Co rikate na tuhle MX5 ?

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod PavelS » 18 bře 2011, 00:32

willy2.0 píše:JJ Raduno promaž to , nemá význam na foru MX5 tohle auto negovat


willy ty seš stejně trdlo...nejdřív hystericky pomalu měníš NB 1.6 za přítelkyni (
willy2.0 píše:Každopádně jsem taky nadšenej, od středy jsem svezl asi, už 10lidí...nechápu, že to tak láká lidi ...asi nějaký osobní kouzlo(myslím MX5 :D Jo a ještě něco...člověk nějak moc rychle k tomu získává takový zvláštní pocit, něco jako láska...dokonce mi žena, už dneska vynadala.
), teď si musíš rozmejšlet jestli někoho předjedeš - ty tvoje příspěvky mě ani už nebaví číst... Vlastně ani od začátku mě to nebavilo, tak nějak jsem po tvým prvním příspěvku o 100 znacích měl pocit, že ty budeš ten mluvka co se strašně rád poslouchá (čte).
Vážně, kup si zase Clio, je to výborný auto, můžeš to v něm strašně pálit - fakt ti to přeju ;)

Koby: Petře, máš pravdu - ale znovu si přečti ten příspěvek co jsem psal - srovnáváš o jednu až dvě generace jiný auta...

Raduno - když tady lidi kteří milujou MX-5 čtou plky o tom jak je která předokolka výkonnější apod. tak se nedivim, že reagujou tak jak reagujou. Kucí, užijte si ty Clia a CTR a BMW - ale až vás v nějakým z těchhle aut bude tak strašně bavit cesta na dovolenou do Francie stejně jako drcení zatáček kolem Karlštejna, stejně jako pohodovej letní výlet s přítelkyní na oběd. Tak mi dejte vědět - vy závodníci amatéři ;) Problém je pořád v tom, že ať už Megane RS, nebo Clio, nebo třeba Subaru Impreza jsou prostě auta stavěný na výkon - MX-5 má charakter společnice. O tom to je a pokud tomu nepropadnete, tak MX-5 forum není to pravý na plkání o "nedostatku výkonu".
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod dopr » 18 bře 2011, 00:53

tato slova tesat do skaly 8-)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3488
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod willy2.0 » 18 bře 2011, 09:34

Prostě jsem se toho rychle nažral, to je celý víš Pavle. Navíc mám jiný tužby a tohle auto mi k nim nemůže pomoct. To, už jsem psal u sebe....Takže špatnej názor Pavle nikdo nic zbrkle nemění jen to nechci už, nebaví mě to, nedává mi to nic pořádně už... Kamaridi mi od začátku říkali, at to prodám, nicméně je to dobrý auto a jsem za tu zkušenost rád. S tím jsem to i koupil, že to bude přechodný auto na nějakou tu zábavu, jiná koncepce ...Kdo mě zná ví, věděl ;)

Na začátku je vždycky euforie. Jelikož jsem to od druhýho dne hnal na limit, postupem času jsem zjistil, že to není pro mě ... Jednak, že to má určitý chyby , který prostě neskousnu, takže ani neplánuju, že bych si to někdy koupil jako to třetí do rodiny. Jednak mě to nakonec neoslovilo jako ta koncepce zadohrabu... Tudíž to půjde z domu, je to jen můj názor , není to nic proti ničemu.
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod Vavris » 18 bře 2011, 09:56

PavelS píše:Vavris: sráčové? Když pominu, že mazda auta na výkon má jiný - tak si uvědom, že NA bylo vyvíjený v osmdesátých letech...Moc 1.6 přes sto koní tenkrát nebylo...


Pavle, v NA 1.6 jsem nejel, takže subjektivně nemůžu zhodnotit, jak ten motor působí, ale podle toho co jsem četl ani on nebude žádná výhra. V 80. letech, jež nebyly svázány eko normami vznikala spousta výkonných motorů. Pokud zůstanem v Japonsku, tak se můžeme podívat třeba k Hondě a nejzářnějším příkladem pak může být 200 koňová 1.6 v Pulsaru ;)

To že MX-5 není primárně o výkonech přece neznamená, že nemůže mít špičkový motor. Ten by ji totiž posunul k dokonalosti.

EDIT: Nebo by jste se všichni bránili, kdyby se v NA a NB vyskytovalo místo mazďácké 1.6 třeba božské HOndí VTI? :mrgreen:
back in the business 8-)
Uživatelský avatar
Vavris
 
Příspěvky: 1439
Registrován: 13 led 2011, 23:40

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod PavelS » 18 bře 2011, 10:08

V žádné Mazdě se nevyskytuje Hondí VTi. Nikdo neřiká, že by motory nemohly bejt stavěný víc do výkonu, ale mě výkon nikdy moc nechyběl. Byly situace kdy jo, ale ne moc často - rozhodně ne ve stylu "musim si rozmejšlet koho předjedu na dvojku" :shock: Ani v tý jednašetce... Popravdě - měl jsem 66kW NA a jelo to do 140ti skoro stejně jako kamarádova CRX 96kW. Víc k tomu nemusim psát - prostě to auto není slabý. Pokud chceš opravdu silnou MX-5, tak si pořiď kompresor/turbo - většina lidí to ke štěstí ale nepotřebuje.
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod willy2.0 » 18 bře 2011, 10:27

