Diskuze k inzerátu Alta...zajímavá cena a tak...

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Diskuze k inzerátu Alta...zajímavá cena a tak...

Příspěvekod dopr » 25 úno 2011, 10:06

jo tak o tom zadna. Ja jsem si pro ni jel do Ostravy. Presne jak rikas, dal jak 200 km uz bych si to rozmyslel.
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3488
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Diskuze k inzerátu Alta...zajímavá cena a tak...

Příspěvekod Raduna MX5 » 25 úno 2011, 10:09

JasteR píše:pak by me teda zajimal stav tyhle za 55tis kc

krom toho co uvadi, dle koroze u lemu a poskozene strechy..


Cena super, je to tureckej bazoš, auto bude trop a shnilý. Pro auto v tomle stavu a ceně bych jel s plaťákem. Ale zase za tu cenu se prodávaj i bouračky a jestli to má airbagy, tak jen ty stojej 20t. Jestli máš dalších 50 na údržbu, tak bych si jí vymazlil sám. Nebo vhodná na tunění ...

JasteR píše:tady asi nejlevnejsi co sem videl Mx5 s 1.8 16v 103kw za 3350ecek v krasny cerveny :

to bude podobný....

Ta NBFL vypadá dobře...celkově ceny myslim odpovídaj "únoru" + registrace na CZ papíry + ekopolatek + dovoz

Něco jinýho je, když kupuješ auto na nájezd 50tisíc km ročně a potřebuješ každej den ráno v zimě v létě odfrčet....s nájezdem 5 tisíc km ročně, co mám já na Magdě, fakt nějaká drobná koroze, nebo vobčas něco "volezlýho" neni až takovej problém...já koupil shnilou a co...a dělá mi radost :-)...a trocha starostí?...no dyt...aspoň vim, že jí mám....to je jako s ženskou ;)
Řídit MX-5 je nejzábavnější činnost z těch, kdy člověk může zůstat oblečenej ;-)
Uživatelský avatar
Raduna MX5
Administrátor
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 15
Registrován: 01 led 2010, 18:23
Bydliště: Děčín

Re: Diskuze k inzerátu Alta...zajímavá cena a tak...

Příspěvekod petr007 » 25 úno 2011, 10:11

Já bych se pokusil navázat kontakt s prodejcem a položit pár otázek např. servisní historie, zimní provoz. Tím hodně inzerátů odpadne a můžeš si udělat určitou představu o majiteli nebo se také stane že nebude vůbec komunikovat. Podle obrázků se moc nepozná.
Z vlastní zkušenosti, taky jsem se pár dní kochal obrázky z inzerátu, ale pak s majitelem se vůbec nepodařilo navázat kontakt nebo to bylo pryč. Než jsem koupil tak jsem v D volal tak na cca 30 aut. A tu kterou jsem měl jako tutovku a pro kterou jsem jel s plaťákem, tak jsem jí na místě odmítl.
NB 1,8 vyrobená : 14/12/1998, LSD, SPORT SUSP, stříbrná
NC 1,8. šedá
Uživatelský avatar
petr007
 
Příspěvky: 967
Obrázky: 1
Registrován: 28 bře 2010, 09:18
Bydliště: Mělnicko

Re: Diskuze k inzerátu Alta...zajímavá cena a tak...

Příspěvekod willy2.0 » 25 úno 2011, 10:48

Hele oni po tel.kolikrát taky lžou pěkně a čechy maj pěkně u prdele, neříkám, že vždy.
Na turky si dávej kort bacha...Mě volal na auta, vždy kámoš umí perfektně německy...Pak s tebou taky jednají jinak.
No a stejně...jeli jsme 600km!!! Přijedem tam borec nikde, jen plac s auty opuštěnej.. voláme mu a řekne mi, že to ráno prodal...Kdybych byl velká svině tak jsem mu ty auta tam rozkopal..(bylo vše dohodlé, ---).

Nazpátek jsme vzali to co ted mám. Chce to mít dvě, tři u sebe vyhlídlé(v okruhu 100-150km třeba) a předjednanou cenu ideálně. At tam nejedeš zbytečně prostě.. Je to vždy dobrodrůžo. Jistotu máš tak nějak, až u novějších aut... Jako, když jel třeba kámoš pro rok starýho Sporta R27 do Renaultu se serviskou, 900km..Tak víš, že tam nejedeš asi zbytečně...Ale jak je to bazar, nebo soukromník nikdy nevíš...200km je ještě sranda :D
Dneska vím, že 600km se dá v pohodě, kort když auto za to jakoby stojí...dál bych nejel, ale, už.

NBFL v 1.8 za 3300e je nesmysl, už jsem nedávej ty inzeráty...A pochop, že trošku slušný NB pod 3-3,5tis.éček, pokud není piclý nekoupíš. Ty si jak kámoš, z toho někdy rostu...Taky nevím kam na ty ceny vždycky chodí, pak mu naposílám reálný auta, analýzu uděláme lehce... co to reálně! prostě vychází a strašně se pak divý :roll: :shock:
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

Re: Diskuze k inzerátu Alta...zajímavá cena a tak...

