Co rikate na tuhle MX5 ?

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod JasteR » 17 bře 2011, 03:52

chapu ze kabrio je o jinych zazitcich, a mx5tka je o 100% komunikaci auta s ridicem, ale naky auta uz sem mel, a uz mam vyssi naroky, pro zabavu ten vykon tak jako tak potrebujes, svezl sem se kratce v S2000 a pecka, ale to uz je za jiny penize, je super se vlete kabrioletem projizdet 50tkou krajinou, ale to si muzu koupit fiatka barchettu se sviznym zakladnim motorem byt bohuzel FWD a vyjde me to nastejno, pokud by se nedala mx5tka ve vetsi rychlosti urthnout v zatacce kuli slabemu vykonu tak zadni pohon pomalu postrada vyznam..
Leon Cupra4 TDI 230HP@500Nm @ Octavia RS TDI 210HP@480Nm
JasteR
 
Příspěvky: 41
Registrován: 17 úno 2011, 04:27

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod dopr » 17 bře 2011, 03:59

No ocividne jsi vubec filozofii MX-5 nepochopil a ani ji nikdy neridil. Tak si teda radeji kup nejakou oturbenou predokolku bez strechy a asi budes konecne spokojen.
Nechapu tohleto vecne teoretizovani, bez toho aniz bys konecne to auto nevyzkousel. To je jak u blbych na dvorku.
Dle meho nazoru to stejne nebude auto pro tebe, coz uz i par dalsich lidi z tvych prispevku vycitilo. Takze si zajed do neblizsiho bazaru, kde maji mx-5, vyzkousej si ji, aby ses utvrdil v tom, ze to neni ono a kup si dalsi super kamna se zatahem vocpoda :twisted:
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3488
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod JasteR » 17 bře 2011, 04:24

Svez se nekdy v S2000 a poznas vyznam slova vykonny roadster.. pak mozna prehodnotits svuj nahled.. nejsem sam kdo rika ze jak NB tak NC chybi vykonejsi top motor, na ktery auto rozhodne ma..
PS: turbo kamna uz mam a nemam potrebu kupovat dalsi :lol: .. kdo v poradny nafte nejel nepochopi..ma to taky rozhodne svoje vyhody..a rozhodne to neni jen spotreba..
nicmene jak bude zase ok pocasi, tak se urcite do neblizssiho barazu kde prodavaji peknou mx5 podivam a udelam si svuj nezaujaty nazor.. treba budu pijemne prekvapn.. :mrgreen:
Naposledy upravil JasteR dne 17 bře 2011, 04:30, celkově upraveno 1
Leon Cupra4 TDI 230HP@500Nm @ Octavia RS TDI 210HP@480Nm
JasteR
 
Příspěvky: 41
Registrován: 17 úno 2011, 04:27

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod dopr » 17 bře 2011, 04:30

Ja znam vyznam slova vykonny roadster. Nevim ze ceho usuzujes opak. V souvislosti s mx-5 jsem jej nikdy nepouzil, tak my nevkladej do ust sve domnenky. Jen tim potvrzujes fakt, ze podstatu MX-5 kultu nejsi schopen se svymi prisne vykonovymi meritky fun-factoru pochopit ;)
edit ke "kdo v poradny nafte nejel nepochopi": Ridil jsem segrinu Q7 3.0 TDI od ABT (nejakych 280 koni) a nic moc me to tedy neoslovilo 8-)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3488
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod Henges » 17 bře 2011, 11:18

Taky ta audi ma na tunu 140ps když dobře :D navíc je to taková obluda že by mě to taky neoslovilo :lol: Jinak jsi to napsal dobře. Srovnávat barchettu s mx5 může jen ten co v tom nikdy nejel. Má to společné max jen to, že to nemá střechu :mrgreen: To auto prostě není o výkonu, taky jsem byl zvyklej na 170+ cca ale jízda v mx5 je o něčem jiném. Jak už psal Dopr, to auto asi nebude pro tebe. Někdo potřebuje každeho pojet a lítat a někdo má požitek jen v jízdě samotné který mx5 dává bohatě.
Uživatelský avatar
Henges
 
Příspěvky: 1807
Obrázky: 5
Registrován: 16 srp 2010, 17:18
Bydliště: Hned tam mezi Prahou a Ostravou

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod petr007 » 17 bře 2011, 11:40

dopr píše:No ocividne jsi vubec filozofii MX-5 nepochopil a ani ji nikdy neridil. Tak si teda radeji kup nejakou oturbenou predokolku bez strechy a asi budes konecne spokojen.
Nechapu tohleto vecne teoretizovani, bez toho aniz bys konecne to auto nevyzkousel. To je jak u blbych na dvorku.
Dle meho nazoru to stejne nebude auto pro tebe, coz uz i par dalsich lidi z tvych prispevku vycitilo. Takze si zajed do neblizsiho bazaru, kde maji mx-5, vyzkousej si ji, aby ses utvrdil v tom, ze to neni ono a kup si dalsi super kamna se zatahem vocpoda :twisted:

