MX5 jako jediné auto

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

MX5 jako jediné auto

Příspěvekod Kreuz » 27 úno 2011, 15:37

Zdravím,
Už delší dobu koukám po nějakém sportovním autě a asi vám tady nemusím rozvádět, proč jsem došel k závěru, že mx5 je ta pravá volba
Zajímalo by mě ale jak je to s každodenním použitím. Konkrétně mi jde o to, jestli se mx5 dá použít jako jediné auto na každodenní ježdění do práce, v zimě na hory, nebo na dovolenou někam mimo republiku. Rodinu nemám, jenom přítelkyni, takže dvě místa teoreticky stačej, takže otázka zní jestli prodat současné auto (fabie kombi 2006) peníze vrazit do mazdy, nebo koupit mazdu jako druhe auto na občasné vyjížďky s tím, ze by to asi nebyl žádný zázrak co se stavu týče (cca 100k kč)? jak to máte vy a co poradíte?
Kreuz
 
Příspěvky: 7
Registrován: 27 úno 2011, 11:41

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod Winie » 27 úno 2011, 15:43

za sto tisic poridis pomerne solidni NB. Ale par zdejsich clenu pouziva mx jako daily car. osobne pozaduju od auta vic mista, takze si nedovedu predstavit ze bych ji mel jako jediny auto
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod Pavel260 » 27 úno 2011, 15:48

přiznám se že nevím jak bych jezdil s mazdou v zimě na hory :D
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod kousmen » 27 úno 2011, 15:57

Já jsem v zimě nevyjel ani z parkovacího místa když napadlo víc sněhu(ale to spíš kvůli snížení). To bylo divadlo. :lol: Ale jinak jsem jezdil běžně do práce i v zimě, akorát to bylo víc o hubu... Jinak je to i praktický, několikrát jsem převážel sadu kol včetně pneu a vlezly se. Prostor mi nechybí, spíš ty místa navíc když je třeba pobrat lidi. Ale jak je tady v nějakým topicu vidět, tak se dá jet i ve třech... :D
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod George » 27 úno 2011, 16:36

mám mazdu mazdou už třetí rok jako daily a zatim bez problémů:) odvezl jsem víceméně všechno co jsem potřeboval, od kol přes pneu po bicykl... tuhle zimu jsem jezdil sníženej a taky bez problémů:) a k těm místům, alespoň mě nikdo neotravuje s odvozem :lol:
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod willy2.0 » 27 úno 2011, 16:46

Za mě jako jediný auto určitě ne...Za prvé je to škoda moc, za druhé...už nejsem takovej sebemrskač, mám se rád :lol:
Jeden rok , když není zbytí proč ne...Ale dlouhodobě ne a vůbec si to nedovedu představit na větším sněhu, prostě nečapačka se někam dostat zcela jistě.
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod woody » 27 úno 2011, 16:53

Jako jediný auto je to škoda - NBčko v zimě dost trpí a cesta na hory je podle mě z říše snů :D.
woody
 
Příspěvky: 432
Registrován: 27 dub 2010, 11:55

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod George » 27 úno 2011, 16:59

ježiš vy jste dámičky :D už jsem s mazdou tahal nejedno auto z příkopu v zimě :D zatim moc nehnije ani po třech zimách...
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod Winie » 27 úno 2011, 17:06

pokud je auto dobre osetreny, tak se s nim asi da zvladnout i zima, ale na hory se s tim neda. nedovedu si predstavit kam nalozim lyze, bezky, lyzaky a batohy :roll:
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: MX5 jako jediné auto

Příspěvekod willy2.0 » 27 úno 2011, 17:10

Dámička né, mám v merku koupit na příští zimu stoprocentně 14ctky s hřebama...a natočit si nějaký echt videjko a hlavně si to pořádně užít. Ale pravda je co se týče zimy, že pokud je víc sněhu, na normál zimních to nebude žádná slast...Nejezdil bych s tím každej den,kort když je nasolíno:(...Ale vzít to na cesty , kam nikdo nejezdí to každopádně:-)!
To mě dostal kámoš s M3...ten letos-loni jezdil sám projíždět do Lánský obory( na tom nej sněhu co byl, pravda v těch místech trochu uježděným) ... :lol: .
.. Už vidím jak pro mě někdo v 1h ráno jede :lol: :lol: ...
Ale auto, je těžší, takže riziko zapadnutí menší :lol: ...A má to v ruce, fakt ŠIKOVNEJ ...Mě to s M3 moc nešlo na tom marastu, moc přemotorovaný na sněhu, furt jsem na to šlapal zbytečně moc...po prvním horizontu jsem skončil v závěji a člověk má hlavně pořád pocit, že se s tou krávou nikam nevejde:-D...Ale vše je věc cviku...Řídí se to pěkně na sněhu, čuměl jsem, samozřejmě v jeho rukou..Koukal i kámoš, co jel za náma s 9tkou Myší a jezdí MMČR sem tam...
Mega se těším, ale na Mazdičku, to bude něcíčko...Ale mega kraviny..limítek pořádnej, si zkusím, až na hřebech...ty nezradí.. :twisted:
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 131 návštevníků