Ko*oti na cestách

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Ko*oti na cestách

Příspěvekod cafe-racer » 20 zář 2020, 21:38

Stává se vám to taky, nebo jsem jenom já prokletej ?
Prakticky není cesta, kdyby mi to někdo neotrávil nesmyslným chováním. Nejtypičtější příklad je jízda konstatní rychlosti ; zdálky dojíždím auto a jen co jsem za ním tak akorát na předjetí, "najednou" si přidá o 20-30 km/h. OK... ale v zatáčkách mě logicky brzdí a posléze se předjetí urputně brání nesmyslným přidáváním. Jakmile předjetí dokončím, vrátí se zpátky na svých 85-90 km/h. Nechápu, nerozumím, jednou jsem se chtěl zeptat co tím dotyčný sledoval, ale jen co jsem vystoupil z auta (na křižovatce se STOPkou, jen kvůli němu bych nezastavoval) tak odcouval 200m , otočil se a zmizel.

Jízdní styl mám svižný, na nikoho se nelepím, nikoho neohrožuju ani neomezuju, kdo chce jet rychleji než já má cestu volnou. V druhém autě se mi to tolik nestává, tak to trochu přisuzuju Mazdě.

Za posledních 10 cest se mi to stalo minimálně v 80% případů.

Jak jste na tom ?
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Ko*oti na cestách

Příspěvekod MacTeine » 20 zář 2020, 23:00

Mě se spíš stává, že když někoho při jeho šnečím tempu v klidu předjedu, tak najednou dotyčný najde plyn, chce závodit, lepí se a předvádí mi, že ho najednou (při svém stále stejném tempu) vlastně zdržuju... To je takové na hlavu :?: Nebo ještě lépe zrychluje už v momentě, když je předjížděn.

Pokud někoho dojedu a on tak nějak přidá, tak si to většinou vysvětluju tím, že on naopak nechtěl být brzda a holt se s pomalejším průjezdem zatáček smířím, resp. nechám ho prostě před zatáčkou poodjet.

Jiná auta doma jsou spíš nákupní tašky a větší "pracovní" auta, takže se moc předjížděcích manévrů nekoná :mrgreen:
NCfl 2011 2.0 Karai
Ex: NBfl 2001 1.8
Uživatelský avatar
MacTeine
 
Příspěvky: 431
Registrován: 30 bře 2014, 19:37
Bydliště: Praha

Re: Ko*oti na cestách

Příspěvekod JardaMat » 21 zář 2020, 09:24

To se mi stává pořád. Myslím, že jejich ego nechce uznat, že je dá takové malé auto :D
MX-5, NCA 2.0
Uživatelský avatar
JardaMat
 
Příspěvky: 7
Obrázky: 0
Registrován: 13 dub 2011, 14:44
Bydliště: Brno

Re: Ko*oti na cestách

Příspěvekod Safa » 21 zář 2020, 13:35

Osobně mám největší hrůzu z "lepičů". A že jich je. Docela by mě zajímalo, jestli jsou si zejména majitelé kombíků a SUV vědomi, jaká je brzdná dráha jejich aut. A že to mé (v případě překážky přede mnou) zastaví na rozdíl od toho jejich prakticky na fleku. Moc si přeju, abych se nedožil toho, že jednou někdo zaparkuje Nelle do kufru. No a "závodníci" - to samostatná kapitola. Radši bez komentáře.
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Ko*oti na cestách

Příspěvekod gramo » 21 zář 2020, 18:00

Poslední dobou mám asi štěstí. Den poté, co mi někdo nacouval do blatníku se mi 2x stalo, že mě na klikaté silnici někdo záměrně pustil před sebe -- nevím, jestli za to mohla image silničního válečníka, moc nevěřím, že si toho promáčklého blatníku v zrcátku všimli.

