Co rikate na tuhle MX5 ?

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod PavelS » 18 bře 2011, 10:51

Hayko píše:Koukám už se to tu zvrhlo jak na jiných fórech. Willy2.0 a clio vs zbytek světa :lol: :lol:


Já to prostě nechápu, já si koupim clio a půjdu na jejich forum psát uberpříspěvky jak by bylo mnohem lepší, kdyby tam dali zadní náhon jako v R5tce... :shock:
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod willy2.0 » 18 bře 2011, 11:17

PavelS píše:willy: S M3 uděláš burnout na dvojku? Moc velkej ne :) Pokud chceš burnoutovat, tak si kup ameriku, pokud chceš driftovat v 90ti, tak se to nauč, pokud chceš každou zatáčku projíždět bokem - kup si prostě jiný auto. To je jako bys vyčítal R32, že žere... :D

Já jen nechápu, že na jednu stranu píšeš, že chceš předokolku (můžeš to s ní strašně pálit), pak - žes MX-5 koupil jako přechodnej stav k M3 - tak proč tomu autu vyčítáš najednou ty vlastnosti? Není to M3 ani Sylvia, to nám neřikáš novinku :) Celej problém je v tom, že ty chceš aby MX-5 byla přemotorovaná - to ale nebyl záměr Mazdy a ani tužba spousty lidí co si to auto kupuje. Ty co jí chtěj přemotorovanou, tak daj přeplňování, nebo si koupěj jiný auto. Není to problém MX-5, ale toho, že chceš od toho auta něco jinýho než na co bylo stavěný.



Nebud demagog pls...A spolkni to Pavle. Prostě já nesouhlasím moc s tím, že je to na suchu tak wery funny jak se tvrdí, na kluzku ano... na suchu mě to tak nebere už, to je celý. A znovu říkám, že je to jen můj názor.
Hayko já nesrovnávám dvě koncepce ;) ...Já jsem napsal něco o tom, že jednu nakonec upřednostním víš.

...Je mi jasné, že pokud jsem napsal a nebyl jsem sám(Vavris) nějaké chybky, který tam vidím ... na MX5 forum, že se to některým bude nelíbit. Ale já to nepíšu proto, abych vás nas...Ale proto, že mi přijde fér si povědět, i slabý stránky.
Já se nikdy k jedné značce nemodlil, beru co funguje, nebo co je dobrej základ. MX5 je bezesporu dobrej základ na zadokolu, velmi dobrej, jen to chce výkon. Ty motorizace se vymysleli ještě za dob krále klacka", není to samozřejmě motoricky povedený jako třeba ta Honda, ale zas je to zábavný a věřím, že někdo přehlídne i ty chybky. Každej to na limit nežene, což chápu. To co píšu prostě není nic ofensivního Pavle ;)
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod Winie » 18 bře 2011, 11:27

vavris: jakyho pulsara myslis? o zadny 200 konovy 1,6 v pulsaru nevim. jediny co melo kolem dve ste koni byl SR20DET v GTi-R a to byla turbina. jestli myslis SR16VE, tak ten se ale daval az do N15(to jest od roku 95) a ani ten nemel 200koni, ale "jen" 175
Willi: pokud s tim chces litat bokem, tak to auto proste a jednoduse musis upravit. a myslim si ze vykon je to posledni co bych upravoval. zacal bych kvalitnim LSD, pak kvalitni podvozek, ES silace a uz se s tim muzes klouzat kdyz budes chtit. Pokud budes ke stesti jeste potrebovat aby ti horeli zadni gumy, tak to muzes bud swapnout na SR, RB, nebo LS, nebo tam dat turbo nebo kompresor. 200 koni ti seriovej motor vydrzi, takze ho jen pro klid duse pretesnis a jezdis vesele dal. Doplnis to lehkejma 14kama a mas auto, ktery v zatackach natre prdel premotorovany M3 ani nebudes vedet jak :lol: . Nicmene pises tu o tom, ze ses zastancem koncepce predniho nahonu, tak nevim proc se staras o to, ze miata nejde do driftu. pokud to dobre chapu, tak je pro tebe dulezitej grip, kteryho ma miata dost a dost. Neber to tak, ze ti ten prodej vymlouvam, je to tvoje auto a tvuj zivot, takze si delej co chces, ale nak se snazim pochopit tvoje myslenkovy pochody :lol:
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod PavelS » 18 bře 2011, 11:37