Příspěvekod Vavris » 25 úno 2011, 14:36

jak píše willy a další - nemá smysl hledat v Německu MX-5 (a auta obecně) za zázračné ceny. Jestli stojí málo, je pravděpodobně špatná. Taky je třeba si uvědomit, že 2/3 trhu s levnými auty ovládají Turci, kteří jsou z principu stejní jako bazarníci v ČR.

Jinak jak už psal Petr - spousta Němců s Čechy vůbec nekomunikuje - všechno na východ od Drážďán je pro ně Rusko. E-maily ani nemá cenu posílat a telefony mnohdy taky žádná sláva. Já už byl prakticky rozhodnutý pro jednu krásnou černou NBFL, ale majitel měl ze mě strach a na rovinu řekl, že auto Čechovi neprodá. :lol: Jinak jsem primárně vybíral 10AE, a nejdřív si naivně myslel, že za 5.500€ seženu krasavici. Nakonec jsem jel 860km do Hamburgu a koupil za 6.500€ a ještě ma nějaké mušky (v minulosti ťuklá do blatníku, lehce poškrábaná bočnice řidičovy sedačky, neorigo blinkry).

Jinak taky záleží na lokaci - říká se, že čím víc na západ, tím lepší auta (logicky).
back in the business 8-)
Uživatelský avatar
Vavris
 
Příspěvky: 1439
Registrován: 13 led 2011, 23:40

Re: Diskuze k inzerátu Alta...zajímavá cena a tak...

Příspěvekod Koby » 25 úno 2011, 19:53

je to tak...

1) první problém nastává, když řeknete, že jste z čech...

2) na turecký bazary už ani nevolám.. nemá to cenu... Kupodovi dobrou zkušenosti mám s Polákama, až na tu poslední, to byl --- co nasliboval hory doly a přesto, že jsem mu řikal, že nejsem kretén, co koupí auto jen proto, že jel 700km, tak lhal i tak..

3) maily nemá smysl posílat, leda do autohausů s vlastní webovkou, ne na mail mobile.de

4) Cenu je dobrou ukecat už po telefonu, na místě se už další neukecá, protože frajer ví, že tam ty peníze máš...

5) ano, nejlepší směr je Mnichov, Karlsruhe a Dortmund a okolí, tam je i nejvíc nabídek... Ale posledně jsme koupili super auto v Chemnitzu, asi zázrak.. Jinak čím víc západ, tim levnější auta...
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: Diskuze k inzerátu Alta...zajímavá cena a tak...

Příspěvekod Ryba » 25 úno 2011, 20:35

já sem koupil vod turků a zatim mi to jezdí :D
Uživatelský avatar
Ryba
špion
 
Příspěvky: 1031
Registrován: 26 led 2010, 01:02

Re: Diskuze k inzerátu Alta...zajímavá cena a tak...

Příspěvekod Vavris » 25 úno 2011, 20:46

Koby píše:
...Kupodovi dobrou zkušenosti mám s Polákama, až na tu poslední, to byl --- co nasliboval hory doly a přesto, že jsem mu řikal, že nejsem kretén, co koupí auto jen proto, že jel 700km, tak lhal i tak..




Gratuluj si :mrgreen: Já jsem vinuo svého bydliště v kontaktu s Poláky dosti často a rád tvrdím, že se jedná o nejzaostalejší nárdo v Evropě :mrgreen:
back in the business 8-)
Uživatelský avatar
Vavris
 
Příspěvky: 1439
Registrován: 13 led 2011, 23:40

Re: Diskuze k inzerátu Alta...zajímavá cena a tak...

Příspěvekod Koby » 25 úno 2011, 21:50

No chápu, že to jsou spíš náhody.. :)
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: Diskuze k inzerátu Alta...zajímavá cena a tak...

Příspěvekod willy2.0 » 26 úno 2011, 00:47

Kluci strávil jsem teda cca.1000km na autobahnech...a bohužel, už tam vidíš jaký my jsme idioti... Němci ctěj pravidla, když tam někdo prasil... jako kamiony hlavně, byl to Polák nebo Čech...... :(
Jak je někde snížení rychlosti na kilo-kilodvacet...všichni Němci to tak jedou. Bohužel, proti nim jsme fakt oslové. Nedivím se, že nás nemusej...
Taky proto jsme tam kde jsme...A taky proto, oni táhnou celou EU a prskaj a nedivím se jim...A jsem zvědavej, jak dlouho je to bude bavit.

Na úřadech jsem nechápal...Jak to odsejpá, nikdo neremcá, makaj jak fretky, usmívaj se kolikrát, čuss nakonec:-D...Tady přijdeš a každej většinou kouká jak, když ho vobtěžuješ, co tam chceš vůbec....Jooo, je to v nich prostě ten ordnung, jsou na sebe přísný, ale není to špatná vlastnost vůbec...Jak byli vydrancovaný po válce... a kde jsou , kde za chvíly byli...U nás ten blahobyt možná za sto let taky vybudujem....
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bass.Boi, Google Adsense [Bot] a 85 návštevníků