MX-5 vs. BRZ/GT86

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

MX-5 vs. BRZ/GT86

Příspěvekod Kojot » 10 říj 2023, 15:28

Ahoj, měl by někdo zkušenost s BRZ a nebo GT86 vuči MX5? Cokoli, nákladově, pocitově...
Svezl jsem se toyotou GT86 a přišla mi hodně podobná jako NDčko. Není to taková hračka jako moje NC. Ale rozdíl ve výkonu jasně pro GT86. Víc jede dole, vic nahoře, horší střed otáčkového pásma. A tak nějak to funguje až na takový trochu nedostatek než se motor roztočí, je tam taková jakoby "turbo díra", ale na vršku táhne jako býk. Uvnitř je víc místa, pohodlněji se vejdu. Kupodivu se mi z auta huř kouká ven dopředu a ještě huř dozadu. No a má to samozřejmě pevnou střechu, nejde sundat :D První tři kvalty a to jak se auto chová mě nepřekvapily. Drží to jak přibitý. Ale není to hladový po zatáčce, jen se to jakoby sklouzne a přišlo mi to jako bych seděl na kosce ledu. Což možná byl výsledek sjetých pneumatik.. Jen jsem měl pocit že se auto sune celý bokem, místo toho aby mi lítala zadek sem-tam.
Dálniční přesuny asi uplně jako jiný osobák, pocit že při 200 vzlítnu chybí. To u mýho NC to mám už od 190tky výš..

Kdyby někdo kdo tu zkušenost má se trochu se mnou o ni podělil.

PS: Po GR86 nekoukám tak vysoký rozpočet nemám.. Ale ta 2.4 v tom musí jet ještě ostřeji..

díky
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 68
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Re: MX-5 vs. BRZ/GT86

Příspěvekod radimk » 15 říj 2023, 00:05

Ahoj, v podstatě sis odpověděl sám. Já nějaké porovnání mám, ale je dost nefér. Měl jsem MX5 NB 1.6, která už měla něco za sebou a pak BRZ, které má pár úprav (viz https://www.sportovnivozy.cz/180438-subaru-brz-praha ) včetně tlumičů a taky přeladěný motor, aby se potlačila ta díra kolem 3 tisíc otáček. První jsem měl Miatu a klasika, malé auto, kam pohnu volantem, tam se to otočí, rádo se to vytočí, legrace. Přechod do BRZ byl: celkově robustnější, tam, kde mojí Miatě docházel dech, v BRZ začíná zábava (psal jsem, že je nefér porovnávat ty dva kusy). BRZ mi přijde předvídatelnější, když to chceš smýknout.
Na dálniční přesuny s Miatou mi přijde otravný ten aerodymanický hluk, BRZ je na tom mnohem líp, akorát tam mi to jistí sportovní výfuk.
radimk
 
Příspěvky: 1
Registrován: 22 čer 2019, 10:39

Re: MX-5 vs. BRZ/GT86

Příspěvekod Kojot » 16 říj 2023, 08:37

radimk píše:Ahoj, v podstatě sis odpověděl sám. Já nějaké porovnání mám, ale je dost nefér. Měl jsem MX5 NB 1.6, která už měla něco za sebou a pak BRZ, které má pár úprav (viz https://www.sportovnivozy.cz/180438-subaru-brz-praha ) včetně tlumičů a taky přeladěný motor, aby se potlačila ta díra kolem 3 tisíc otáček. První jsem měl Miatu a klasika, malé auto, kam pohnu volantem, tam se to otočí, rádo se to vytočí, legrace. Přechod do BRZ byl: celkově robustnější, tam, kde mojí Miatě docházel dech, v BRZ začíná zábava (psal jsem, že je nefér porovnávat ty dva kusy). BRZ mi přijde předvídatelnější, když to chceš smýknout.
Na dálniční přesuny s Miatou mi přijde otravný ten aerodymanický hluk, BRZ je na tom mnohem líp, akorát tam mi to jistí sportovní výfuk.


Jo na tvoje auto jsem narazil, je to moc pěkný. Díky za info. Takže pocit jsem měl správný. Kdyby to bylo obecně v rodster verzi, asi bych neváhal.
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 68
Registrován: 19 lis 2013, 23:18


Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 33 návštevníků