Renee: NA 1993 1.6 85kW

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Renee » 28 črc 2017, 20:11

Někdy v půlce července to byl rok, co to auto mám... Takže to už je víc než rok, co jsem švorc :)
Najel jsem kolem 20k kilometrů, a já i auto jsme furt mezi živýma, což jsem nečekal ani já.

Poctil jsem návštěvou našeho Fernieho, jehož DRL mi od těch dob dělají radost. Navíc ty macho tmavé světla podle mě na červeném NAčku vypadají prostě úžasně, už se mi to auto líbí i se zavřenými světly. :) A ještě mám dojem že šla dolů spotřeba :D
Obrázek

Taky jsme nainstalovali repráky do opěrek hlavy, ale upřímně to nedopadlo moc dobře takže zatím není moc se čím chlubit, tahle vychytávka ještě bude potřebovat vývoj a dalších pár utopeních tisíc :)
A ještě jsem udělal foamectomy sedačky... Šel jsem na to rafinovanou metodou ŽAVES a když jsem viděl kolik molitanu jsem urval tak jsem myslel že se v tý sedačce úplně ztratím, ale opak je pravdou. Zpod sedáku jsem ufiknul celý ten "hrb" (fakt úplně celý), ale protože mám docela zvláštní posez tak rozdíl je nulový. Bederní opěrku jsem taky zredukoval o desítky procent, to už teda poznat je a určitě je to změna k lepšímu. Celkově jsem ale od foamectomy taky čekal víc.

A po nějakým výletění, kdy mě fakt tlačily paty, jsem se rozhoupal a na doporučení pár místních jsem objednal koberečky VOPI. Vzal jsem rovnou ty nejdražší, "royalfit". Jsou fajn, ale taky jsem čekal víc. Jednak mi do NAčka pořádně nesedí, jednak jsem čekal vyšší chlup. :D Ale oproti těm co jsem měl jsou krásné, hebké a měkkoučké, takže asi taky dobrý. Snad se do auta trochu vytvarují provozem. :) Ale vědět co vím, asi bych objednal spíš nějakou ze středních cenových variant.

Snad ještě v létě se mi podaří sehnat pořádnej lip, a poohlížím se po nějakém fajn výfuku použitelném na daily jezdění, protože ten co mám už taky dává najevo svůj pokročilý věk.

Taky mi do auta furt při vytrvalých deštích kape skrz těsnění u řidiče, takže mokrá sedačka. Už mě to pěkně sere. :D O víkendu asi vezmu na hulváta silikon a celý to tam tím pomrdám a bude!
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Fernie » 28 črc 2017, 22:42

Jó, nakonec budou mít všichni DRL ode mě... :D

Co se repráčků v sedačce týká, tak zítra uvidíme, co verze 2. Ale stejně to nakonec bude chtít dotáhnout jedny exotičtější repráky. Ale asi to bude stát za to... Jinak gratuluju, najel jsi půlku toho co já a neumřels! Tak bacha na obratle :D
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod PeterS » 31 črc 2017, 15:05

Helle Franto keby si mi napísal ja ich tam mám origo (Miata) a mám dokonca jeden origo do zásoby tak som ti ho mohol požičať pokial vám ide o rozmery.
RX7 SA22C 1979
Miata USA 1989
MX-5 Impuls 2005
Uživatelský avatar
PeterS
 
Příspěvky: 388
Obrázky: 14
Registrován: 10 zář 2013, 19:51
Bydliště: západné Slovensko 20% + Južní Morava 80%

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Fernie » 31 črc 2017, 16:48

No, o rozměry ani nejde, ty mám :) Původně jsem připravoval vlastní housing pro aftermarket repráčky, ale prozatím jsem to udělal bez něj. Problém je jen v tom, že většina repráčků téhle velikosti má impedanci 4 ohmy. Pak teda druhej problém je, že ty, co jsme koupili do Reného Mazdy, jsou dost mrdky. Já si do sedaček nainstaloval o chlup větší (no dobře, víc než by se mi při instalaci líbilo) a osvědčené značky a je to bez problému. Ba co víc, je to naprosto boží :)
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Renee » 01 lis 2017, 09:25

O víkendu jsem se byl trochu projet s nějakým hentým uřvaným
Obrázek

a po cestě Mazdě cinklo takové menší jubileum,
Obrázek

tak jsem jí za odměnu koupil kobalt, a už je taky uřvaná.
Obrázek

A taky jsem jí koupil Vraníky, které jsem nechal nasadit na jakostní plechové kola, aby náhodou nevypadala moc hezky...
Obrázek

Ukázalo se, že mám prasklé svody, tak aspoň je důvod pro objednání nových krýsných nerezových.
Uvidím jakej bude výslednej randál, a jestli to bude pro moje daily používání nesnesitelné, tak na jaře budu asi řešit co s tím kobaltem budu dělat. :D
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Fernie » 01 lis 2017, 12:03

"O víkendu jsem se byl projet s hentým uřvaným a další týden jsem si hento uřvané vyrobil z Mazdy" :D
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Renee » 24 lis 2017, 19:59

Tak kobalt mně na autě vydržel slabé tři týdny. Je to sice krásný výfuk a měl jsem pocit že od 5 tisíc víc auto i líp jede, ale bohužel v pracovních otáčkách 3000 a víc se v autě nedalo být, jakej dělal randál... Recenze na netu říkaly že zní hezky (což zní, ale člověk musí bejt vedle auta nebo v tunelu) a v autě se dá povídat, ale v mojem autě fakt bolelo sedět. :( Z jednoho výletu jsem se po celodenním ježděné vrátil domů a regulérně mi hučelo v hlavě, tak jsem usoudil že to nebude zdravé.

Tak jsem na auto zas narval svůj starej hnusnej výfuk ve kterým něco chrastí a zas je radost jezdit. :D V dohledný době se snad sežene bosal a budu mít vystaráno.

Doufám, že ty nerezový Raceland svody nebudou stejný fiasko jako kobalt.

Nicméně tak či tak jsem si slíbil že s tuningem je konec, já potřebuju jezdit a ne laborovat :D

Mimochodem, kdo koupí zánovní Cobalt? Nájezd chudý tisíc kilometrů :)
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod TeeJay » 24 lis 2017, 20:16

A zkusil jsi sériovej střed a koncák Cobalt? To máš hned vyměněný :D Dlouho (rok) jsem tak jezdil a bylo to hrozně fajn. Pak jsem nasadil IL nerez střed a skoro nic se nezměnilo.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Cromoly » 24 lis 2017, 21:51

Sedi na NB nebo je ro rozdilny?
Cromoly
 
Příspěvky: 480
Registrován: 01 zář 2011, 18:45

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Renee » 24 lis 2017, 21:54

To bych hele hrozně rád, jenomže NAčko má origo výfuk od katu dozadu v jednom kuse.

Nevím tedy, kde splašit střed co bude kompatibilní s NA katem vpředu a s NA cobaltem vzadu. Než půjde kobalt z domu tak se ještě budu snažit se o tomto informovat a třeba nějakou jinou trubku sehnat, protože sám o tom vím fakt kulový.

NB má úplně jinej catback než NA, a neřekl bych že budou zaměnitelný.

Je totiž fakt že když se na ten nádhernej koncák Cobaltu koukám jak ho mám položenej uprostřed obýváku, tak si nemůžu pomoct ale je to fakt pěknej výfuk :)

Cromoly, viz výše, jsou úplně jiný, o zaměnitelnosti pochybuju.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 36 návštevníků