MX5 - co je kde na prodej

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: MX5 - co je kde na prodej

Příspěvekod m8rinek » 06 črc 2018, 18:03

Já jsem k tomu Polsku stále skepticky. Auto dlouhodobě ježdění v Polsku musí být snad zákonitě po smrti (je to taková malá Ukrajina) a čerstvý dovoz levnější než v de odkud drtivá většina aut pochází? Mě z téhle rovnice zákonitě vychází nějaká slepovanka či jinak nalestena bída. Ono tomu odpovídá i to co se na kamionech do Polska valí. Raději nakupuji u zdroje.
m8rinek

Příspěvekod VMat » 15 črc 2018, 22:31

Ahoj, chci navázat a nabídnout Vám miautu, na kterou jsem v Rakousku narazil a přivezl do ČR. Info viz. odkazy PS: pro klubaře jistá sleva, je to pěkný kousek stojí za to vidět ;)

https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazd ... oFrom=list

https://auto.bazos.cz/inzerat/91917893/ ... r-blue.php
VMat

Příspěvekod froxic » 16 črc 2018, 10:37

Z PL (Poznaň) jsme takto dotáhli Turbiatu. Auto šlape jak hodinky, žadná skrytá vada, prostě top. Vyšla na cca 190 klacků, ale už na tom autě v podstatě není co dělat. Udělané, hotové, zdravé. Původní majitel kupoval ND a šlo vidět, že se o auto staral možná více jak o své dítě. V garáži by se dalo ze země jíst. Tím bych chtěl jenom říct, že z PL to může být v klidu. Ale chtěl bych zároveň i varovat ...

Určitě ne všichni prodejci budou takoví, že doloží kompletní servisní historii včetně faktur i za naprosté maličkosti a vše bylo navíc po dobu 5 let dokumentované na MX-5 klubu polska ve fóru. Od takových lidí bych se nebál koupit, ale bude tam i plno překupníků ala škrpálek, kteří prodávají jenom naleštěné bídy (mnohdy ani to ne).

Prostě být obezřetný při koupi a mohlo by to být v klidu. A než na otomoto bych se díval právě na to klubové fórum, kde lidi prodávají čas od času velmi pěkné stroje. Klidně bych si tedy 30-50K připlatil za už skoro udělané auto, než do toho pak dalších 100-150K stejně nasypat. Ušetří to nejenom peníze, ale i čas, který se pak dá využít třeba na ježdění :-)

http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewforum.php?f=29
MX-5 10AE #5610 | 1999 1.8 103 kW
Obrázek
froxic

Příspěvekod m8rinek » 16 črc 2018, 13:12

Jo to rozhodně smysl dává...
m8rinek

Příspěvekod Vavris » 16 črc 2018, 14:37

m8rinek píše:Já jsem k tomu Polsku stále skepticky. Auto dlouhodobě ježdění v Polsku musí být snad zákonitě po smrti (je to taková malá Ukrajina) a čerstvý dovoz levnější než v de odkud drtivá většina aut pochází? Mě z téhle rovnice zákonitě vychází nějaká slepovanka či jinak nalestena bída. Ono tomu odpovídá i to co se na kamionech do Polska valí. Raději nakupuji u zdroje.

to je první varianta.... pak k ní přibývá ještě druhá - poláci jsou opravdu výborní obchodníci a umí nakoupit tak levně, že i po započtení nákladů a marže se hezké auto pořád nachází spíše v nižší cenové hladině. Jaký je poměr první a druhé skupiny si netroufám odhadovat, nicméně existenci druhé varianty můžu potvrdit na několika kusech aut.
back in the business 8-)
Vavris

Předchozí

Zpět na Diskuze o čemkoli...