A taky mě nedávno překvapil áčkový Mercedes (ten co se převracel v losím testu) před Jablonným nad Orlicí ve směru od Červené Vody. V klidu si to šinul, dojel jsem ho na zrovna na rovince před těma pěknýma a většinou rychlýma zatáčkama (ale jen některýma...) Tak pohoda, tady ho předjedu a posvištím dál... Jak zjistil, že jsem ho dojel, šlápl na to a předvedl takovou jízdu, že jsem se dole v Jablonném tlemil od ucha k uchu, jak jsme se svezli. Nejdřív jsem ho schválně nechal poodjet (zvlášť když si do jedné levé najel tak, že měl pravé kolo na krajnici a hodil po mě spršku kamínků), ale pak jsem zjistil, že mě zdržovat nebude. Zrychlovalo mu to překvapivě dobře, evidentně to tam znal, ani do zatáček se toho nebál. Už jsem tam něco najezdil, ale jezdím tam jednou za čas, nemůžu říct, že bych to měl najeté. Neměl jsem potřebu závodit a drtit to na rovinkách před omezovačem, ale trochu jsem se snažit musel. Vidět takhle upalovat áčko byl nevšední zážitek.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Ko*oti na cestách

Příspěvekod Džirda » 21 zář 2020, 18:13

Kluci to téma samo o sobě na román, kolik je dnes na silnici ,,řídičů,, Včera jsem dojel 80 tkou červený RS v ropě, brzdil mě a tak jsem chtěl předjet, najednou dým z výfuku a na rovince 130 km/hod, ok říkám si, tak jeď, já nechci závodit, ale jen jet plynule. Jenže první zatáčka a už musím brzdit, protože kokta v naftě nechce zatáčet a nebo řidič zemědělec s kombajnem patří do autoškoly!!! Takže další rovinka a ve 150 ho předjíždím, ubírám na 80 a už není vidět, zřejmně si šel pro nové turbo ........ Po 10 km zase dojedu motorky a situace se opakuje, motorkáři neumí jezdit v zatáčkách........
Vím, že si potřebují mladíci porovnat koule, ale je to dost nebezpečné. Ať jedou s těma koulema na okruh včetně motorek......

Naopak když vidím v zrcátku porsche, tak ho nechám ať si jede. Jde o slušnost mezi řidiči. Frajeři jsou bohužel na hřbitovech :!: :!:
Užívám si života v Miatě ND 160 PS
Uživatelský avatar
Džirda
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 4
Registrován: 16 bře 2018, 19:44
Bydliště: U Hořovic

Re: Ko*oti na cestách

Příspěvekod Renee » 23 zář 2020, 10:07

gramo píše: Jak zjistil, že jsem ho dojel, šlápl na to a předvedl takovou jízdu, že jsem se dole v Jablonném tlemil od ucha k uchu, jak jsme se svezli.

Takzvaný "lokální diktátor" :D

K tématu, mám asi štěstí ale za celou tu dobu co jezdím jsem se jen jednou setkal s tím že mě nějaký trotl v oktávce nenechal předjet, jinak vesměs relativně slušná koexistence s kolegy řidiči na všech cestách....
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Ko*oti na cestách

Příspěvekod Džirda » 25 zář 2020, 20:54

Rennee kde jezdíš, já chci taky :D
Užívám si života v Miatě ND 160 PS
Uživatelský avatar
Džirda
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 4
Registrován: 16 bře 2018, 19:44
Bydliště: U Hořovic

Re: Ko*oti na cestách

Příspěvekod Jirka » 29 zář 2020, 11:28

Jen dodám, že to není klasické CZ chování, stává se to v rajchu i slovinsku. Už vím, že to není o národnosti (snad jen Italové mi přijdou náklonnější k radosti ostatních řidičů a pouštějí trochu více), ale o jednotlivcích. Není to ani o autě, byť korelace mezi mírou kokotsví a značkou/modelem je v některých případech větší :)

...teď jsme jezdili tři dny v rajchu a drahá se mne ptá, proč po předjetí mávám. Mávnu i těm, kdo nepustí, kdo pustí, dostane palec hore. Mne to nic nestojí a doufám, že je to trošku "výchovné": nechci se cpát, otravovat, ale když mne příště pustíš, tak pojedeme oba spokojeně dále svým tempem. Stejně tak na bajku v lese poděkuji všem, kdo kvůli mne musejí cokoli, ustoupit z cesty, přitáhnout si psa. Nic to nestojí a třeba přispěji ke změně mínění dotyčného, že ti bajkeři (řidiči placatých aut) nejsou debilové...
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Ko*oti na cestách

Příspěvekod BigBang » 30 zář 2020, 19:19

Jirka: kde to mám podepsat? :)
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Seznam a 108 návštevníků

cron