Jak vyměnit chladicí kapalinu u NC

Jak vyměnit chladicí kapalinu u NC

Příspěvekod Pet » 20 črc 2017, 10:00

Chtěl bych vyměnit chladicí kapalinu u NC, potřeboval bych nějaký postup krok za krokem jak na to a kde přesně to najdu:) U svého druhého auta jsem si ji měnil sám, takže doufám, že to zvládnu i u NC :) Kde kapalinu vypustím? asi bude na chladiči výpušťák? kde? nejlépe foto:) (pod auto jsem ještě nekoukal) Když jsem měnil na svém druhém autě tak jsem kapalinu vypustil hadicí u chladiče, nalil novou do chladiče a i do nádržky a nechal se zapnutým topením na volnoběh vybublat. U NC vidím jen nádržku...... nenašel jsem zátku pro nalití kapaliny do chladiče. Odvzdušnění se udělá samo nebo je někde odvzdušňovák?
MX5 NC 2.0 -3,5cm
323F BA r.v.94 - leštěnka
323F BA r.v.98 - zimák a pracant
Pet
 
Příspěvky: 170
Registrován: 11 čer 2012, 08:24
Bydliště: Příbram

Re: Jak vyměnit chladicí kapalinu u NC

Příspěvekod tomybandit » 02 srp 2017, 15:16

vypustal som ju akorat vcera a k tomu este aj vodne cerpadlo som menil. vypustny srob je pri lavom kolese, je tam otvor a je to na krizovy srobovak.
Pozri video 6 Drain point
https://www.carcarekiosk.com/video/2011 ... sh_coolant
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: Jak vyměnit chladicí kapalinu u NC

Příspěvekod Pet » 02 srp 2017, 16:41

Jak je to prosimtě s odvzdušnením? A nová kapalina se lije pouze do nádobky? Nebo ještě někudy přímo do chladiče?

tomybandit píše:vypustal som ju akorat vcera a k tomu este aj vodne cerpadlo som menil. vypustny srob je pri lavom kolese, je tam otvor a je to na krizovy srobovak.
Pozri video 6 Drain point
https://www.carcarekiosk.com/video/2011 ... sh_coolant
MX5 NC 2.0 -3,5cm
323F BA r.v.94 - leštěnka
323F BA r.v.98 - zimák a pracant
Pet
 
Příspěvky: 170
Registrován: 11 čer 2012, 08:24
Bydliště: Příbram

Re: Jak vyměnit chladicí kapalinu u NC

Příspěvekod tomybandit » 02 srp 2017, 21:10

Mozno to niekto robi inak...staru sme vypustili,cez nadobku naliali novu...pokial viem ide tam 7,5 l..ale ved budes liat dokym bude full ryska
Co som cital by sa malo dat auto do kopca aby bol chladic vyssie ako zadok auto...nastartovat a pustit kurenie aby to prebehlo az zopne termostat....odvzdusnit by sa to malo same...ja som to nemal ani na kopci a ani mi nezopol termostat ani po 5 min chodu motora.
Tak som isiel z autom prec po par km skontroloval kolko tam je tej kvapaliny a sledujem a zatial sa auto neprehrieva a vsetko fici...podotykam ze ja som tam dal destilovanu vodu aby sa to precistilo kedze urcite som nevypustil vsetko tak sa to premiesa a asi za mesiac to vypustim a nalejem uz nemrznucu...asi tak.. :)
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: Jak vyměnit chladicí kapalinu u NC

Příspěvekod Pet » 03 srp 2017, 09:39

díky :) Jakou tam dát kapalinu? Mazdí FL22 bude asi pěkně drahá. Našel jsem nějaký starline na, dokonce o ni zde chatu někdo psal. Ale já osobně starlinu nevěřím. Jde tam něco jiného? řídit se podle barvy? třeba castrol antifreeze nf?
MX5 NC 2.0 -3,5cm
323F BA r.v.94 - leštěnka
323F BA r.v.98 - zimák a pracant
Pet
 
Příspěvky: 170
Registrován: 11 čer 2012, 08:24
Bydliště: Příbram


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Seznam a 99 návštevníků