Přesně tak, v mx5 je skvělé svezení je to o pohodě(zábavném řízení) a to bohatě vynahrazuje nedostatek výkonu. Když tohle ti nic neříká a chceš výkon, tak se nad koupí ještě pořádně zamysli. ;)
NB 1,8 vyrobená : 14/12/1998, LSD, SPORT SUSP, stříbrná
NC 1,8. šedá
NC 2,0. bílá ???? snad ????
Uživatelský avatar
petr007
 
Příspěvky: 968
Obrázky: 1
Registrován: 28 bře 2010, 09:18
Bydliště: Mělnicko

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod willy2.0 » 17 bře 2011, 12:03

Vynahrazuje a nevynahrazuje...
Nepouštejte se do něj, uvidí sám. Každej si udělá názor svůj...1000lidí, 1000chutí.......
Pokud koupíš MX5 do - okolo kila, je poměr zábava vs pořizovačka bezkonkurenční to je bez debat.
Naposledy upravil willy2.0 dne 17 bře 2011, 13:01, celkově upraveno 1
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod riderhenry » 17 bře 2011, 12:36

Zase tu Barchettu bych tak strasne nekritizoval, v ramci moznosti je to udajne velmi zabavne a povedene auto ;) S2000 je urcite pojem, sam mam chut prodat ledvinu vzdycky, kdyz tady v Brne potkam jeden nadherny zluty kousek s HT a paradnim bodykitem... Ale vykon neprinasi jen same prednosti a vsadil bych se, ze bude za MX-5 zaostavat v pomeru cena/zabava. Bohuzel jsem ji neridil, ale tohle si tak nejak dovolim odhadnout z toho, co jsem o tech autech slysel a cetl. I stastlivci, kteri koupi S2000 nebo treba Boxter, se casto vraci k MX-5. Podle me je logictejsim nastupcem spis Elise, nebo neco podobneho :)

Jel jsem v BMW 335Cd a bud mi chybi nejaky smysl, kteri ostatni maji, nebo opravdu neni ani na povedenem a silnem dieslu zdaleka nic zabavneho. Teda jestli nekoho nebavi pozorovat rychle stoupajici rucicku tachometru...
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod Raduna MX5 » 17 bře 2011, 12:50

No asi vám to tady smáznu, protože se tu plká plno subjektivních kravin a kdo toho naplká nejvíc dostane alias Král Jelimán, asi. "Poměr cena/zábava" :roll: a další....v jakých jednotkách je "zábava" ?
Každej si do svýho vlákna k autu napište, proč sis právě ty koupil MX-5 a ne třeba Z3 atd. A proč právě tu vaši. Ale netřeba vomílat v každym vláknu subjektivní pocity a ještě se při tom mlátit do prsou...já sem ten pan MX-5.... :evil:
Řídit MX-5 je nejzábavnější činnost z těch, kdy člověk může zůstat oblečenej ;-)
Uživatelský avatar
Raduna MX5
Administrátor
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 15
Registrován: 01 led 2010, 18:23
Bydliště: Děčín

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod Vavris » 17 bře 2011, 12:59

Můžu potvrdit Henryho slova. Minulé léto jsem si povídal s panem co má Boxstera a předtím vlastnil MX-5. Mě osobně sice Boxster totálně dostal snad vším co nabízel, on sám však říkal, že pořád polemizuje nad možností Boxstera prodat a vrátit se zpátky k MX-5 + kompressoru.

Co se týče S2000, je to zas o něčem jiném, i přes stejnou koncepci jako MX-5, S2000 pěkně kouše, je nastavena spíš na grip. Zvlášť AP1 prý umí řádně potrestat, pofejsliftová AP2 už tak hrozná není.

Jinak, myslím si, že schopnost "pochopit MX-5" se v žádném případě nevylučuje s pocitem nedostatku výkonu. Motory v NA a NB, jsou prostě sráčové :mrgreen: Taky to vnímám jako velký nedostatek. Společně s bočním (ne)vedením sedadel. MX mi toho má pořád hodně co nabídnout a ještě více naučit, ale větší výkon je jednoznačná podmínka, jestli si ji budu nechávat dlouhodobě.
back in the business 8-)
Uživatelský avatar
Vavris
 
Příspěvky: 1439
Registrován: 13 led 2011, 23:40

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 11 návštevníků