Hezké NC v Brně - nováček kupuje a prosí o rady a pomoc

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Hezké NC v Brně - nováček kupuje a prosí o rady a pomoc

Příspěvekod frenzy » 15 říj 2018, 17:11

Jeden nadšenec odsud byl tak hodný, že se tam dnes otočil a posbíral pár dojmů a fotografií. Fotky jsou k dispozici zde: https://drive.google.com/drive/folders/1fFhETXJVl_uFwqQ_N9x8YKinOufpSHcV?usp=sharing

A teď ty dojmy:
Jako většina aut tam je dotažené z Německa a je třeba udělat dovozovou STK, což je ale klasika.
Z pohledu positivních věcí:

- auto v černé vypadá moc hezky a pevná skládací střecha je i pro mě jednou z priorit
- co se týká vzhledu, vypadá na svoje roky víc než slušně- minimum nějakých škrábanců a co jsem nahlédl z boku pod auto, tak jen povrchová koroze
- vnitřek opotřebený jen minimálně, zrcátka, klima, rádio, střecha atd. fungují bez problémů
- motor naskočí na brnk a krásně si drží otáčky, žádné pazvuky
- oproti mojí Nbfl má poměrně citelné zpoždění na sešlápnutí plynu- ale tím je moje 2. generace známá, že to reaguje bleskově- tobě to asi při porovnání s běžnými auty ani nepřijde
- nemá to servisní historii, o původu auta v podstatě nic neví, ale km mají doložené třemi posledními STK protokoly
- kotouče jsou ve slušném stavu, bez větší hrany či drážek...destičky nebyly dost dobře vidět, ale nějaký materiál na nich ještě byl.

Teď ty slabší věci:
- po krátkém přemlouvání nám potvrdil, že bylo měněné jedno z předních světel a podle nás i nárazník- je to vidět na neslícovaných dílech, viz foto (posílám přes úschovnu)
- pneu jsou tak na dojetí, DOT jsem si bohužel nevzpomněl zkontrolovat
- na 1.8 je cena poměrně vysoko, ale třeba dovozovou STK gratis, nebo slevu do 5tis Kč bys z něho určitě dostal- je si vědom toho, že prodává kabrio před zimou
- plus je zvykem u auta bez servisní historie udělat nové rozvody+pumpu, filtry a náplně...stojí to prachy, ale máš pak jistotu, co tam je dělané.

Vzhledem k tomu světlu a nárazníku bych počítal, že bylo auto ťuknuté- nemusí to znamenat nic zlého, ale určitě bych ho tak vzal na testovací jízdu, jestli někam netáhne a pak taky na zvedák podívat se na podvozek a napojit na diagnostiku.


Přiznám se, že jsem na vážkách. Pro mluví stáří, dokázané kilometry a hezký vzhled. Proti další investice kvůli neznámé historii (rozvody, pumpa, náplně), nové gumy a v neposlední řadě otazník nad měněným světlem.
frenzy
 
Příspěvky: 9
Registrován: 13 říj 2018, 11:31

Re: Hezké NC v Brně - nováček kupuje a prosí o rady a pomoc

Příspěvekod Renee » 16 říj 2018, 07:45

Já si myslím že minimálně rozvody a náplně je dobré vyměnit u každého jetého auta co koupíš, kdoví kdo a jak to posledně dělal. Na základě nutnosti těchhle výdajů bych auto nevybíral.
Stejně tak měněné světlo nemusí být nějaký deal breaker, třeba mu do toho někdo nacouval na parkovišti. Samozřejmě tady ale je potřeba se zkusit ujistit že šlo fakt jen o malý ťukanec. Stejně chceš auto vidět zespodu kvůli korozi.

Za oba tyto problémy se navíc třeba dá uhádat nějaká sleva :)
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Hezké NC v Brně - nováček kupuje a prosí o rady a pomoc

Příspěvekod TeeJay » 16 říj 2018, 09:19

To jsou všechno prkotiny, který bych vůbec neřešil. Brzdy, gumy, to je spotřební materiál. NCfl s nájezdem do 100k se ještě dva tři roky zpět prodávaly za 400k.

Projel bych to, zkontroloval stav kastle (koroze, bouračka, deformační zóny) a když dobrý, tak bych
byl vděčný, že mám jedno světlo nový. Kdo z vás to má?

