Koupě Miaty - problém s výškou, jde to řešit?

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Koupě Miaty - problém s výškou, jde to řešit?

Příspěvekod Jan » 20 čer 2021, 10:45

Ahoj všichni,
vím, že asi nejsem první, kdo to tady řeší, ale už jsem informací nabral dost a doufám, že díky vám tady se mi to podaří rozseknout.

Už dlouho mám jako dream car Miatu NC 2.0. Hrozně se mi to auto líbí po všech stránkách, ALE mám poměrně problém se do ní vejít. Viděl jsem se s x majiteli Miat (Jestli to z vás někdo čte, díky moc, chlapi!) a závěry jsou následující. Do sériové NC se vejdu, ale hlavou se dotýkám střechy a volant mám narvaný mezi nohama takovým stylem, že nemůžu točit plnej rejt. V předFL NC tam ještě navíc je držák na pití ve dveřích, takže špatný úplně.

Seděl jsem u kamaráda v NC, co si ho snížil asi o 5 cm a to bylo lepší. Ještě jde udělat foamectomy a vyndat výhřevy, to by asi taky zlepšilo. Dál jsem seděl v Miatě s origo Recarama, ale nic moc rozdíl. Ve FL je víc místa, to je fajn, ale hlavně kvůli tomu držáku.

Do NB série se nevejdu absolutně, do NA je to lepší, ale žádná sláva (a měli navíc volanty trochu odsazené).

Chci to jako daily, jezdím denně docela dost, ale zas nejsem úplně ujetej na comfort, radši mam jízdní zážitek. Dřív jsem vlastnil dvě O1 a tam toho místa taky nebylo moc. Teď mám E90 a v tom se sedí příjemně a jsem s tím relativně spokojenej, ale prostě pořád mi hlodá v hlavě červíček, že sny se mají plnit. Do Z4 se vejdu taky v pohodě, ale prostě to není Miata.

Moje otázka zní, myslíte, že by to zachránil ten menší volant s nábou? Případně pokud by někdo něco takového měl v NC (ale klidně i v NB, NA) a byl by ochotný mě nechat sednout si za volant (Praha a okolí), byl bych moc vděčný. Protože jestli se vejdu do NB, tak NC nebude problém. Měřím cca 194-195 cm, vážím 110 kg a mám dlouhé nohy i tělo, tak 50/50.

Díky moc za tipy, rady, názory.
Jan
 
Příspěvky: 5
Registrován: 20 dub 2013, 16:04

Re: Koupě Miaty - problém s výškou, jde to řešit?

Příspěvekod BigBang » 20 čer 2021, 18:13

Zkoušel sis NCčko bez výhřevů? Bez výhřevů je v něm o dost víc místa než s nima ;) Nicméně je to bída tak jako tak.
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Koupě Miaty - problém s výškou, jde to řešit?

Příspěvekod Bass.Boi » 21 čer 2021, 15:56

Merim 197cm a prvni co jsem udelal po koupi bylo toto:
http://forum.mx-5.biz/viewtopic.php?f=19&t=5169&start=50#p129056
Sedim trosicku vic vzadu a asi o 3-4cm niz a o strechu hlavou neboucham, no s helmou se nevejdu :-D
Naprosta spokojenost 8-)
...::: NC 2.0 Sport, 118kW/160 HP, LSD, 6speed, Bilstein :::...

..:: Ex ::..
...::: 1.8 NB Miracle, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech :::...
...::: Ex - 1.6 NB 81kW/110 HP' - "Rote Sau" :::...
Uživatelský avatar
Bass.Boi
 
Příspěvky: 824
Obrázky: 5
Registrován: 19 říj 2011, 14:27
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Koupě Miaty - problém s výškou, jde to řešit?

Příspěvekod Jan » 21 čer 2021, 22:04

Bass.Boi píše:Merim 197cm a prvni co jsem udelal po koupi bylo toto:
http://forum.mx-5.biz/viewtopic.php?f=19&t=5169&start=50#p129056
Sedim trosicku vic vzadu a asi o 3-4cm niz a o strechu hlavou neboucham, no s helmou se nevejdu :-D
Naprosta spokojenost 8-)


Parádní věc, seděl jsem v NC od Miatáře, co to měl taky. I tak bych potřeboval odsazený a menší volant.

Můžu se zeptat, co tě to stálo, náročnost úpravy atd.?
Jan
 
Příspěvky: 5
Registrován: 20 dub 2013, 16:04

Re: Koupě Miaty - problém s výškou, jde to řešit?

Příspěvekod Jan » 21 čer 2021, 22:05

BigBang píše:Zkoušel sis NCčko bez výhřevů? Bez výhřevů je v něm o dost víc místa než s nima ;) Nicméně je to bída tak jako tak.


Bez výhřevů jsem nezkoušel, ale prý je to znát. Neznám nikoho, kdo by to měl. Nevíš, o kolik to klesne? :D
Jan
 
Příspěvky: 5
Registrován: 20 dub 2013, 16:04

Re: Koupě Miaty - problém s výškou, jde to řešit?

Příspěvekod Bass.Boi » 22 čer 2021, 10:07

Jan píše:
Bass.Boi píše:Merim 197cm a prvni co jsem udelal po koupi bylo toto:
http://forum.mx-5.biz/viewtopic.php?f=19&t=5169&start=50#p129056
Sedim trosicku vic vzadu a asi o 3-4cm niz a o strechu hlavou neboucham, no s helmou se nevejdu :-D
Naprosta spokojenost 8-)


Parádní věc, seděl jsem v NC od Miatáře, co to měl taky. I tak bych potřeboval odsazený a menší volant.

Můžu se zeptat, co tě to stálo, náročnost úpravy atd.?


Stalo me to 2 piva borcovi z dediny co me urizl 2 kousky z 3mm (nebo 4mm ted uz nevim) pasoviny a pak jsem to ve sveraku premluvil kladivem na spravny ohnuti, vyvrtal diry a dal puvodni rouby aby se to pri (nedej boze) nehode nestrihlo a udrzelo to sedacku na miste.
Oddelani puvodnich konzoli je jednoduchy a muzes je pak pri pripadnym prodeji dat zpatky ;-)
Zadny dalsi upravy jsem na tom nedelal, jo mohl jsem to splichnout barvou ale.. :mrgreen:
...::: NC 2.0 Sport, 118kW/160 HP, LSD, 6speed, Bilstein :::...

..:: Ex ::..
...::: 1.8 NB Miracle, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech :::...
...::: Ex - 1.6 NB 81kW/110 HP' - "Rote Sau" :::...
Uživatelský avatar
Bass.Boi
 
Příspěvky: 824
Obrázky: 5
Registrován: 19 říj 2011, 14:27
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Koupě Miaty - problém s výškou, jde to řešit?

Příspěvekod BigBang » 23 čer 2021, 09:37

Jan píše:Bez výhřevů jsem nezkoušel, ale prý je to znát. Neznám nikoho, kdo by to měl. Nevíš, o kolik to klesne? :D

Pocitově tak 3 cm. V iCabriu jí mají Sandmanni bez výhřevů ;)
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno


Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot], Seznam a 118 návštevníků