NC a dětská sedačka

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

NC a dětská sedačka

Příspěvekod cafe-racer » 28 čer 2019, 09:22

NC-čkáři, vozíte dětskou sedačku ? Fakt se peru se zapínáním pásu, sedačka je relativně široká a na zacvaknutí spony je málo místa. Jak to máte / řešíte ?

Díky.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: NC a dětská sedačka

Příspěvekod Tomin » 30 čer 2019, 22:17

Ano, občas vozím. Mladší dcerku v sedačce, která má sedák i opěrátko. Je pravda, že středový tunel toho místa ukousne dost a prostrčit ruku mezi sedačkou - obtěžkanou navíc dítětem - a tím tunelem je mnohdy těžká chirurgie. Ono záleží samozřejmě na jak kterém typu, konstrukci nebo dyzajnu. Pokud ji máš opravdu širokou, tak bych vyzkoušel toto - položit sedačku na sedadlo víc směrem ke dveřím, posadit tam dítě, pak co nejvíc vytáhnou pás - až na doraz - a v uvolněném místě pohodlně zacvaknout. Pak celou sedačku i s děckem vzít a správně položit do sedadla. Nakonec jen doštelovat pás, aby nebyl volný.
Starší dcerka už používá tzv. bobek, což je jen polystyrenový podsedák a ona už se zapíná sama jak slečna. :)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: NC a dětská sedačka

Příspěvekod cafe-racer » 01 črc 2019, 15:15

No jasně ! Zapomněl jsem že ISOfix má boční toleranci pár cm -> když si dám záležet a cvaknu sedačku nejvíc ke dveřím, budu tam mít o 2 cm víc místa na manipulaci s pásem.

Děkuju.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: NC a dětská sedačka

Příspěvekod Tomin » 02 črc 2019, 09:10

No ne! Pokud je sedačka v sedadle pevně zafixovaná ISOfixem, tak samozřejmě neplatí, co jsem tady radil. Ty 2cm jsou prd. Stejně prd se vyznám (i po 10letech) v dětských sedačkách. Ty s ISOfix jsme neměli nikdy, používáme takové jakési obyčejné, co se dají na sedadlo, kindoš si na ně sedne, autopásem se přikurtuje a jede se. :)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: NC a dětská sedačka

Příspěvekod cafe-racer » 02 črc 2019, 09:37

Ale platí :-) možná ne tolik jako jsi zamýšlel, ale pomohl jsi mi. Ta ocelová oka v sedačce jsou relativně široká a pokud nemáš smůlu na sedačku s největší roztečí háků, dá se s tím minimálně ty 2 cm do strany pohnout - a to mi fakt bude stačit.
2019-07-02_9-32-27.jpg
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29


Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 132 návštevníků