willy - winnie to napsal správně - já prakticky psal to samý - Když ti chybí u MX-5 výkon, tak ho snadno (když máš prachy) naženeš. Ale já prostě ( a nejsem to jenom já - přečti si nějakou recenzi) nepovažuju za chybu že MX-5 není přemotorovaná... :roll:
A demagogicky jsi psal ty, to mě vyprovokovalo bejt trochu víc ofenzivní než jsem chtěl - ty ses od nesmyslnýho poblouznění na začátku stal skoro totální kritikem - burnout jen na jedničku, předjíždění na dvojku - OMFG...

edit:
willy2.0 píše:... ale zas je to zábavný a věřím, že někdo přehlídne i ty chybky. Každej to na limit nežene, což chápu.
to je právě to, co je třeba dalšího nesmyslnýho - nějakej powerslide nutně neznamená, že jsi s autem na limitu - na limitu potřebuješ grip kterýho má MX-5 na rozdávání. Proto jí lidi milujou mmj, že je snadný s ní jezdit na limitu - a zábavný...Nemluvě o tom, že ten limit je o dost dál, než u spousty dražších aut. To co ty považuješ za limit, je prostě jednoduchá "zábavnost" v burnoutech a powerslidech, na to jsou nej ameriky. Opět píšu, výkon není chyba MX-5 - kdyby to Mazda tak nechtěla, tak to bude dělat jako BMW a spol..
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod Ryba » 18 bře 2011, 11:39

willy, ty se zakaždou stranu snažíš jezdi všchno bokem, ale píšeš, že ani nemáš samosvor. Tak WTF? To je jasný, že tě pak na výjezdu auto nepodrží panebože.

A co se motoru týče, to že výkon je nicmoc je pravda. Ale daleko horší byl pro mě projev seriovýho motoru. Ať už to srovnám s honda motory, i třeba ZC1 co se dával do crx 1generace z 86 roku, tak ten motor má stokrát větší charakter nebo 1.6 z AE86 to je taky uplně jiný kafe a ikdyž má stejně koní jako 1.8 tak pocit z toho motoru je uplně jinde. Prostě motor je nijakej, ale dá se mu pomoct lehčim setrvákem, filtrem a už to celkem jde.


Ešte, docela bych chtěl vidět nějaký williho video boků na trojku, třeba bysme pak pochopili kde je chyba:D
Uživatelský avatar
Ryba
špion
 
Příspěvky: 1031
Registrován: 26 led 2010, 01:02

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod Winie » 18 bře 2011, 11:40

hele willi a ty nemas daily car? pokud mas mx jako jediny auto tak je pravda ze nektery veci jsou trosku otravny, jako pri sto triceti vytocenej motor do 4, malej kufr, nadrz atd, ale tak neni to stehovak do chorvatska jako octa, ze? :lol:
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod willy2.0 » 18 bře 2011, 11:48

Momentálně to mám jako jediné auto, za měsíc jsem najel cca.3tis km, takže si dovolím říct... s tím, že mě nedělá problém auto hnát na limit hned, svůj názor. A stojím si za tím.
Víc to nebudu komentovat, Rybo to není o špéře prosím tě. Mě jde hlavně o výkon....Začíná se to spamovat zbytečně, bylo mi jasný, že se nepochopíme, navíc kdo chce psa bíti hůl si vždycky najde :)
Já si jasnou představu o tom autě udělal, vím co se patří a co ne. Určitě máš Winie pravdu, že to jde poladit...KAŽDÉ auto jde udělat tak, aby fungovalo:-)...Někdy to stojí víc někdy méně, někdy do toho chceš investovat, někdy ne....
A byl bych rád, kdyby zůstalo u debaty o autě, ne o mé osobě. Já se bavím o autě, ne o Rybovi , Pavlovi apod....
čágo
Maximum Atack"
willy2.0
 
Příspěvky: 370
Registrován: 04 úno 2011, 20:07

Re: Co rikate na tuhle MX5 ?

Příspěvekod PavelS » 18 bře 2011, 12:11

tohle je o ničem - zamykám :)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 90 návštevníků