MX5 jako jediné auto

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod dopr » 28 úno 2011, 00:47

jako je fakt, ze nekdy toho ma clovek plne zuby (hlavne v tech zacpach), ale stejne, ja jsem proste srdcar a tu strechu necham dole :mrgreen:
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3488
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod riderhenry » 28 úno 2011, 02:09

tak taky prispeju svoji troskou...

MX-5 NB pouzivam celorocne, ted jsem odjezdil ctvrtou zimu a auto pouzivam jako auto na kazdy den s najezdem nejak pres 15 000 km. V zime je mi auta samozrejme dost lito. Vzdycky, kdyz poprve nasoli, tak bych nejradeji jezdil po chodniku :D Ale zadny problem jsem s MX-5 v zime nemel, az na par nevyjetych kopcu jeste s letnakama nebo obcas trochu stazenou zadnici, kdyz je venku "kalamita"... Ale zase ta sranda, co si clovek na snehu uzije... Auto jsem koupil uz s pocinajici korozi, ted uz mi chybi kus zadniho lemu :D Ale porad si rikam, ze to jde vzdycky opravit, jen nevim, jestli se mi bude chtit jezdit v zime i po tom, co uz bude auto v poradku. Osobne bych klimatizaci do auta nechtel, protoze bych ji nevyuzil. Nevadi mi jizda bez strechy a rad se trochu pres leto opalim, no a potit se je zdrave :D Ale zase chapu, ze nekdo to bere jako nutnost.

Jinak ja bych na kazdodenni jezdeni asi sel do NC, mit na to prostredky. Nejak mi to auto neprislo nejak zasadne nudnejsi nez moje NB, zatimco je urcite pohodlnejsi, ma tuzsi karoserii, asi nebude ani jen tak hnit (to je moje nocni mura, nejradeji bych mel vsechno z platstu, karbonu nebo podobneho materialu)...

btw. padlo tady, ze NC je nepouzitelne v zime. Proc by tomu tak melo byt?
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod Kreuz » 28 úno 2011, 11:34

tak abych pravdu řek, tak po tom co jsem si přečetl zbytek odpovědí, jsem opět na začátku a nevím jestli koupit další auto, nebo prodat a koupit mazdu jako jediné....no nic, asi to budu řešit podle toho, co bude zrovna k mání až budu mít ty prachy....
Kreuz
 
Příspěvky: 7
Registrován: 27 úno 2011, 11:41

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod Koby » 28 úno 2011, 11:59

Záleží na tobě.. Někdo má problém odjet rok s Oktávkou a musí mít na zimu Patrola.. A já bych odjel celej rok snad i v caterhamu :D
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod dopr » 28 úno 2011, 15:23

Koby píše:Záleží na tobě.. Někdo má problém odjet rok s Oktávkou a musí mít na zimu Patrola.. A já bych odjel celej rok snad i v caterhamu :D

Jo jo Koby ma recht. Kazdemu vyhovuje neco jineho. Pokud te odrazuje ta absence klimy, tak za 1/4 mega podle me musis sehnat NBfl s klimou a jeste ti zbyde spousta penez ;)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3488
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod George » 28 úno 2011, 16:43

S NC v zime nee protoze zdejsi NCckari jezdej na sjetejch letnakach :D
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod riderhenry » 01 bře 2011, 13:36

jo to vim, ale mam pocit, ze to tu nekdo zobecnoval, jakoze NC na zimu vhodna neni...

