Audio v NC

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Audio v NC

Příspěvekod Tuleň » 30 bře 2019, 21:22

Abych trošku upřesnil ten adaptér. Připojení a odpojení probíhá bleskově. Není potřeba žádné dlouhodobé prostoje. Prostě pustit bluetooth v mobilu, zapnout muziku a chvilku počkat. Viola la, hrajeme z telefonu.
Ovšem je tady druhá stránka věci a to ta, že onen receiver má svoje vlastní napájení z baterie, u které se udává délka hádám 10-15 hodin? Nevím, ještě jsem nezkoušel.
Takže by to chtělo vyřešit trvalé napíchnutí na 12V okruh v autě, aby se nevybil.
Nebo ještě jedna možnost.
Receiver obsahuje i mikrofon, takže případně si ho vyvést někde "ven". Při odchodu z auta ho vypnout, zároveň možnost používat ho jako handsfree (pokud teda NC nemá HF v základu). Tím by se životnost jistě prodloužila.

A trochu si tady udělám bazar :D stále mám doma ten 3,5mm konektor-AUX, který každý kdo má NC a chce přehrávat přes mobil potřebuje. Mě v NB je tak na dvě věci...

Se Spotify moc zkušeností nemám, ale podle lidí v okolí vím, že datová konektivita je potřeba. Minimálně v loni to tak bylo. Moc to prý nežere, ale bez internetu ani ťuk. Navíc je potřeba si koupit aplikaci/balíček, jinak přehrává co chce a nedá se myslím vyhledávat nebo přepínat. Prostě omezená funkčnost.


Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Re: Audio v NC

Příspěvekod Tomin » 31 bře 2019, 13:08

Tuleň píše: Prostě pustit bluetooth v mobilu, zapnout muziku a chvilku počkat. Viola la, hrajeme z telefonu.


No právě že tohle je ten diskomfort o kterém mluvím. Jde mi o to, aby po nastartování začalo auto prostě a jednoduše hrát. Taky že se ten BT adaptér musí dobíjet je další takový malér. Což by se myslím dalo obejít pořízením USB BT adaptéru.

K tomu offline Spotify https://www.zive.cz/clanky/muzete-si-do ... fault.aspx
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Audio v NC

Příspěvekod Cores » 31 bře 2019, 16:29

Mam za sebou 3 hodky jizdy. V Praze no problem,za mestem 3x vypadek na 1-2 s,coz jsem predpokladal. Jinak to hraje krasne ciste,jen budu muset poladit ekvalizer,basuje to prilis.
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 232
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: Audio v NC

Příspěvekod Renee » 01 dub 2019, 08:09

Tomin píše:Jde mi o tohle - funguje nějaká přehrávací aplikace, která detekuje po zapnutí rádia ten BT adaptér a sama do něho pustí hudbu z místa kde byla posledně vypnuta, popřípadě pustí to internetové rádio třeba z play.cz (kdybych měl neomezená data)? A podotázka - máte zkušenost se Spotify? Někde jsem četl, že umožňuje přehrávat muziku i offline. Kdyby to výše popsané tato aplikace uměla, bylo by to pro mě hotový zázrak. :)

Jde o to, jak se ten adaptér prezentuje připojeným přístrojům. Pokud se chová jako sluchátka, pak si myslím že většina současných aplikací, resp. telefonů by měla být schopná po připojení automaticky začít hrát. Příklad u mě s BT rádiem - přijdu s telefonem kde je na pozadí zapauzované Spotify (protože ho ani nevypínám), nastartuju, a potom co se BT během max 30 vteřin spojí a inicializuje to (většinou) začne hrát. Není to bohužel úplně stoprocentní, v mojem případě se ale pak hudba dá pustit tlačítkem na rádiu, jen ve vyjímečných případech musím opravdu sahat po telefonu. Stejně po něm ale většinou sahám protože mám často vymyšleno kterou písničku chci přehrávat. :D
Ke Spotify, za mě výborná záležitost, nevím jak to je u neplacené verze, ale u placené si můžeš dělat libovolně playlisty a ty si klidně můžeš na wifině stáhnout a pak přehrávat s vypnutými daty. Nejde o mp3, jsou to nějaké interní soubory Spotify, takže v jiném přehrávači to nespustíš.
Jednoznačně doporučuju, stojí to něco jako tři stovky měsíčně, a to mluvím o rodinné verzi kde si můžeš pozvat dalších 5 lidí a každého o pade za měsíc stáhnout, verze pro jednoho uživatele stojí snad do dvou kil. :) Akorát ohledně Spotify nevím jestli na to nebude mít nějaký dopad nedávné schválení článku 13, slyšel jsem drby že by to mohlo působit problémy.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Audio v NC

Příspěvekod Tomin » 01 dub 2019, 12:16

Přesně tohle jsem chtěl slyšet! Děkuju za dobré zprávy takhle při pondělku :)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Audio v NC

Příspěvekod pbxpbx » 16 dub 2019, 21:25

Já osobně jsem investoval do 3 věcí:

1. držáku od I.L. Motorsport https://www.ilmotorsport.de/shop/article_detail.php5?aid=5706&oid=1582&depth=3&page=0&count=6&PHPSESSID=dec66f80db2911d9ee31ce121b3fac59

