Dostupnost a ceny ojetých MX 5

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Dostupnost a ceny ojetých MX 5

Příspěvekod BigBang » 26 bře 2021, 23:47

Co dokázali? Nic, jen nasrat lidi kolem...
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Dostupnost a ceny ojetých MX 5

Příspěvekod Džirda » 27 bře 2021, 12:44

BigBang píše:Co dokázali? Nic, jen nasrat lidi kolem...


Nezapomínej, že mi jsme češi a né francouzi? :lol:
Nutit nějakého člověka z vesnice, když pracuje na poli, aby si koupil elektroauto to může opravdu jen ,,zoufalec,,. Tak lidé vezmou místo vest něco jiného do ruky, historie se stále opakuje, jen politici to nějak nechtějí pochopit. A bohužel člověk rád zapomíná, což je špatná lidská vlastnost!
Zatím jen sledujeme z povzdálí, čas ukáže :roll:
Užívám si života v Miatě ND 160 PS
Uživatelský avatar
Džirda
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 4
Registrován: 16 bře 2018, 19:44
Bydliště: U Hořovic

Re: Dostupnost a ceny ojetých MX 5

Příspěvekod Ondra_V » 27 bře 2021, 18:28

Ubohou nabídku aut teď potvrzuju i já. Sám sháním a Německo sleduji denně. Nemyslím ale, že to je důsledek ekoteroru. Spíš toho, že lidi mají v důsledku Home Officu víc času a prostoru. A když nemůžou cestovat do zahraničí, tak mx-5 je ideální na zabavení volného času uvnitř svojí země. Samotný prodej tak odkládají.. To, že by lidé klasická auta více drželi v důsledku plánované elektrifikace automobilismu moc smysl nedává. Je na to pořád dost brzo a její vymáhání se plánuje právě nasazením obří daně na motory se spalovacím motorem. Ty se pak uživatelům nevyplatí (zvlášť ty, která nejsou využívaná jako daily a vyjíždí jednou za čas) a spíše se jich zbavují než že by je drželi.. Co do nabídky aut by tak mohl být zajímavý až konec sezony. V kombinaci s předpokládaným uvolněním režimu by se mohly cenovky dostat na zajímavou úroveň.. No..nebo taky ne :D
Uživatelský avatar
Ondra_V
 
Příspěvky: 5
Registrován: 06 bře 2013, 00:47

Re: Dostupnost a ceny ojetých MX 5

Příspěvekod MacTeine » 27 bře 2021, 21:46

Nezapomínejte také, že se při covidu prodává výrazně méně nových aut, navíc jsou většina firemní zákazníci. Tohle se taky promítne do cen a dostupnosti ojetin.
NCfl 2011 2.0 Karai
Ex: NBfl 2001 1.8
Uživatelský avatar
MacTeine
 
Příspěvky: 431
Registrován: 30 bře 2014, 19:37
Bydliště: Praha

Re: Dostupnost a ceny ojetých MX 5

Příspěvekod JohnyS » 30 bře 2021, 07:25

Přečetl jsem si příspěvky a stále si myslím, že to je covidem. MX-5 ani jiné auta se vám jen tak z inzercí neztratí. Na tom ebay byl nános miat pořád teď tam je prázdno. Je to prostý, pokud jste národ který poslouchá jeho vedení tak na doporučení omezení kontaktu si s prodejem auta max za 2 vyplaty prostě počkáte...
Chapal bych kdyby jejich množství na ebay postupně klesalo, ale tak byla prostě datumově čára kdy tam ta inzerce skončila. Nemá to nic s hybridy ani elektromobily, ty spíš zapříčiní pád cen starých aut. Aneb k čemu ti je stary spalovací auto když s ním třeba v DE už ani nemůžeš do města, dá se očekávat růst eko daně a podobně. Kupovat si staré auto na ježdění do práce prostě cesta nebude...
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Dostupnost a ceny ojetých MX 5

Příspěvekod Ondra_V » 01 dub 2021, 21:15

JohnyS píše:Přečetl jsem si příspěvky a stále si myslím, že to je covidem. MX-5 ani jiné auta se vám jen tak z inzercí neztratí. Na tom ebay byl nános miat pořád teď tam je prázdno. Je to prostý, pokud jste národ který poslouchá jeho vedení tak na doporučení omezení kontaktu si s prodejem auta max za 2 vyplaty prostě počkáte...
Chapal bych kdyby jejich množství na ebay postupně klesalo, ale tak byla prostě datumově čára kdy tam ta inzerce skončila. Nemá to nic s hybridy ani elektromobily, ty spíš zapříčiní pád cen starých aut. Aneb k čemu ti je stary spalovací auto když s ním třeba v DE už ani nemůžeš do města, dá se očekávat růst eko daně a podobně. Kupovat si staré auto na ježdění do práce prostě cesta nebude...


Amen
Uživatelský avatar
Ondra_V
 
Příspěvky: 5
Registrován: 06 bře 2013, 00:47

Re: Dostupnost a ceny ojetých MX 5

Příspěvekod dzefer » 06 kvě 2021, 14:24

Ja som pred par tyzdnami predal NBFL o tisic eur drahsie, nez som pred par rokmi kupil v DE. Jasne, ze som do nej nasypal o kusok viac nez tych 1000, ale doteraz sa mi este nestalo, aby som auto predal za viac, nez som kupil.
MX5 NBFL -> Z4 3,0si
dzefer
 
Příspěvky: 13
Registrován: 22 čer 2019, 09:42

Re: Dostupnost a ceny ojetých MX 5

Příspěvekod BorisB » 12 črc 2021, 07:50

I tady v inzerci vidím NB-čka za 200 000 :-o to jsem netušil, že moje auto může mít takovou tržní cenu.
Sleduju ceny NC a ND s výbavou, kterou bych chtěl a ta auta zdražila o 5 a více tísic EUR.
NB 1,8 6q Miracle British (Racing?) Green r.v.2000
BorisB
 
Příspěvky: 67
Registrován: 08 úno 2015, 22:26

Re: Dostupnost a ceny ojetých MX 5

Příspěvekod gramo » 12 črc 2021, 12:49

Tak to NB za 200 000 je po kompletní renovaci s řadou vylepšení pro sportovní jízdu. Není to obvyklé auto z inzerce, tak ani cena není obvyklá.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Dostupnost a ceny ojetých MX 5

Příspěvekod Džirda » 13 črc 2021, 21:22

BorisB píše:I tady v inzerci vidím NB-čka za 200 000 :-o to jsem netušil, že moje auto může mít takovou tržní cenu.
Sleduju ceny NC a ND s výbavou, kterou bych chtěl a ta auta zdražila o 5 a více tísic EUR.


Bohužel zdražování nových, ale i starších aut je realita doby. Něco zdražilo i o více než 100 000 Kč.
Nevím jak si na to zvykneme? :roll:
Užívám si života v Miatě ND 160 PS
Uživatelský avatar
Džirda
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 4
Registrován: 16 bře 2018, 19:44
Bydliště: U Hořovic

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 74 návštevníků