Koupě ND... poradíte?

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Koupě ND... poradíte?

Příspěvekod Cvok » 06 kvě 2020, 13:24

Ahoj, moc díky za odkaz. Včera jsem se byl kouknout na tu černou - viz můj první příspěvek a osobně musím říct, že byla super, jen pár kosmetických nedostatků. Chtěl jsem něco s nízkým nájezdem, 73t km je z pohledu auta nic, ale když už kupuju auto za takovou cenu a dlouho nic jiného mít nebudu, tak i to je faktor, navíc i ty hranice jsou teď zavřené...

Ale moc díky :-)

gb3313 píše:@Cvok - pokud jsi ještě nesehnal tu svoji vysněnou, jeden kolega nabízí pěstěný kousek ...
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 5-216-3076
https://www.mx5-nd-forum.de/index.php?t ... post235125
Cvok
 
Příspěvky: 18
Registrován: 09 čer 2018, 17:52

Re: Koupě ND... poradíte?

Příspěvekod Pepino » 14 kvě 2020, 21:12

gb3313 píše:Pokud mohu přispět svojí troškou do mlýna, můžu ND jen doporučit. Na běžné ježdění i na občasné vyblbnutí stačí bohatě 1,5, se 100-oktanem se téměř vyrovná i 160koňovému dvoulitru a má opravdu hezčí průběh otáček. Se 184-kou jsem ještě nejezdil. Pokud to nemáš na západ Čech daleko, zvu tě na zkušební projížďku.

Pokud budeš shánět starší kusy, dávej pozor na verzi převodovky - teď se snad montuje 5. přepracovaná verze (bližší info najdeš na miata.net - číslo převodovky najdeš na štítku nahoře za blokem motoru). U starších verzí (2015-2017) se vylamovalo ozubení (hlavně u amerických 2-litrů, na mnoha videích je vidět jak tomu Amíci dávali čoud) a někdy odcházely synchrony. Z výroby nejsou ošetřeny dutiny antikorozním nástřikem, jen zespodu je voskováno, občas prý rezne rám pevného okna ve dveřích. Občas se přidírají vodítka brzdových třmenů, chce to každoročně mazat. Někdy se odíralo plátno o kostru střechy při skládání.

Jinak po 2 letech provozu jsem maximálně spokojen, technicky bez problémů. A protože mě láká elektrika, zkoušel jsem dávat inzerát na svoji ND (viz inzerce). Pokud nepospícháš, dám ji na podzim opět do nabídky. Pokud by ses chtěl na něco zeptat, klidně napiš.
Bye J

P.S.
Někdy se objeví zajímavý kousek na německém ND fóru - https://www.mx5-nd-forum.de
P.P.S.
Souhlas s XP3 - ta lehkost v zatáčkách je úžasná.

A výhřev sedačky je úplně zbytečný, topí to jako blázen :)


Ahoj,
mel jsem 160k ted mam 184k. Rozdil v motoru je veliky. Hravy, tocivy, nad 6000 chytne dalsi chut.
Zmeny jsou i na podvozku. 160k jsem mel s bilsteiny, jelikoz serie se naklanela jako blazen. Ted mam serii, zadne vyrazne naklaneni nebo nejistotu nepozoruji. Navic je to pohodlnejsi.
Zapad Cech? Odkud?
Pepik
ND 2.0 bila perlet
Pepino
 
Příspěvky: 7
Registrován: 03 kvě 2017, 19:48

Re: Koupě ND... poradíte?

Příspěvekod Cvok » 15 kvě 2020, 09:06

Pepino píše:
gb3313 píše:Pokud mohu přispět svojí troškou do mlýna, můžu ND jen doporučit. Na běžné ježdění i na občasné vyblbnutí stačí bohatě 1,5, se 100-oktanem se téměř vyrovná i 160koňovému dvoulitru a má opravdu hezčí průběh otáček. Se 184-kou jsem ještě nejezdil. Pokud to nemáš na západ Čech daleko, zvu tě na zkušební projížďku.