Předjíždění to je to nejmenší, to jsem zmínil jako perličku, který jsem se sám smál , Pavle nečti mezi řádky...Neber mě jako úhlavního nepřítele přeci:-)
...Tady jde o to, že na mokru je to geniální, nemusíš ani letět-jak říkají novináři je to zábavný i v malých rychlostech-...Bohužel, když chceš to samý zopakovat na suchu, moc dobře, už to nejde.... najednou je pro mě auto poloviční...Protože tomu zkrátka chybí VÝKON.

Je potřeba si to přiznat. Komu výkon nechybí, pak nevím..Ale rozhodně se nestotožnuju se vším co se o tom autě napsalo... Zkrátka já ty chyby vidím, každý auto je má,je to normální...Škoda je, že s dostatečným výkonem, by bylo tohle autí brilantní. Mě prostě nebaví dávat barbarsky jedničku, abych udělal nějakej burnout, nebo dvojku u nějaký příjezdu,abych jel chvíly bokem...kde, už navíc často poznáš, v tu chvíly (kort, když trošku špatně přeneseš váhu, rozhodíš auto), že to nemá najednou sílu a modlíš se, aby to vyšlo...Kort, když na to zatlačíš víc, víc to rozhodíš.
A o trojce ani nemluvím, ikdyž, už jsem taky párkrát (musíš si najít vhodnou zatáčku, vhodnou nájezdovku, aby šlo auto ze silnice jakoby) vykouzlil driftík v 80-90ti...Prostě není jistota , že tě výkon podrží, nebo pomůže auto utrhnout více...což mě osobně štve. Můžeš umět přenášet váhu jak chceš, prostě výkon navíc citelně chybí.
A že je zábavný v tom třeba jen jet, kochat se krajinou, přes to upovídané řízení...No mám trošku jiný nároky a tužby. Když v tom navíc člověk zohlední spotřebu, že jede (kochačku) kolikrát za víc jak s auty co maj 200ps, tak to teda nase..re.

Víc k tomu psát nebudu. Je to jen můj názor, pohled na věc. Každej to máme třeba jinak, to je normální.
Naposledy upravil willy2.0 dne 18 bře 2011, 10:37, celkově upraveno 1
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod Henges » 18 bře 2011, 10:35

willy2.0 píše:Víc k tomu psát nebudu

Nevěřím :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Henges
 
Příspěvky: 1807
Obrázky: 5
Registrován: 16 srp 2010, 17:18
Bydliště: Hned tam mezi Prahou a Ostravou

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod willy2.0 » 18 bře 2011, 10:38

Ale jo, už bych se jen opakoval , vše jsem napsal , ikdyž jsme nechtěl...Pavel mě donutil, protože jeho argumentace je zcela opačná, tak jsem to jen doplnil...
At si z toho každej veme co chce. Každej si jezdí nějak, každýmu to vyhovuje nějak a já to respektuju. Nebudu tvrdit, kecáš je to takhle, můžu jen říct svůj názor.
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod Hayko » 18 bře 2011, 10:44

willy2.0 píše:Ale jo, už bych se jen opakoval , vše jsem napsal , ikdyž jsme nechtěl...Pavel mě donutil, protože jeho argumentace je zcela opačná, tak jsem to jen doplnil...
At si z toho každej veme co chce. Každej si jezdí nějak, každýmu to vyhovuje nějak a já to respektuju. Nebudu tvrdit, kecáš je to takhle, můžu jen říct svůj názor.


Koukám už se to tu zvrhlo jak na jiných fórech. Willy2.0 a clio vs zbytek světa :lol: :lol:
Hayko
 
Příspěvky: 132
Registrován: 14 říj 2010, 19:41

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod PavelS » 18 bře 2011, 10:45

willy: S M3 uděláš burnout na dvojku? Moc velkej ne :) Pokud chceš burnoutovat, tak si kup ameriku, pokud chceš driftovat v 90ti, tak se to nauč, pokud chceš každou zatáčku projíždět bokem - kup si prostě jiný auto. To je jako bys vyčítal R32, že žere... :D

Já jen nechápu, že na jednu stranu píšeš, že chceš předokolku (můžeš to s ní strašně pálit), pak - žes MX-5 koupil jako přechodnej stav k M3 - tak proč tomu autu vyčítáš najednou ty vlastnosti? Není to M3 ani Sylvia, to nám neřikáš novinku :) Celej problém je v tom, že ty chceš aby MX-5 byla přemotorovaná - to ale nebyl záměr Mazdy a ani tužba spousty lidí co si to auto kupuje. Ty co jí chtěj přemotorovanou, tak daj přeplňování, nebo si koupěj jiný auto. Není to problém MX-5, ale toho, že chceš od toho auta něco jinýho než na co bylo stavěný.
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 36 návštevníků

cron