Pecova 1.6 NB

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Pecova 1.6 NB

Příspěvekod peca » 16 zář 2017, 15:07

Ahoj. Trvalo mi par let neprilis intenzivniho hledani, nez jsem nasel svuj idealni kousek, ale nastesti se povedlo, kdyz jsem to uz skoro vzdaval a pokukoval i po MR-2 nebo nejakem hot hatchi. Chtel jsem co nejvic zachovaly a co nejmin rezavy exemplar a pokazde, kdyz jsem se byl na nejakou mx-5 podivat, mela neco, co mi hodne vadilo. Az se tu na foru objevila na prodej tahle byvala Skrblikova. Auto od nekoho z fora jsem preferoval hlavne kvuli zdokumentovane historii. Ve stredu jsem si ji byl prohlednout a v nedeli sme si placli. Po odstrojeni od ramu, ladeneho vyfuku a snizenych pruzin jsem si ji odvezl domu a od te doby mi dela jen radost :-) Ma sice nejake kosmeticke mouchy ve forme ne prave nejlepsiho laku, ale to mi nejak nevadi.

Je to 1.6 NB z roku 1998. Vybavu nema zadnou - bez klimy, bez ABS, bez stelovani zrcatek. Zato ma samosvor, ktery tam domontoval Skrblik.

Takhle jsem si ji privezl domu:

Obrázek

Probehl klasicky servis (olej, filtry, svicky...), oprava radia a montaz vetrne clony a vyrazili jsme s pritelkyni na dovolenou po krajich ceskych. Veci na dva tydny pod stan se nam vlezly do kufru - ohromne prakticke auto.

Obrázek
Obrázek

I okruh jsme dali.

Obrázek

Vlastne jsem cele leto projezdil uplne bez starosti. Az na konci srpna mi zniceho nic prestala spojkovat spojka. Myslel jsem, ze je spatny pomocny valec (bezna zavada a byl cely od brzdovky). Diky zachrane od Vincenta jsem dojel aspon domu a tam to poradne zkontroloval. Vymontoval jsem ho a zjistil, ze je praskla hadicka k nemu. Seslo se to presne do dalsi dovolene takze Mazda stala dva tydny doma a cekala az si na ni najdu cas. Misto praskle gumove hadicky jsem koupil nerezovou, ktera nahrazuje i tu spiralku. Spojka ma ted trochu jiny chod ale celkem mi to vyhovuje. Kdyz uz jsem se v tom vrtal, namontoval jsem lip na predni naraznik.

Obrázek

Dnes jsem se dal do takove te opravy prkotinek a cisteni.

Obrázek

Co je do budoucna v planu:
Nove kola a gumy - Hotovo
Novy podvozek
Jiny volant, mensi - moc se tam nevlezu :-D
Rollbar - nad tim porad vaham
Vyfuk - asi Cobalt - Hotovo
Vymenit krouzky kolem ventilace za cerne - asi jsem tak trochu postizeny, ale tohle mi vadi ukrutne :-D - Hotovo
Osetrit dutiny
Po zkusenostech s hadici od spojky vymenit i ty brzdove za pancerove
Vyresit odstineni svodu - mozna i nove svody
Vymenit slapky na pedalech - Hotovo
Namontovat kontrolku na tlak oleje od vhml
Jeste premyslim nad par pridavnyma budikama, ktere bych vzdycky prehodil za radio, kdybych jel nekam radit.
Naposledy upravil peca dne 14 kvě 2018, 16:01, celkově upraveno 1
peca
 
Příspěvky: 70
Registrován: 23 úno 2016, 09:08
Bydliště: Brno

Re: Pecova 1.6 NB

Příspěvekod metaljohn » 16 zář 2017, 22:22

Ten lip vypadá dost pěkně, kde jsi ho sehnal a co zhruba stojí? :) Na nárazník se šroubuje, nebo nějak lepí?
Uživatelský avatar
metaljohn
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25 dub 2017, 21:57
Bydliště: Ml.Boleslav/Svitavy

Re: Pecova 1.6 NB

Příspěvekod peca » 16 zář 2017, 22:51

Je to tohle: http://www.ebay.co.uk/itm/322314609966
Ja vim, je to strasny tuzing, ale kdyz ono to fakt vypada dobre :-D
Je to z gumy a je na tom samolepka. V ohybech to musis nastrihat aby se to nevlnilo (stejne jako jsou nastrihane papirove modely) a odmastit naraznik. Drzi to tam jak Helvetska vira.
peca
 
Příspěvky: 70
Registrován: 23 úno 2016, 09:08
Bydliště: Brno

Re: Pecova 1.6 NB

Příspěvekod moah » 17 zář 2017, 20:10

mě montáž téhle tuningové vraždy čeká zítra, myslím, že to takový průšvih není, má to tady spoustu lidí.

Každpádně není špatné to na pár místech navrtat a protáhnout tam stahovací pásky (tak mi to radil Renee) nebo tam dát pár šroubků velkoplošnýma podložkama, to lepidlo časem vlivem teplot oslabuje a pak to může někde upadnout
moah
 
Příspěvky: 233
Registrován: 30 čer 2015, 00:09
Bydliště: Praha Nusle

Re: Pecova 1.6 NB

Příspěvekod peca » 18 zář 2017, 08:08

Kdyz to nahodou zacne upadavat, sundam to a prelepim, nechce se mi uplne delat diry do narazniku a nalepit to byla prace ani ne na pul hodky. Ale mozna po prelepeni zmenim nazor :-D
peca
 
Příspěvky: 70
Registrován: 23 úno 2016, 09:08
Bydliště: Brno

Re: Pecova 1.6 NB

Příspěvekod Smolda » 18 zář 2017, 09:06

Prvně příjmi gratulace :) Potom k lepícímu lipu - jak psal Peca: nárazník odmastit, v ohybech vystříhat trojúhelníčky a drží to jak bejk. V pohodě na to stříkám vapkou z blízka a ani náznak, že by to chtělo upadnout. Na autě to mám přes rok. Docela se mi příčí do nárazníku jakkoliv vrtat.
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Pecova 1.6 NB

Příspěvekod Robo96 » 18 zář 2017, 09:48

nepochopim preco ludia davaju odstranit "mody" z auta, ktore kupuju a po kupe ich tam davaju zase naspat za viac penazi :) aspon ten rollbar si tam mohol nechat, hlavu mas len jednu, hlavne ak chces chodit "radit"na okresky a okruhy tak tam je lepsie ho mat ako nemat :D
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Pecova 1.6 NB

Příspěvekod peca » 18 zář 2017, 10:52

Ten ram, co tam byl, mi nevyhovoval, mel krizeni trubek primo v urovni zpetneho zrcatka a nevidel jsem vubec nic dozadu. Takze ram pujde, ale bez krizeni. Vyfuk se daval za seriovy, protoze si ho majitel chtel nechat. A pruziny jsem nechtel ja, protoze mi prislo, ze se to nechova uplne dobre. Radsi priplatim za cely podvozek nez davat snizene pruziny na seriove tlumice. Zrovna tohle nechci resit polovicate.
peca
 
Příspěvky: 70
Registrován: 23 úno 2016, 09:08
Bydliště: Brno

Re: Pecova 1.6 NB

Příspěvekod h.k.error » 18 zář 2017, 13:13

Čau, mam taky červenou z roku 98. Bral bych ty ventilační kroužky, já bych zase ty stříbrný chtěl :D. Domluvíme se?
Red Devil NB 98 103kw
Uživatelský avatar
h.k.error
 
Příspěvky: 59
Obrázky: 1
Registrován: 08 srp 2016, 11:20
Bydliště: Kladno

Re: Pecova 1.6 NB

Příspěvekod peca » 18 zář 2017, 14:57

Jasne! Jestli nejsou nejak moc poskrabane teda. Jeste teda musim vykoumat, jak to vyndat. Vcetne toho kolem blinkroveho tlacitka jo? Jestli souhlasis napis SZ.
peca
 
Příspěvky: 70
Registrován: 23 úno 2016, 09:08
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků

cron