MX-5 neni zadne hardcore auto, i kdyz ti kazdy clovek na potkani rekne, ze je to strasne nepouzitelne, drahe a ja nevim co vsechno. Da se s ni jezdit 365 dni v roce, paklize teda nebydlis nekde na horach, samozrejme. Radeji prodej druhe auto a kdyz se o MX-5 budes dobre starat, verim, ze i zimni jezdeni zvladne bez uhony ;) Osobne si u MX-5 cenim prave toho, ze me to auto bavi i pri cestach do prace, do skoly... at uz je jakekoli rocni obdobi, pocasi... Nemusis nutne jezdit "jen tak" o vikendech, muzes se bavit proste porad, a nebue te to stat porad zadne velke penize... ;)
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod rimmer132 » 24 dub 2011, 23:57

Kreuz píše:Zdravím,
Už delší dobu koukám po nějakém sportovním autě a asi vám tady nemusím rozvádět, proč jsem došel k závěru, že mx5 je ta pravá volba
Zajímalo by mě ale jak je to s každodenním použitím. Konkrétně mi jde o to, jestli se mx5 dá použít jako jediné auto na každodenní ježdění do práce, v zimě na hory, nebo na dovolenou někam mimo republiku. Rodinu nemám, jenom přítelkyni, takže dvě místa teoreticky stačej, takže otázka zní jestli prodat současné auto (fabie kombi 2006) peníze vrazit do mazdy, nebo koupit mazdu jako druhe auto na občasné vyjížďky s tím, ze by to asi nebyl žádný zázrak co se stavu týče (cca 100k kč)? jak to máte vy a co poradíte?


Pravá volba to bezesporu je, do 1 mil. asi nic čistšího není.

Na druhou stranu budu asi mezi zdejšími členy velký unikát, odsouzeníhodný renegát, modloborec a kacíř, ale jako jediné auto po roce používání nedoporučuji. V zimě na hory je jako ta o Červené Karkulce (na letňácích jsem měl velký problém vyjet z ledových lavorů na blbém parkovišti). V zimě dostává auto kapky a rychle hnije, pokud ho necháš venku, plátno můžeš do tří sezón odepsat (vinyl snese snad více).

Jakákoli cesta nad 100 km je opruz, dálnice přímo utrpení. Jezdím pravidelně PHA - OVA, když mě nedonutí čůrání, tak na jeden zátah, ale jsem z toho maximálně otrávený (samozřejmě vrchem přes Hradec a Olomouc, D1 jsem zkusil jednou<blicí smajlík>, zásadně v noci a pro udržení rozumného průměru musím pořád tlačit na pilu, aby mi všichni pracně předjetí následně naprosto effortlessly ujeli po nájezdu na dálnici). Pokud nemáš rád randál a vichřici za krkem, jezdíš delší štreky bez střechy maximálně kilo a se střechou do 120. Zahraniční dovolená by byla demonstrací sebemrskačství (pokud ti není cílem cesta - ploužení se kilem a zdravotní pauzy co dvě hodiny, přítelkyně tě sežere). Jako vylepšení doporučuji špunty do uší z lékárny, omezují únavu a posouvají snesitelnou hranici přes 130 tacho se střechou.

Radši kup (nejlíp pěkné NA) jako druhé auto, za tu cenu může být ťip ťop, většina klubáků a dlouhodobých majitelů má tenhle dvojautový režim, jinak se to asi nedá vydržet. Příští rok budu asi sám řešit tohle dilema, buď pořízení druhého samohybu nebo realističtěji náhradu za nějaký "cestovnější".

Co se cen týče, čas od času se to tu řeší, auto za zenitem seženeš lacino, ale skutečně top zustand & gepflegt málo jeté mají v Říši svou cenu, na vzácnější speciální modely ještě dost přihoď. A vzhledem k věku ani ony nejsou bez investic a bolístek. V Čechách jsou ceny zkreslené dolů tím, že bazarníci v minulosti navozili to nejlevnější, co šlo sehnat a trh to akceptoval jako standardní stav a ceny...
2003 NBFL 1.9 Memories Obrázek ...f mohéru!
rimmer132
 
Příspěvky: 97
Registrován: 08 úno 2010, 22:17

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod seatik » 25 dub 2011, 00:58

Tak pod tohle bych se podepsal i ja.Skvele a myslim si ze i uprimne napsano.
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod Koby » 25 dub 2011, 08:19

Já teda nesouhlasim :-) Leda tak ta zima... Každej zkousne něco jinýho, a mě přijde nb i nc třeba pohodlnější, méně unavující než oktávka II.
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 10 návštevníků