Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod michald » 01 čer 2018, 15:41

Ahoj, tohle je můj první post tady. Ujasňuji si, co si jednou budu chtít koupit. :-) Zatím vím že NC hard top (sklápěcí střechu, nebo jak tomu říkáte) dvoulitr a teď jde o to jaký. Cenu jako většina čechů bych se snažil držet dole. Při hledání na mobile.de jsem vycházel z předpokladu - kdyžtak mne prosím opravte nebo doplňte, pokud by se dalo zafiltrovat lépe - že si zadám mazdu po faceliftu tedy od r.2009 do r.2014, s manuálním řazením, benzín, výkon od 110kW, poškozená vozidla Nezobrazovat. Tím se dostanu na poměrně úzkou skupinu inzerátů (76). Seřadím to podle ceny nahoru a klikám abych zjistil, který inzerát je náhodou Hard Top. Nedalo by se to vyfiltrovat nějak rychleji? No a teď se začnu ztrapňovat. Pomiňme úplně technický stav vozidla - ten se stejně asi zjistí jen návštěvou prodejce. Hlavně bych chtěl vysvětlit, zda-li je více méně jedno, z jakého roku v tomto rozpětí 2009-2014 si auto vyberu. Tj. jaké jsou rozdíly mezi roky u NC a jaké modely nebo stupně výbavy lze očekávat. No a pak to okolo: jak je to s klimatizací (není náhodou zbytečná?). Jak je to s vytápěním (pro jízdu v zimě) Jestli a od jakého roku najdu na CD přehrávači Aux-In (možnost pouštět s v miatě vlastní hudbu je pro mne hodně důležitá :). Jestli je součástí vozů rezerva nebo se jezdí bez rezervy. Jakou to má velikost nádrže a zda se velikost nádrže liší mezi roky. Tempomat je asi úplná blbost - předpokládám, že v tomto typu aut není.Co však určitě z volitelné výbavy vybrat a neopomenout? Jsou na výběr nějaké varianty podvozku? Jsou na výběr varianty s nebo bez samosvorného diferenciálu? Kde se dozvím, co očekávat od auta se samosvorem? Nikdy jsem v takovém, a vlastně ani v zadokolce nejel. Poznám nějak z inzerátů, že tam samosvorný diferenciál je? (jak se to píše německy?) Pokud jsem na cokoliv co by do výběru z výbavy mělo pro mé vlastní dobro patřit, tak mne prosím doplňte. Moje současné auto - stará Fiesta (98). Docela jsem se s ní sblížil, a určitě holka ještě minimálně dva roky vydrží. Pak bych do toho asi praštil. Tak dejte vědět. Kolega si nedávno koupil třílitr Z4 a lanařil mně ke koupi Miaty hned, ale odolal jsem :). Není na to zatím ta správná finanční situace. Každoipádně, až bude, chci být připraven a dobře informovaán ohledně toho co si vybrat. Takže dík.
michald
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23 kvě 2018, 06:01

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod RTjohny » 01 čer 2018, 17:00

Ahoj,

jsem aktualne MX-5 newbie - ani ne tyden mam doma NCFL 2.0. Par mych poznatku k hledani, kdyz jsem nektere dotazy resil taky
1. filtrace od roku 2009 bude stale obsahovat dost pred FL verzi, to ale poznas
2. dvoulitry jsou s 5q nebo 6q
3. moje ma tempomat :-)
4. klimatizace se hodi, nejsi porad v pohybu (kolona, pripadne treba fakt hic?) - zatim jsem ji ale nemel potrebu vyuzit (krome prvni 300km cesty jsem dojel akorat na STK :-D )
5. topeni jsem neresil, v zime neplanuji jezdit. Vyhrev sedacek nemam.
6. radio s CD prehravacem u me ma Aux-in, ale nema USB vstup. Nahodou nevite, zda se da k origo radiu pridelat (treba jako kabel do odkladaciho prostoru pred spolujezdcem)?
7. rezervu nemam, je zde lepici sada ;-)
8. Samosvor - dvoulitry maji vsechny, co jsem se zde docetl. Obecne se muze pro termin samosvor pouzit lsd = limited-slip differential
9. mam soft-top