Pokud budeš shánět starší kusy, dávej pozor na verzi převodovky - teď se snad montuje 5. přepracovaná verze (bližší info najdeš na miata.net - číslo převodovky najdeš na štítku nahoře za blokem motoru). U starších verzí (2015-2017) se vylamovalo ozubení (hlavně u amerických 2-litrů, na mnoha videích je vidět jak tomu Amíci dávali čoud) a někdy odcházely synchrony. Z výroby nejsou ošetřeny dutiny antikorozním nástřikem, jen zespodu je voskováno, občas prý rezne rám pevného okna ve dveřích. Občas se přidírají vodítka brzdových třmenů, chce to každoročně mazat. Někdy se odíralo plátno o kostru střechy při skládání.

Jinak po 2 letech provozu jsem maximálně spokojen, technicky bez problémů. A protože mě láká elektrika, zkoušel jsem dávat inzerát na svoji ND (viz inzerce). Pokud nepospícháš, dám ji na podzim opět do nabídky. Pokud by ses chtěl na něco zeptat, klidně napiš.
Bye J

P.S.
Někdy se objeví zajímavý kousek na německém ND fóru - https://www.mx5-nd-forum.de
P.P.S.
Souhlas s XP3 - ta lehkost v zatáčkách je úžasná.

A výhřev sedačky je úplně zbytečný, topí to jako blázen :)


Ahoj,
mel jsem 160k ted mam 184k. Rozdil v motoru je veliky. Hravy, tocivy, nad 6000 chytne dalsi chut.
Zmeny jsou i na podvozku. 160k jsem mel s bilsteiny, jelikoz serie se naklanela jako blazen. Ted mam serii, zadne vyrazne naklaneni nebo nejistotu nepozoruji. Navic je to pohodlnejsi.
Zapad Cech? Odkud?
Pepik


Ahoj, nakonec jsem si ji už předevčírem dovezl, šel jsem do 1,5; najeto 28500 sports-line, co se prodávala v Mazdě v Jihlavě. Budget nebyl zase tak veliký a bylo by to fajn si dopřát 2l, ale nabídka nebyla široká (184k vůbec v dané ceně vzhledem k roku), bílá nesměla být (žena) atd. Navíc jsem slíbil ženě, že nebude moc často líbat boční okno :) Firemní mám dynamické, ale tohle si chci užívat a zatím maximální spokojenost. To, že to asi nejede tak, jak to vypadá je pravda, ale asi stárnu, nepotřebuju tolik se hnát na hraně a být nejrychlejší, ale baví mě ta jízda jako celek, jsem rád, že není moc tuhá už díky plánu delších cest. Má pár kosmetických drobností, ale pořád jako celek vypadá, troufám si říct, slušně. Třeba jednou upgraduju, ale první si musím vytvořit finanční polštář, přecejen hypo atd... :)

Jinak jsem z Olomouce. Díky za zprávu 8-)
Cvok
 
Příspěvky: 18
Registrován: 09 čer 2018, 17:52

Re: Koupě ND... poradíte?

Příspěvekod BigBang » 15 kvě 2020, 13:35

Ono to není o tom se někam hnát, ale spíš o výkonové rezervě na předjíždění apod. A líbání okna jsem nepochopil. Vždyť sis pořídil stejný auto jen se slabším motorem. Výsledkem budiž teoreticky nutnost jet zatáčky rychleji pro zachování energie :mrgreen:
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Koupě ND... poradíte?

Příspěvekod XP3 » 15 kvě 2020, 14:34

Blahopřejí
uvidíš sám že si tu jízdu užiješ i s 1,5.
Ať slouží.
MX5 G160 SAKURA 2018
XP3
 
Příspěvky: 32
Registrován: 15 lis 2019, 09:02

Re: Koupě ND... poradíte?

Příspěvekod gb3313 » 16 kvě 2020, 10:46

Také se připojím s gratulací - ať dobře slouží, dělá jen radost a ať tě vždy ochrání před nástrahami silnic :)
Good luck J
EX 2003 NBFL 1,6 81 kW
Mazda MX-5 ND 1,5 96kW 2018
gb3313
 
Příspěvky: 51
Registrován: 14 srp 2016, 21:20

Re: Koupě ND... poradíte?

Příspěvekod Cvok » 17 kvě 2020, 20:49

Moc díky všem za gratulace, už slouží a dělá radost, velkou :) Tak snad to tak zůstane...

Jen doufám v hodné úředníky v Ol, ať to co nejrychleji zvládnu přihlásit a ready to go :)
Cvok
 
Příspěvky: 18
Registrován: 09 čer 2018, 17:52

Předchozí

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot], Seznam a 115 návštevníků