Péče o střechu

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Péče o střechu

Příspěvekod kousmen » 19 úno 2011, 14:59

Tož zajímalo by mě, kde seženu nějakou pořádnou impregnaci, která mi střechu hezky oživí (aby byla černá místo šedé a měkká místo "křehké").
Kdesi jsem se tady dočetl o impregnaci na stany. Samozřejmě už jsem s ní před nějakou dobou impregnoval a výsledek nebyl znát. Akorát se mi teď v zimě dělaly žlutý kapky uvnitř auta na stropě a začíná plesnivět(toho bych se chtěl taky šetrně zbavit) prostě na pár místech začíná skutečně chytat bílej semiš :shock: .
Dál mám prasklý zadní okno a chci je vyměnit (jen to okno), už několikrát jsem si napsal do různých firem o plátno měkčenýho PVC, ale nikdy mi nic neposlali. Takže bych rád věděl o někom, kdo mi je opravdu dodá...

Tak a teď babo raď.
Naposledy upravil kousmen dne 07 kvě 2013, 18:18, celkově upraveno 1
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Péče o střechu

Příspěvekod willy2.0 » 19 úno 2011, 16:23

Prosím taky o radu, nevím čím to naimpregnovat, něčím na bázi silikonu?
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

Re: Péče o střechu

Příspěvekod seatik » 19 úno 2011, 16:29

Silikon Ti ji udela krasne lesklou,ale jakmile vyjedes,mas na tom vrstvu prachu,ktery silikon pritahuje. Pouzivam na cisteni autoglym bodywork shampon a impregnuji autoglym fastglass.Hezky to voni,odpuzuje vodu a je to leskle,nelepi se na to prach ;) Nebo tu mam jeste od turtle wax pro vinyl strechy clear rostrikovac a k tomu kondicioner rozstrikovac.Tohle plati pro vinyl strechy,pokud mas platno tak ti neporadim,jen to ze silikon ani na platno
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

Re: Péče o střechu

Příspěvekod willy2.0 » 19 úno 2011, 17:09

Mě to přijde jako koženka nebo co, takže je to vinil nebo to druhý? :lol:
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

Re: Péče o střechu

Příspěvekod Dee #4 » 19 úno 2011, 17:16

willy mam to samy co ty - vinyl = kozenka (taky mi to tak pripada :lol: ), a platno je platno proste :lol:
Obrázek
www.autobeky.cz - Prodej náhradních dílů, servis a úpravy, mytí a detailing
Dee #4
 
Příspěvky: 435
Registrován: 26 bře 2010, 00:31

Re: Péče o střechu

Příspěvekod willy2.0 » 19 úno 2011, 17:24

Seatik
Oka...Od želvy jsem kupoval vždy vosk a super spokojenost...Takže od ní vemu i to na střechy, hod sem fotku pls, jak vypadaj obaly...To jsou dvě věci, nejprv čistič a pak nějakej konzervant? jak často to dělat?

Dee plátno...to měl kámoš na Meganu tuším, to je taky v pohodě, řekl bych, že snad i mín náročný na údržbu co se pamatuju. Ikdyž stejně bych časem nejradši hardtop....!
Ještě, že to parkuju na zahradě...Ale jak to mám někde nechat, trpím zatím utkvělou představou, že to někdo prořízne ... :oops:
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

Re: Péče o střechu

Příspěvekod Dee #4 » 19 úno 2011, 17:35

no co sem koukal na novejsi FLka celnu MX-5 klubu, tak to maj i nektery mazdy. Nevim jestli je to hezci/lepsi atd. ale je to proste jiny. Me ta nase kozenka celkem vyhovuje :) Taky sem mel zezacatku strach a blbej pocit kdyz sem ji nekde nechal samotnou chuderu, ze mi to treba proriznou atd, ale pak sem si uvedomil - proc by to delali? vevnitr stejne nic neni, panel radia davam do kastliku a hlavne FLko je proste krasny ze vetsinu lidi to proste dojme a ani je nenapadne ji nejak ublizit :lol:
Obrázek
www.autobeky.cz - Prodej náhradních dílů, servis a úpravy, mytí a detailing
Dee #4
 
Příspěvky: 435
Registrován: 26 bře 2010, 00:31

Re: Péče o střechu

Příspěvekod woody » 19 úno 2011, 21:37

Vinyl má tu výhodu, že se s ním dá jet do myčky :D.
woody
 
Příspěvky: 432
Registrován: 27 dub 2010, 11:55

Re: Péče o střechu

Příspěvekod Dee #4 » 19 úno 2011, 21:52

presne, nikdy ale nezapomenu na sve "poprve", kdy uz sem dosel do takovyho psychickyho rozpolozeni, ze sem byl pripravenej se trosku nabumbat :lol:
Obrázek
www.autobeky.cz - Prodej náhradních dílů, servis a úpravy, mytí a detailing
Dee #4
 
Příspěvky: 435
Registrován: 26 bře 2010, 00:31

Re: Péče o střechu

Příspěvekod Koby » 20 úno 2011, 01:15

do myčky se dá i s mohairem, aspon PavelS občas jezdil a nic se tomu nestalo.. :-)

Jinak na mohair Autoglym cabriolet fabric hood cleaning kit, kde je čistič - první co opravdu funguje a impregnace. Oboje po 500ml, z Anglie cena asi 500,-

a co se týče vinylu, tak na zadní straně autoglymu pro mohair je: For vinyl or plastic car hoods � Use Autoglym Interior Shampoo to clean, and a light application of Autoglym Bumper Care to protect.
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 124 návštevníků