NCcko - dotazy na zkusenejsi

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod Jirka » 22 dub 2018, 20:01

Blix píše:Pokud jde teply vzduch fakt z výdechů tak debude dovírat klapa na výměníku. Od motoru vzduch nejde snad v žádném autě vždyt by smrděl.


Díky za zkušenosti ostatních. Zkusím mrknout do nějakých manuálů a pohledat, co a kde je klapka na výměníku :-)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod Blix » 23 dub 2018, 07:20

Jirka píše:
Blix píše:Pokud jde teply vzduch fakt z výdechů tak debude dovírat klapa na výměníku. Od motoru vzduch nejde snad v žádném autě vždyt by smrděl.


Díky za zkušenosti ostatních. Zkusím mrknout do nějakých manuálů a pohledat, co a kde je klapka na výměníku :-)


Tak kecám ta klapa se dá nastavit u NB .. U NC si máš pustit vnitřní recirkulaci nebo udělat bypass topení a zrušit ho :D
1991 Mazda Miata (US)
Blix
 
Příspěvky: 73
Obrázky: 1
Registrován: 14 zář 2017, 07:38
Bydliště: Ostrava

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod tomybandit » 23 dub 2018, 10:00

Nam ide tiez normalny vzduch do vnutra. Dokonca vcera ked bolo teply den na april cez 25 st tak isiel dovnutra asi pri 90-tke vyslovene studeny vzduch tak sme to dali radsej na okna. Ale aj v lete pri vysokych teplotach nejde dovnutra teplejsi vzduch ako je vonku.
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod level » 23 dub 2018, 13:25

Jak psal Jbily "Ahoj, mně teplý vzduch do auta nejde, vlastnost to tedy podle mne není, klima klimatizuje, topení topí jen když jej pustím." - u mne je to stejne, zadny problém s topenim jsem nezaznamenal. Pouze mam stejne zkusenosti s teplotou v kufru :o

Asi to patri do jiného vlakna, ale jestli muzu tady jeden dotaz - cim cistite koncovky výfuku, hlavne spodni hrany které mam ocouzene/cerne ? Teda jestli toto vůbec někdo resi. Pokud je zkušenost takova ze po vycisteni a naslednem ujeti par km je to zase cerne, tak na to samozrejne prdim :) Diky předem a preji vsem krasnou sezonu, která jiz zacala i tady v horach .... :P
NC 1.8, 2007
level
 
Příspěvky: 47
Registrován: 14 srp 2017, 08:25

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod Tomin » 23 dub 2018, 13:41

level: Úplně se těším, jak se tu teď budu dovídat, jak jiným NCéčkařům z výfuku žádná černota nejde, jen a pouze vůně kopretin na popředí duhy :D
Na čištění stačí obyčejné Tempo Silichrom - k dostání u všech čerpacích stanic ohnivé vody. :)
https://www.protruck.cz/karoserie/silic ... gKU8PD_BwE
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod level » 23 dub 2018, 13:49

Tomin : Dikes, toz toto zkusim, ale jestli bude opet zacouzene po první vyjížďce, tak pasta bude vyuzivana na vodovodni baterie doma :lol:
NC 1.8, 2007
level
 
Příspěvky: 47
Registrován: 14 srp 2017, 08:25

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod cafe-racer » 23 dub 2018, 13:54

Tomin : neboj, objektivních příspěvků je vždycky dost. Jen prostě nechápu, proč se najdou jedinci kteří závadu na svém autě vydávají za standard.
Koncovky beru podle potřeby čistící vatou NEVR DULL, je to taková šikovná záležitost na všechno kovové. Nemá to úplně leštící funkci, ale na pěkném chromovém základu to udělá skvělou práci a je to na minutku obě koncovky.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod Tomin » 23 dub 2018, 13:58

S tím počítej, že po první vyjížďce resp. prvním nastartování studeného motoru už tam bude zpátky zaschlý výfukový kondenzát. To je holt daň za to, že můžeš spalovat fosilní palivo konvenční metodou. Ale tohle trápí jen nás dva - jak už jsem říkal, ostatním z laufu teče med :D
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod level » 24 dub 2018, 10:02

Neboj...zacalo mne to "trapit" po vylesteni celého auta (lestenka za par kacek z Lidlu splnila ucel bezvadne :D ) a jedine co se neblýskalo jak psi kulky byly prave ty koncovky :lol: Jinak bych si toho snad ani nevsiml 8-)
NC 1.8, 2007
level
 
Příspěvky: 47
Registrován: 14 srp 2017, 08:25

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod MeXico5 » 09 kvě 2018, 16:34

Tak se Vas zeptam jeste na nekolik veci k jizde se samosvorem.

Oproti NB ma moje nova NC uplne podelane (=bazlive) ESP. V kazde druhe zatacce me priskrti. Nejradeji bych vypinal ESP nastalo, ale je otrava to drzet takovou dobu. Delate to podobne?

Abych ten svor maximalne vyuzil, tak jsem s tim byl na parkovisti a darilo se mi palit zadni gumy v kruhu. Nicmene popravde vubec neumim auto tak nejak prirozene utrhnout. Je na to nejaky navod? Rad bych se v rizeni zdokonalil, kdyz na to mam takovej pekelnej stroj. :)
Cetl jsem neco o praci s vahou vozidla atp, ale tak nejak nevim co mam vlastne delat.

Jo a da se nekde ufiknout nebo znicit ten bzucak na nezapnute pasy? Kontrolka mi nevadi, ale kdyz napriklad vezu neco na miste spolujezdce, tak jsem z toho pipani vytocenej a pak naklad prepoutavam kvuli dvema minutam jizdy atp.
MeXico5
 
Příspěvky: 116
Registrován: 17 lis 2016, 13:38

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 130 návštevníků