 dub 2018, 07:02

Šajze. Držák tam samozřejmě nechci, to je zádrhel. Tak jedině pojistit a nechat vyměnit u Mazdy za originál. :-D Tónováním jsem myslel právě celé sklo. Má modrý nádech a už jsem si to stihl oblíbit...
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47


Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 123 návštevníků