Předkupní dotaz/prosba

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Předkupní dotaz/prosba

Příspěvekod PetrB » 20 dub 2019, 11:19

Ahoj všem,
Předně děkuji primáři Radunovi za přijetí dalšího pacienta s akutní miatitidou na oddělení číslo 5. Jmenuju se Petr, jsem tu novej a už nějaký čas na sobě pozoruju příznaky blížícího se mladšího středního věku, tak jsem se rozhodl, že si taky jednou udělám radost a vybírám svou první mazdu.
Jelikož z toho co jsem se tady dočetl mám asi hraniční výšku (185cm), tak hledám NB(NBFL) v konfiguraci 1,8 (což není podmínkou) + nevyhřívané sedačky + klima. Po procházení inzerátu mě zarazilo kolik málo jednaosmiček to takhle má. Naopak aut s vyhřívanými sedadly ale bez klimy je celkem dost. Vím že sedadla můžu vyměnit, ale nechci tím narušit koncepci interiéru.
Dřív než udělám finální rozhodnutí, chtěl bych se zeptat někoho místního, zda by byl ochoten mě za flašku domácí slivovice nechat posadit se do svého NB (NBFL) které má tovární vyhřívané sedačky, abych věděl, jestli mě ten výhřev nebude příliš omezovat. Mám ve zvyku sedět v autě zhruba na polovině sedáku a s více sklopeným opěradlem dozadu. Proporce tělo - nohy asi lehce ve prospěch nohou,.. nedokážu posoudit. Jsem od Ostravy, můžu přijet kamkoli v rámci severní Moravy, časově celkem flexibilní. Najdu někoho?
Děkuji a zdravím!
PetrB
 
Příspěvky: 14
Registrován: 19 dub 2019, 13:14

Re: Předkupní dotaz/prosba

Příspěvekod JohnyS » 23 dub 2019, 16:59

Koukám, že ti nikdo neodpověděl tak to zkusím za ostatní. Jsem ale z Český Třebový tak je to trochu z ruky. NBfl sedačky s výhřevem jsem teď něco přes rok jezdil. Jsou vyšší než třeba NB, ale dalo se to. Jen je to takové víc sedím na autě než v autě. Mám 185 cm a hodně v tomhle pomůže změna volantu. Origo má 370mm což je už docela velký kolo. Já dal odsazenější 350mm sportovní volant a v prostoru je to znát skutečně hodně.

Případně můžeš zkusit kontaktovat někoho tam od Vás. Dělal jsem mapu miatářů ta je tady: https://www.google.com/maps/d/u/1/edit? ... 999936&z=8

Případně tabulka i s nějakými kontakty na ty členy z mapy tady: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... iP_8#gid=0
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Předkupní dotaz/prosba

Příspěvekod PetrB » 23 dub 2019, 19:13

JohnyS -> děkuji!
Páni, to je materiál.... Nebudu ze seznamu nikoho obtěžovat, stačila mi tato odpověď, i když jak už to bývá .. nebyla úplně taková jakou bych chtěl slyšet :) Jsem zatím na vážkách jestli vybrat nějaké - nejlíp červené - NA (mám trochu obavu jestli to nebude na delších jízdách kostitřas), původní pěkné NB(fl) 1,6 anebo sportovnější 1,8 NB/fl kde bych asi trochu toho tuningu a příznaky tvrdšího zacházení zkousl - výměnou za LSD a pár vraníků navíc. S plechařinou obecně jsem tak nějak smířen. Vlastně největší vnitřní boje svádím ohledně toho sezení, bo to je pro mně blbě odhadnutelná veličina. Kdyžtak pak dám vědět, jestli to nějak dopadlo. ;)
PetrB
 
Příspěvky: 14
Registrován: 19 dub 2019, 13:14

Re: Předkupní dotaz/prosba

Příspěvekod Tuleň » 23 dub 2019, 20:15

Když to tady čtu, tak já bych případně vyhovět mohl. Jsem od Vsetína, to do Ostravy tak daleko není. Mám originální NBFL vyhřívané kožené sedačky. Takže to "nejhorší" a nejvyšší co tě může potkat.
Můžeme se klidně domluvit někde na půli cesty a můžeš si mazdičku vyzkoušet :)

JohnyS-jak se tak dívám na tu mapu, tak už chápu, proč pořád jezdím sám a nikoho jsem nepotkal :D
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Re: Předkupní dotaz/prosba

Příspěvekod JohnyS » 23 dub 2019, 21:15

Jsou tam jen ti co se mi napráskali, určitě těch lidí s miatou bude dost i u tebe, jen je najít :D
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Předkupní dotaz/prosba

Příspěvekod Tuleň » 23 dub 2019, 22:06

OT:Nevěřím tomu, potkal jsem tady 1 a majitel neznámý :D jedině že by jezdili kanálama :D
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Re: Předkupní dotaz/prosba

Příspěvekod PetrB » 24 dub 2019, 08:24

Tuleňovi poslána SZ.
PetrB
 
Příspěvky: 14
Registrován: 19 dub 2019, 13:14

Re: Předkupní dotaz/prosba

Příspěvekod j.e.n.i.k.82 » 28 dub 2019, 09:16

Já bych tvé požadavky trochu revidoval - mám 1.6 s klimou a vyhřívanými sedadly. A pokud si dobře pamatuji, tak sedadla byla zapnutá asi dvakrát, když jsem někoho vezl a klima při koupi, jestli funguje. Když jsem ji pak zkusil zapnout při jízdě, tak je hodně poznat, jak málo síly ta 1.6 má, takže radši stáhnu okna :-)

No a torsen se dá vcelku snadno implantovat i do 1.6 a to je to, co autě přidá na zábavnosti.

Takže já bych klidně hledal hezkou 1.6..
j.e.n.i.k.82
 
Příspěvky: 112
Registrován: 05 črc 2015, 21:52

Re: Předkupní dotaz/prosba

Příspěvekod PeterNZ » 05 kvě 2019, 12:36

ahoj... jazdím NB.. anniversarku piaty rok.... sedadlá bez vyhrievania a auto bez klimy..... najazdím ročne okolo 15 tisíc, veľa na dovolenkách v južných krajinách..... popravde - ani klima ani vyhrievanie mi nikdy nechýbali.... ba skôr naopak.... jazdim mazdou od jari do jesene práve preto, že v nej nepotrebujem klimu.....
jo... a k výške.... mám 182.... sedaćky delené klasika NB kombinácia koža - alcantara (alebo teda dačo podobné - ale po vyskúšaní u kamaráta v lete lepšie ako celokoža.... výhodou je, že na nich ľahko spravíš tzv foamesukciu.... ja som vybral asi 3cm zo sedáku.... a sedím prijemne dole....
PeterNZ
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04 kvě 2019, 23:50

Re: Předkupní dotaz/prosba

Příspěvekod PetrB » 06 kvě 2019, 16:30

Díky za rady a poznatky. Po vyzkoušení dvou různých mx-5 (Jirra97, Tuleň - hoši, fakt moc děkuji) jsem si trošku srovnal priority a z různých důvodů se čím dál tím víc kloním k NA. Kárka na víkend zkrátka musí být fešanda a to NA s těmi kukadly splňuje o něco víc. O apexy mi asi až tak nejde, jsem spíš defenzivní řidič (i když kdoví co by to se mnou časem udělalo...) Bohužel mám zrovna svůj daily wagen od general motors v servisu, takže akce Hirošima se o pár neděl odkládá. :/
PetrB
 
Příspěvky: 14
Registrován: 19 dub 2019, 13:14

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 127 návštevníků