Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod ReVolte » 11 čer 2018, 16:14

Renee píše:A to já zas v zásadě nesouhlasím, co za člověka jezdí v létě se střechou nahoře a ještě na sebe dobrovolně fouká klimu? Brr. :o

Zkus jet v létě na jih aspoň 500km vkuse a možná si to rozmyslíš :D
Byla: NC 2.0 Mica Grey Expression
Je: NCFL 2.0 Stormy Blue
ReVolte
 
Příspěvky: 175
Registrován: 17 pro 2016, 01:03
Bydliště: Plzeň

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod Renee » 11 čer 2018, 17:18

Já to mám jako daily po matičce Praze, takže hic znám, a raděj volím sedět naložen ve vlastním potu než být v blízkosti klimatizace :D

Mě ignorujte, nemám ani NC, vlastně jsem si do tohoto vlákna přišel jenom tak zatrollit na téma klimatizace, sorry chlapi :mrgreen:
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod hospodský » 11 čer 2018, 22:52

Klimu osobně taky nemusím a v létě ji zapínám, až když už je opravdu nejhůř. Spíš ji oceňuju v zimě, když je zafuněný interiér a je potřeba odmlžit skla. Bez klimy je to mnohonásobně delší proces. Za mě klima nutnost není, ale proč ji nemít, že..
Die Kurvenstar
Uživatelský avatar
hospodský
 
Příspěvky: 459
Registrován: 28 črc 2014, 22:54
Bydliště: Valašské serpentiny

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod ZdenekB » 12 čer 2018, 21:23

ReVolte píše:
Renee píše:A to já zas v zásadě nesouhlasím, co za člověka jezdí v létě se střechou nahoře a ještě na sebe dobrovolně fouká klimu? Brr. :o

Zkus jet v létě na jih aspoň 500km vkuse a možná si to rozmyslíš :D


Souhlas, vloni jsem si v Itálii skoro připadal jako exot, když jsem jezdil bez střechy i během dne. Většina místních kabrií sundávala střechu až po setmění :roll:

Jinak, klima se hodí vždycky. Ať už je na přifouknutí studeného vzduchu na nohy, nebo trocha chlazení, když je auto rozehřáté po dlouhém stání na slunci.
2007 NC PRHT 2.0
ZdenekB
 
Příspěvky: 17
Registrován: 31 srp 2014, 20:54

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod mylys » 23 črc 2018, 14:18

Ahoj,
dovolím si oživit toto vlákno, zaregistroval jsem se tu před nedávnem, s tím, že bych rád pořídil MX-5 NC před FL a rád bych tu načerpal nějaké informace o těchto automobilech.

Proč NC? Mám asi 186cm, tak nevím jestli bych se do NB vešel, ale i tak se mi NC líbí víc než předchozí generace. Proč před FL? Zaprvé – je předpoklad, že bude levnější – takže finance – a navíc se mi i designově líbí víc než verze po FL.

Auto by mělo mít plátěnou střechu a používal bych jej pouze sem tam o víkendech. Auto by nemělo být doprasené tuningem, max. lehce snížený podvozek, ale orig. kola, výfuk atp.

Měl bych na zkušenější pár dotazů:

- vyplatí se nákup v Německu?
- jaké jsou cca náklady na dovoz (nepočítám čas a benzín na cestu)?
- je vhodnější počkat na podzim, zimu? půjdou ceny dolů nebo se drží +- stejně?
- za jaké peníze je možné sehnat 2.0 NC před FL bez koroze do cca 120 tis. kilometrů? jsou ceny okolo 180-200 tis. reálné nebo jsou to všechno vraždy a je potřeba přitlačit na pilu?
- má vůbec smysl řešit nájezd nebo je i hranice kolem 200 tis. km v pohodě?
- je tu někdo z okolí Vyškova, kdo by mě nechal sednout dovnitř a vyzkoušet NC?

Díky za názory.
M.
mylys
 
Příspěvky: 3
Registrován: 19 črc 2018, 19:39

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod cafe-racer » 23 črc 2018, 14:46

- vyplatí se nákup v Německu? ANO, když ne kvůli cenám tak máš řádově větší výběr
- jaké jsou cca náklady na dovoz (nepočítám čas a benzín na cestu)? 10-30 tisíc podle toho zda pojedeš po ose nebo na vozejku, s / bez pojištění
- je vhodnější počkat na podzim, zimu? půjdou ceny dolů nebo se drží +- stejně? čirá spekulace, koukej pořád a ber až se ti zalíbí.
- za jaké peníze je možné sehnat 2.0 NC před FL bez koroze do cca 120 tis. kilometrů? jsou ceny okolo 180-200 tis. reálné nebo jsou to všechno vraždy a je potřeba přitlačit na pilu? ano jsou reálné ale nebude to 100% leštěnka.
- má vůbec smysl řešit nájezd nebo je i hranice kolem 200 tis. km v pohodě? Klidně ježděné auto bude i s 200tis km v lepším stavu než víkendová race car s 60tis (z čehož většina v červeném poli ve smyku). Používat hlavu a rozum víc než strohý údaj o nájezdu
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod Bodie » 24 črc 2018, 14:26

K tomu dovozu z Německa.
Já jsem si v červnu nechal dovézt NC s full servisem.
Vybral jsem si auto podle inzerátu. Zaplatil zálohu asi 15% z ceny.
Druhý den byl technik u auta a proklepl ho. Poslal mi fotky a řekl své hodnocení. Já jsem po telefonu souhlasil s nákupem.
On auto hned na místě koupil. Do týdne ho dovezli na kamionu do Česka. Já mezitím zařídil pojištění a poslal jsem jim naskenovanou zelenou kartu.
Do čtrnácti dní od prvního kontaktu jsem si jel pro auto. Dostal auto se značkami a do ruky klíče, velký techničák, malý techničák a dokumenty o STK.
Poslal jsem jim z inet bankovnictví zbytek částky a odjel domů. Tato služba celá stála kolem 25.000.
Bodie
 
Příspěvky: 22
Registrován: 24 čer 2018, 21:25

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod Tuleň » 24 črc 2018, 18:12

Nebo si zajedes sám, kdy to vyjde na 5000 max a auto máš hned :) (pokud koupíš)

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Předchozí

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků