Mazda 6 Skyactiv-D problemy s motorom

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Mazda 6 Skyactiv-D problemy s motorom

Příspěvekod Myso109 » 16 říj 2018, 16:42

Zdravim vospolok. Idem trochu odbocit od MX-5ky ale ostanem pri Mazde. V poslednom case zacinam uvazovat nad kupou noveho daily vozitka. Teda noveho, v skutocnosti jazdeneho. Aktualne by to mohlo byt nejak v druhej polovici buduceho roka. Dost som sa zameral na dieslovu 6tku, s vekom tak do 5 rokov. Vsetko bolo fajn, pokym som nenarazil na niekolko clankov pojednavajucich o problemoch naftakov Skyactiv-D. Konkretne o probleme s materialom vackoveho hriadela, ktory sa obrusuje a kovove piliny potom poskodzuju vsetko kam sa dostanu a vedia sposobit dost fatalne problemy s naslednou drahou opravou. Radikalne rady zneju vacsinou ze od nafty ruky prec, zobrat benzin a clovek je vysmiaty. Ma niekto viac serioznych info, osobnu skusenost? Diiik!
1992 NA 1.6 85kW Brilliant Black
Uživatelský avatar
Myso109
 
Příspěvky: 131
Registrován: 07 zář 2017, 16:42
Bydliště: Trnava

Re: Mazda 6 Skyactiv-D problemy s motorom

Příspěvekod hospodský » 16 říj 2018, 21:06

Je to bohužel tak. Docela průser..Osobně bych se dýzlu vyhnul. Já teď řešil 6tku pro manželku. Původně jsem koukal na to co ty, ale nakonec jsem přivezl z DE 2.5 benzín, ale tu předchozí generaci s malým nájezdem a spokojenost. Anyway..
O tom problému dýzlu se všeobecně ví. Takže bych určitě volil benzín. Info najdeš například na mazdaklanu, tam je lidí s osobní zkušeností ohledně tohoto dost.
Die Kurvenstar
Uživatelský avatar
hospodský
 
Příspěvky: 459
Registrován: 28 črc 2014, 22:54
Bydliště: Valašské serpentiny

Re: Mazda 6 Skyactiv-D problemy s motorom

Příspěvekod Safa » 16 říj 2018, 22:03

hospodský píše:Původně jsem koukal na to co ty, ale nakonec jsem přivezl z DE 2.5 benzín, ale tu předchozí generaci s malým nájezdem a spokojenost.

Kolega šel úplně stejnou cestou jako ty. Taky chtěl diesela, nakonec si nechal dovést předchozí generaci v benzínu z Německa. Je totiž fakt, že benzínových v Česku na prodej tak jedna ku dvaceti dieselovým.
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Mazda 6 Skyactiv-D problemy s motorom

Příspěvekod hospodský » 17 říj 2018, 11:54

Moudrý člověk :D
Die Kurvenstar
Uživatelský avatar
hospodský
 
Příspěvky: 459
Registrován: 28 črc 2014, 22:54
Bydliště: Valašské serpentiny

Re: Mazda 6 Skyactiv-D problemy s motorom

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 17 říj 2018, 12:07

A ty 2.0 benzíny jsou taky dobré. V davu se to neztratí, 220 po dálnici to drží (samozřejmě jen teoreticky, protože to není legální), v poklidné jízdě je spotřeba nízká a údržba se ohraničuje na doliti oleje po 20000km ...
(a ještě máte rezervní motor do MX-5 :-D )
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Mazda 6 Skyactiv-D problemy s motorom

Příspěvekod Myso109 » 22 říj 2018, 13:55

No, nastudoval som o tom probleme trochu viac na mazdackych forach a len som sa utvrdil v tom ze "tudy cesta nevede". Respektive ak chcem v klude spavat, bude fakt lepsie zobrat benzin a vybavene...
1992 NA 1.6 85kW Brilliant Black
Uživatelský avatar
Myso109
 
Příspěvky: 131
Registrován: 07 zář 2017, 16:42
Bydliště: Trnava


Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 118 návštevníků