2. kompatibilního držáku pro můj iPhone SE (už si nepamatuju, kde jsem koupil ten svůj, ale Brodit má různé držáky https://www.brodit.co.uk

3. BT modulu od GTA Car Kits - toto je ten můj https://www.gtacarkits.com/product/mazda-mx5-miata-2006-2008-iphone-aux-kit/

Hudba a telefonování přes BT, ovládání hudby a telefonu jen přes samotný volant, jelikož ovládací prvky na volantu nemám. Jak jsem vyzkoušel, tak s mikrofonem umístěným přímo na sedadlem řidiče na horním rámu čelního skla, telefonické hovory jsou možné i za jízdy.
NC 2.0 Niseko '08 Icy Blue
pbxpbx
 
Příspěvky: 22
Registrován: 20 úno 2019, 21:52
Bydliště: Trutnov

Re: Audio v NC

Příspěvekod Tomin » 03 led 2020, 18:07

Zdarec sporťáci! Hlásím pokrok ve světě bezdrátového poslechu muziky, byť to zatím není pro Mazděnku. Pod stromek jsem si nechal naježit tento parádní bigbít do mého služebního golfa, ve kterém trávím ponejvíce času. A velká spokojenost.
Jak jsem se tu na jaře vyptával na tu službu Spotify, tak to funguje přesně tak, jak jsem si představoval. Od včerejška mám tu aplikaci stáhlou v telefonu a hned jsem předplatil verzi Premium (první tři měsíce zdarma). Mám za léta nasbírané spoustu muziky, tak jsem si vytvořil tracklist, do kterého jsem naládoval prvních 50 písniček. Je to trochu zdlouhavé, když se musí vyhledávat každý jednotlivý song a ten navíc vybírat z různých verzí. Navíc některé extrakousky databáze Spotify ani neobsahuje, ale zpravidla jde o remixy nebo re-edity už tak speciálních produkcí. Ta práce s tím ale stojí za to, když pak budu poslouchat přesně to co chci. Nakonec se velmi jednoduše celý tracklist stáhne do paměti telefonu a je to nachystané na pouštění offline. Ještě doma jsem pustil první písničku a hned ji zapauznul, aby Spotify bylo zaplé na pozadí. V autě pak jen stačilo na rádiu přepnout na BT (telefon s rádiem již byl spárován) a začalo to samo hrát! Telefon ovšem musí mít hlasitost danou na max. Nejvíc mě těší ten komfort. Sednu do auta, otočím klíčkem a po pár sekundách to samo hraje. Když zastavím a vytáhnu klíče, vše hrát přestane. Na displeji rádia se taky zobrazuje název interpreta a tyhle věci. Hezké je třeba i to, že když používám navigaci s hlasovým naváděním, tak z repráků jde obojí - muzika i povely. A když hlas zavelí tak muzika se na tu chvíli ztiší - kouzelné :)
Objednám si tento USB BT adaptér a nevidím důvod, proč by to takhle nemohlo fungovat i v Mazděnce. Dám pak vědět.
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Audio v NC

Příspěvekod Safa » 03 led 2020, 21:07

Snad se Tomin nerozmrzí, ale dovolil bych si v tomto vlákně požádat o pomoc. V létě mi přestal hrát CD přehrávač (mám NC předfacelift), nejspíše odešel snímač. Nevíte prosím o někom, kdo by mi byl schopen na to mrknout, opravit a zároveň neudělat víc škody než užitku (asi se bude muset do palubky, že jo)? Prostě nějaký šikula.... Ideálně Praha a okolí. Předem díky za vaše tipy.
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Audio v NC

Příspěvekod Tomin » 03 led 2020, 22:07

Su v teple děvenko, rozmrazit netřeba :) Nějakého šikulu pro porouchaný aparát zkus najít tady https://www.opravarna.cz/. Ovšem to rádio budeš muset z palubky vyndat sám. Ale připrav se, že to -možná- bude pakárna. Samotné odšroubování podle videonávodu jde celkem snadno, jenže byl problém ho vytáhnout z tunelu natolik, aby se daly zezadu odpojit konektory. Jeden svazek drátů byl totiž uvnitř přichycen k nějakému háčku nebo očku a nedala se dovnitř prostrčit ruka. Nakonec se mi to podařilo, ale bylo to stokurev! Něco rychle dojebat jde velice snadno. Chce to postupovat pomalu a trpělivě.

DSC_0578.JPG
pro představu co tam všechno je/není
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Audio v NC

Příspěvekod Jirka » 07 led 2020, 23:51

Už pár let si ladím ve Spotify playlist MX-5 Easy Ride :D

Já jsem zatoužil dostat BT do NCFL, která už má jako standard 3,5 mm jack. Koupil jsem toto:
https://www.aliexpress.com/snapshot/0.h ... 2995426069

leč zatím nevyzkoušeno. Spolu s držákem s bezdrátovým nabíjením mám za cíl mít telefon zcela wireless. Neustále mne totiž štvalo při každém vysednutí a touze udělat hezkou fotečku či video odpojovat dva dráty.

Jakmile nainstaluju, poreferuju, jak funguje.
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků