Jednodenní výlet z Prahy do Alp (a zase zpátky)

Plánované srazy, výlety a sportovních akce ...
Pravidla fóra
Máte chuť se o víkendu sejít? Jeli byste na otočku do Alp? Napište to sem, třeba se někdo přidá :-)

Jednodenní výlet z Prahy do Alp (a zase zpátky)

Příspěvekod Safa » 23 srp 2017, 00:20

Znáte to, máte den volna. Nebo si (nebo někomu) prostě jen chcete udělat radost. Nemůžete/nechcete nikde zůstat přes noc.
Co naopak chcete - vyrazit na otočku z Prahy do Alp.

Orientační parametry: Počáteční i cílová destinace - Praha. Ráno směr Alpy, večer zpět (návrat do půlnoci téhož dne). Kilometráž: max. 900 km (11 hodin za volantem s pauzami).
Cíl: Zvládnout to, bezpečně se vrátit domů, nehazardovat, užít si to.

Tomin to v chatu naťukl, cituji: "Tak tedy v Salzburgu kafe a dortík, pak kousek níž kochačka Berchtesgaden a nazpátek kolem jezera Attersee. Romantika jak pašík!"
Já to (nahrubo) nastřelil do mapy: https://mapy.cz/s/1YNL7

To by tedy byla jedna možnost. Ale rád bych poznal další možné varianty.
Ideálně reálné, co jsou v lidských silách. Co už jste vy jiní zvládli. A přežili to. Případně váš (již realizovaný) podobný zážitek popsali.

Věřím, že by tohle téma, které nyní docela akutně řeším jako narozeninový dárek pro tu nejúžasnější dívku, co znám (svou celoživotní femme fatale), mohlo dát návod či námět i ostatním.
Předem díky za vaše znalosti, zkušenosti, dojmy, postřehy, fotky. Případně mapové nástřely.
Naposledy upravil Safa dne 24 srp 2017, 11:47, celkově upraveno 1
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Jednodenní výlet z Prahy do Alp (a zase zpátky)

Příspěvekod Cromoly » 23 srp 2017, 06:16

Kratkek vylet do Alp mi prijde super, ale 11 hodinama a 900 km v aute si ho imho otravis. Ja osobne bych pridal jedno prespani nekde a bude to super!
Cromoly
 
Příspěvky: 480
Registrován: 01 zář 2011, 18:45

Re: Jednodenní výlet z Prahy do Alp (a zase zpátky)

Příspěvekod Mike » 23 srp 2017, 07:05

Jak píše Cromoly - aby těma 900 nebyl ve finále otrávenej i držák na nápoje a navigace, což asi úplně nepotřebuješ.
Něco podobnýho mám v plánu cca za dva tejdny (hned s dvouma takovejma, byť vyjádření dvě Femme fatale je vlastně solidní oxymoron :lol: ) a radši jsem to rozsekal do celýho víkendu. A pokud nechceš přespávat zvolil bych jinou byť míň dramatickou lokalitu - Šumava je plná kránsnejch silnic a výhledů nebo kopce kolem Brna, Vysočina, Sázava, Žďárský vrchy.
Takhle pojedeš 350km hroznou nudou, abyste se projeli 200km krásnejma silnicema podhůřím alp a abyste následně jeli 350km zpět tou samou nudou :/
Jak říkal pan doktor ve vesničce střediskový - Alpy ty tě ohromí, Karle. Ale tohle, to tě dojme - a to se odehrává na Benešovsku :)
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Jednodenní výlet z Prahy do Alp (a zase zpátky)

Příspěvekod Andre_fux » 23 srp 2017, 07:13

dost dobrý plán! Sválím ti jej. Ten kousek Rakouska je parádní. Pokus by jsi se chtěl i někam podívat, tak o kousíček níže máš Koenigsee, dá se tam kousek i projít. V Salzburgu se dá v pohodě zaparkovat na Makartplatz či Mirabellplatz. Z těch míst to máš jen pár kroků do zámecké zahrady a k mostu do starého města. Celkově se dá proběhnout Salzburg za 2 hodiny a vidíš vše podstatné a neženeš se.

Ale pokud chceš opravdu Alpy, tak bych to viděl spíše na cestu na Grossglockner a zpět (https://mapy.cz/s/1YOy1) a při zpáteční cestě se stavit na véču v Salzburgu, protože večer to má úplně jinou atmosféru. 1038km a 11:54h. Ideální je tam být na 8h ranní. To je pak super a máš jej sám pro sebe.

1000km je v mazdě na jeden zátah absolutně bez problémů. Navíc musíš aspoň 1 či dvakrát tankovat a při tom se trošku protáhneš. Dosti často jezdíme návraty z dovči 1000km na jeden zátah.
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Jednodenní výlet z Prahy do Alp (a zase zpátky)

Příspěvekod Mike » 23 srp 2017, 07:36

Když už jsou nakousnutý ty jezera, tak tady je ten můj cíl :)
http://zpravy.idnes.cz/rakousko-pocasi-bourky-jezera-kleinarl-fc3-/zahranicni.aspx?c=A170819_092012_zahranicni_aha
Ale je to ještě o kus dál.
A samozřejmě v případě, že to člověk pojme tak, že vyrazí ve čtyři ráno, na okně antiradar, tak není problém bejt v osm na místě - udělat si vejlet, cestou zpátky ta kávička a nějakej sacher.
A mít v kufru deku pro spolujezdkyni, ať nemusíš kvůli padající noci natahovat střechu (z vlastní zkušenosti).
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Jednodenní výlet z Prahy do Alp (a zase zpátky)

Příspěvekod cafe-racer » 23 srp 2017, 10:58

Za mě : ani omylem. Takovejhle dárek bych nikomu dát nechtěl a neudělal by mi ani radost.
Pro info, letos jsem byl na otočku v Zell am See. První den 600km, po ČR rychle a zběsile, v Rakousku kousek kochačka, pak dálnice a opět rychle a zběsile, v závěru kochačka. Odjížděli jsme cca v 10 ráno, příjezd v 8 večer a akorát spadnout jako hrušky do postele.
Návrat do ČR byl 700 km, kolem jezer kochačka + kratší zastávky na prohlídku a jídlo, pak opět rychle a zběsile s dálnicí. Linz ucpanej až hrůza, domů jsme dorazili asi v 11 večer a zážitek z cesty minimální. Mazda prostě na tyhle přesuny není.

Jestli to myslíš vážně, tak si přivstaň(te) a vsuň do toho aspoň GrossGlockner, ať máš zážitek (z popojíždění v koloně turistů až nahoru...).
Určitě to zvládnete, toho se neboj, ale nebude to žádná hitparáda.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Jednodenní výlet z Prahy do Alp (a zase zpátky)

Příspěvekod Libor » 23 srp 2017, 12:41

Ještě letos alpy na víkend plánuju a znova bych se podíval na Grossglocker, ale tentokrát opravdu ráno. Má někdo reálnou zkušenosti s tím, že vyjel v noci a byl ráno na Grossglockeru? Z Prahy mi navigace ukazuje 6h, to bych musel vyjet ve 2:00. A co to vzít po dálnicích přes Mnichov?
MX-5 NCFL 2.0 PRHT
Uživatelský avatar
Libor
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 0
Registrován: 24 črc 2015, 21:17
Bydliště: Praha-západ

Re: Jednodenní výlet z Prahy do Alp (a zase zpátky)

Příspěvekod cafe-racer » 23 srp 2017, 13:55

Přes Mnichov to máš o nějakých 120km delší, tzn. pokud nepojedeš trvale (včetně ČR) ± 200 km/h tak to nedává smysl. Mrkni na www.motorkari.cz, najdou se tam i tací co to zkoušeli.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Jednodenní výlet z Prahy do Alp (a zase zpátky)

Příspěvekod peca » 23 srp 2017, 14:38

Takove akce jsem pachal docela casto ve statech. Rano vyjezd, 600km jedna cesta, hodku v cili, 600km domu. Je to super, kdyz ti nic jineho nezbyva nebo se nudis. Ale jinak je to celkem opruz. Ono se rika, ze cesta muze byt cil, ale nevim jestli je dobry cil zrovna dalnice v Rakousku :-D
peca
 
Příspěvky: 70
Registrován: 23 úno 2016, 09:08
Bydliště: Brno

Re: Jednodenní výlet z Prahy do Alp (a zase zpátky)

Příspěvekod Schade » 23 srp 2017, 18:08

Za me uplne zbytecne pretazeny, bud nocleh v Rakousku nebo jen tam Sumava. Ja se po 2-3 hodinach v kuse v mx5 zacinam kroutit, protoze mam vyssi postavu.. jinak Letos jsme byli po jezerech Attersee, Traunsee a je to nadhera, jen nesmis myslet na to, ze spechas a ceka te 400 km domu.. :) I Grossglockner jsme dali a ja byl dole na brane 6:30 a jel to 3x. Do 8-8:30 se to da, pak je to otrava.. ale jet na otocku s Grossglocknerem mi prijde hazard se zivotem.
Schade
 
Příspěvky: 26
Registrován: 09 led 2017, 22:38
Bydliště: Karlštejnsko

Další

Zpět na Akce, srazy, víkendy, výlety ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 107 návštevníků