NCcko - dotazy na zkusenejsi

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod Cores » 10 zář 2018, 23:05

Me to zaclo delat taky,ale je to malo brzdovy kapaliny. Respektive mam ji na pulce mezi ryskama,takze do kopce pri pridani se zozsviti,po ubrani zhasne.

Mozna tobe blbne jen koncak...
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod MeXico5 » 11 zář 2018, 07:31

BRZdovku zkontroluju, ale spis bych tipoval na kontakt. Diky za tip
MeXico5
 
Příspěvky: 116
Registrován: 17 lis 2016, 13:38

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod TeeJay » 11 zář 2018, 08:47

MeXico5 píše:Ozivim tema. Sem tam mi problikne kontrolka zatazene rucni brzdy. Nekdy i zustane svitit a musim pak na rucku poklepavat. Asi jsem detailista, ale stve me to Resil nekdo?

:D poklepávání pobavilo. Je to kontrolka brzd, nikoliv jen ruční brzdy. Zkontroluj brzdovku a pak to můžeš řešit dál.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod tomybandit » 11 zář 2018, 09:01

robilo nam to iste asi pol roka, ze raz za cas svietila rucna brzda aj ked nebola pouzita, Ked som ju mackol hore dole prestalo a potom zase zacalo.
Potom to prestalo a uz to nerobi, ale neviem cim to prestalo, je mozne ze to bolo vymenou brzdovej kvapaliny, ale fakt neviem :)
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod cafe-racer » 11 zář 2018, 10:46

Psal jsem to mockrát, napíšu znova :
brzdovka, pokud někde někde nemizí, má z výroby daný objem pro nové desky a nové kotouče. Nedolévá se, pouze se mění v předepsaném intervalu. Je to vymyšlené tak, aby i po úbytku materiálu na kotoučích / deskách po předepsanou tloušťku nikdy nedošlo k poklesu kapaliny pod MIN rysku. Při výměně desek / kotoučů mi tam stále zůstává stejný (správný) objem kapaliny.
Každé auto se testuje tak, aby při minimální povolené tloušťce kotoučů a minimální povolené tloušťce desek neblikala kontrolka brzd (která by se uživatelem vyhodnotila nesprávně jako málo kapaliny). Byl jsem to několikrát v rámci vývoje brzd testovat, platí to paušálně pro všechny auta co mají homologaci a ty jízdní podmínky jsou fakt náročný.
Kontrolka má několik příčin a pokud není hladina pod MIN ryskou, je potřeba hledat jinde.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod MeXico5 » 11 zář 2018, 11:26

tak kapaliny tam mam vic nez dost, navic je to vylozene mechanicka zalezitost. Rucka je jakoby vyviklana v podelnem smeru a tak se to rozsviti pri ostrejsi zatacce atp. Pak jen jakoze klepnu na rucku (nekdy vickrat) a prestane svitit. Testoval jsem ted cestou do prace a na 99% je to nejake cidlo rucky....
MeXico5
 
Příspěvky: 116
Registrován: 17 lis 2016, 13:38

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod bmxdave » 13 zář 2018, 14:54

Potřeboval bych poradit - na konci září se chystám na delší trip cca 2000km s NCčkem a přemýšlím, jak to vyřešit kdybych náhodou měl defekt. Sadu na lepení nemůžu po celém autě najít, díval jsem se i za sedačkama v příhrádkách,v kufru jak je hever a nikde nic,takže asi mi chybí. Jednu 15tku kolo se zimákem když dám do kufru tak se tam vlezou pak 2 tašky max, což je málo, jedem ve dvou.... jak to řešit, abych měl volný kufr a zároven no stress ohledně defektu? :)
bmxdave
 
Příspěvky: 889
Obrázky: 1
Registrován: 28 led 2012, 17:34
Bydliště: Hodonín

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod Renee » 13 zář 2018, 15:05

Já si myslím že úplně "no stress" ohledně defektu v případě našich malých aut neexistuje, i kdybys tu dojezdovku měl tak jet na ní 1000km asi nebude "no stress" :D
Ta "sada na lepení" se prodává normálně v hobby marketech za pár stovek, resp. je to sprej který se nasadí na ventilek a stříkne dovnitř nějaký sajrajt, a k tomu malý kompresor ať se to dá dofouknout... Ale co jsem slyšel tak to pomáhá akorát na menší píchnutí, když prorazíš gumu na výmolu tak ti to je prd platný. Ale legislativně by to stačit mělo.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod cafe-racer » 13 zář 2018, 15:42

Mrkni co máš za asistenční služby v povinném ručení, to by ti mělo stačit
případně se můžeš připojistit.
Pokud nejedeš někam do Asie (což je pro mě cokoliv od Brna na východ :D ), tak to máš všude samej servis takže no stress.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod MeXico5 » 13 zář 2018, 23:14

Tak ja uz defekt zazil a ta sada nepomohla ani na stredne velkej sroubek, fakt voser. Zame kompresor a ten pripravek s tyckou, kterou to zalepis jak v pneuservisu. Asistencka me taky vyfakovala. Nemel jsem pripojisteny. reseni byl odtah k zavrenymu (bylo deset vecer) pneu servisu...

Jinak se vratim ke svemu dotazu ohledne tobo cidla rucni brzdy, netusite kde je a jak ho vymenit?
MeXico5
 
Příspěvky: 116
Registrován: 17 lis 2016, 13:38

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 130 návštevníků