Tady je vidět, že o dražší auta je menší poptávka. Být to NB za analogických podmínek, druhý den by bylo pryč.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hezké NC v Brně - nováček kupuje a prosí o rady a pomoc

Příspěvekod tomybandit » 16 říj 2018, 10:51

som zmateny. NC ma rozvod retazou, pokial viem su bezudrzbove. Ake rozvody mate na mysli?
Ako piseTeeJay. Pneu, brzdy naplne to je vsetko spotrebne, to budes musiet riesit na kazdom aute. Vymena oleja v motore, v prevodovke, v diferenciali, je otazkou jedneho dna, mozno pol dna. Cena olejov, filter + praca..ja som si to menil sam.
Moj nazor ak by som aj mal dolozenu historiu vymenu naplni tak ked to auto kupim tak si to aj tak sam radsej vymenim opat. Ktovie co tam kto lial a hlavne ci sa to iba nenapislao a nic sa nemenilo..pozname :(
Momentalne mam podobne pocet km a su povodne kotuce aj dosticky.
Neviem o com tam islo s tym svetlom, ci bolo narazene a pod. Treba to vyzisitit ci islo o tukanec, alebo je auto vyskladane po vacsej nehode, ci je povodna farba, ci bolo striekane a pod.
Dalej ci je motoricky v poriadku.
Za tu cenu, s tym najazdom, hardtopom je to to dobra kupa, ceny su podobne cenam v nemecku.
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: Hezké NC v Brně - nováček kupuje a prosí o rady a pomoc

Příspěvekod hospodský » 16 říj 2018, 11:31

Hoši dobře to tu někteří motáte. Nc má rozvody řetězem, u kterého je předepsaná pouze kontrola napnutí. K autu napíšu asi tolik, že je na beton bourané. Sám jsem měl to "štěstí" měnit u mojí světlo a takže si dokážu představit jakou to muselo dostat pecku, aby bylo ko. Ncfl už není z papíru. Bajce o parkovišti nevěřím. Když navíc uvážíme, že je to dovoz a prodáváný za cenu v DE, od ní si odečteme překupníkovu provizi, pak je asi jasné, že tu něco smrdí.. Neříkám, že to auto je nutně na hovno, záleží kdo a jak to opravil. Já bych byl teda hooodně opatrný.
Die Kurvenstar
Uživatelský avatar
hospodský
 
Příspěvky: 459
Registrován: 28 črc 2014, 22:54
Bydliště: Valašské serpentiny

Re: Hezké NC v Brně - nováček kupuje a prosí o rady a pomoc

Příspěvekod mylys » 17 říj 2018, 13:13

Přesně na toto auto jsem se byl včera podívat a otestovat si, jestli se při svých 186cm do NC vlezu. A jde to. Auto jsem nějak extra neprohlížel, protože chci plátěnou střechu, ale co mě zaujalo, byly brutální mezery mezi přístroji a kapličkou - bylo vidět až na palubní desku před čelním sklem - to je normální?
A ještě dotaz - jak je to s místem nad hlavou v NC s pevnou a plátěnou střechou - je to stejné?
mylys
 
Příspěvky: 3
Registrován: 19 črc 2018, 19:39

Re: Hezké NC v Brně - nováček kupuje a prosí o rady a pomoc

Příspěvekod frenzy » 17 říj 2018, 15:29

mylys píše:Přesně na toto auto jsem se byl včera podívat a otestovat si, jestli se při svých 186cm do NC vlezu. A jde to. Auto jsem nějak extra neprohlížel, protože chci plátěnou střechu, ale co mě zaujalo, byly brutální mezery mezi přístroji a kapličkou - bylo vidět až na palubní desku před čelním sklem - to je normální?
A ještě dotaz - jak je to s místem nad hlavou v NC s pevnou a plátěnou střechou - je to stejné?


To skoro vypadá, tedy pokud to není normální, že to NCéčko prodělalo větší ránu než ťukanec do světla.

Nemáš náhodou fotku?
frenzy
 
Příspěvky: 9
Registrován: 13 říj 2018, 11:31

Re: Hezké NC v Brně - nováček kupuje a prosí o rady a pomoc

Příspěvekod mylys » 17 říj 2018, 15:38

Fotku nemám, ale tudy byla vidět palubní deska a světlo od předního skla.

Edit: i na těch fotkách v inzerátu je to trochu vidět, že to nesedí, ale třeba je to u Mazdy normální, nevím
Přílohy
m.jpg
mylys
 
Příspěvky: 3
Registrován: 19 črc 2018, 19:39

Re: Hezké NC v Brně - nováček kupuje a prosí o rady a pomoc

Příspěvekod dopr » 17 říj 2018, 15:50

Tak to urcite jit videt nema.
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Hezké NC v Brně - nováček kupuje a prosí o rady a pomoc

Příspěvekod TeeJay » 18 říj 2018, 18:06

U NB je kaplička nacvakávací, tady to nebude jinak, takže vzadu zatlačit a problém může být vyřešen. Otázka je, jak vlastně vznikl. Ale dobře opravené auto, které nemělo hnuté deformační zóny, může být v mnohem lepším stavu než jiná nebouraná. Už jenom proto, že bouračka znamená spoustu nových dílů :-)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 112 návštevníků