Byl jsem v dost podobne situaci. Puvodne jsem zvazoval nejakou NA / NB do 100k na leto, nez do toho prastim. Ale kdyz jsem si je zkousel, mel jsem problem se do nich vejit. Tak jsem se nakonec rozhodl zainvestovat a udelat si z auta mazla, ktery vydrzi i pote, co do toho prastime :-D
RTjohny
 
Příspěvky: 47
Registrován: 22 lis 2017, 22:28

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod KarolKo » 01 čer 2018, 18:13

Mám NC dvoulitr z r. 2006 od 11/2015 a moje zkušenost je následující : klimatizace je výborná věc a hlavně kvůli ní jsem v r. 2015 měnil dosavadní NB za NC. To poznáš sám, až budeš stát ve vedru ve frontě nebo na světlech nebo budeš popojíždět v koloně... Já ji pouštím i za běžného provozu se střechou dole, vytáhnu jen skla dveří nahoru. Pokud budeš jezdit v zimě, topí to fakt dobře. Hudbu nepouštím, nejlepší rádio je motor a výfuk.. Potvrzuju, že rezerva není, jen lepící sada, pořídil jsem si ale dojezdovku, kterou vozím v kufru...
KarolKo
 
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2014, 19:20

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod Cores » 02 čer 2018, 08:17

S klimou naprostej souhlas. Vyhrivany sesle jsou uzasny kdyz mas abstak v zime :)
Velikost nadrze je dostacujici,45-48 l Ja volil 2.0 l (11/2007) jsem spokojenej,svor je supr vec.
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 232
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod michald » 04 čer 2018, 13:06

Ahoj. Dekuju za odpovědi.
5g/6q - u fiesty mi šestá rychlost chybí, můžu to chápat jako výhodu pro časté přesuny na větší vzdálenosti po dálnici?
Dekuju všem za informace o klimatizaci :).

Zatím nevím na ci se ptát dál, ta kdyžtak s odstupem. Jó, koule. Coby cyklista si to představuji idealisticky tak, že buď nechám doinatalovat tažné zařízení (viděl jsem nějaké video s kitem, který by snad měl jít přidělat) nebo to vyřeším popruhy, které se zaklapnou víkem kufru. Poveflo se to někomu z vás vyřešit? Děkuji
michald
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23 kvě 2018, 06:01

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod harweyko » 04 čer 2018, 17:15

Ci 5q alebo 6q je na dialnici v podstate jedno, ta 6q ma na najvyssom stupni prevod takmer totozny s 5q, na dialnici toci len o nejakych 200ot menej, ziadna "rychlobezka" sa nekona. To by si musel kupit automat, tam bol najvyssi stupen o dost dlhsi a voci manualom toci o 800-1000ot menej..
ObrázekObrázek
harweyko
 
Příspěvky: 12
Registrován: 10 lis 2016, 20:15

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod Jirka » 10 čer 2018, 23:08

To je krásná a častá douška plechovkářů (=ti se střechou): na co potřebujete klimu, když vám tam furt fouká?

Věř nebo ne, mooooc rádi a často si zejména v parném létě natáhneme střechu a pustíme klimu. Celý den na sluníčku se střechou dole člověk nevydrží. Roste spotřeba opalováku :) Jak stále tvrdím, nejlepší jízdy jsou brzy ráno, v podvečer, na jaře a na podzim 8-)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod hroche » 11 čer 2018, 07:21

Jirka píše:To je krásná a častá douška plechovkářů (=ti se střechou): na co potřebujete klimu, když vám tam furt fouká?

Věř nebo ne, mooooc rádi a často si zejména v parném létě natáhneme střechu a pustíme klimu. Celý den na sluníčku se střechou dole člověk nevydrží. Roste spotřeba opalováku :) Jak stále tvrdím, nejlepší jízdy jsou brzy ráno, v podvečer, na jaře a na podzim 8-)


má pravdu předseda
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod Renee » 11 čer 2018, 08:18

A to já zas v zásadě nesouhlasím, co za člověka jezdí v létě se střechou nahoře a ještě na sebe dobrovolně fouká klimu? Brr. :o
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Výběr NC (až přijde správná chvíle - dotazy a tak)

Příspěvekod cafe-racer » 11 čer 2018, 12:43

Renee píše:A to já zas v zásadě nesouhlasím, co za člověka jezdí v létě se střechou nahoře a ještě na sebe dobrovolně fouká klimu? Brr. :o

... já ?
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků