Destructor NB 99' "Tuzing"

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod Destructor » 02 úno 2018, 20:56

froxic píše:Tak dobře to "tuzíš" :-) S přívodem chladného vzduchu to vidím nápodobně, akorát to budu přivádět k druhé straně (KN typhoon u svodů). Nemáš jinak video se zvukem toho výfuku? O výměně střední části taky uvažuju - klasicky decat a více průchozí zadní tlumič nebo rezonátor? Chtěl bych hlubší zvuk, ale ať to netrhá uši, když to budu točit.

Tady přikládám odkaz na zvuk, jsou tam asi 3 videa, všechno nic moc kvalita, ale lepší nemám. https://www.youtube.com/watch?v=V_gdqIwiXmk
Destructor
 
Příspěvky: 123
Obrázky: 1
Registrován: 08 úno 2017, 07:39
Bydliště: Okolí Hořovic

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod froxic » 02 úno 2018, 21:11

Z těch videí se mi to zdá v pohodě. Otázka jak pak v té kabině, ale to se těžko popisuje. To bych se fakt musel svézt :-)
MX-5 10AE #5610 | 1999 1.8 103 kW
Obrázek
Uživatelský avatar
froxic
 
Příspěvky: 325
Registrován: 25 srp 2016, 09:48
Bydliště: Ostrava

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod Destructor » 11 úno 2018, 22:07

Dneska jsem využil relativně suchého počasí, sůl snad byla všechna pryč, a proběhl malý výlet. Není jednoduchý vydržet a je potřeba zajíždět novou spojku, takže to byla tak trochu i povinnost :) Už se těším na lepší počasí. Občas trochu tápu při podřazování z 6-5, ale to je rukama, nejsou zvyklý na převod navíc a v daily Dacii moc nepotrénujou. Setrvák, z kterýho jsem měl trochu vítr je naprosto v pohodě. Četl jsem o problémech při rozjezdech, moc rychlý padání otáček, různý pazvuky apod. a zatím nic neregistruju. Sneslo by to i lehčí.
IMG_8962.jpg

IMG_8964.jpg

IMG_8975.jpg
Jedna závoďácká


Jinak jsem se úplně neflákal, proběhlo odzkoušení držáků na sedačku, který snad tento týden dorazí ve finální verzi. Urputně pomalu postupuju na "upgradu" dveří a na obzoru se rýsuje ultimátní tuning, který nejen že zlepší chlazení, ale ještě bude oku lahodící :D
IMG_2075.jpg

IMG_2069.jpg
Mizerná kvalita, ale princip je patrný.

IMG_20180210_155452.jpg
+5 hp
Destructor
 
Příspěvky: 123
Obrázky: 1
Registrován: 08 úno 2017, 07:39
Bydliště: Okolí Hořovic

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod Destructor » 04 bře 2018, 23:24

Přes víkend se mi povedlo zapůjčit si dílnu u nás v práci a sfoulk jsem tak pár restů, co se hromadily na chodbě. Včetně výměny oleje a osazení příruby na budíky teploty a tlaku oleje. Ještě čekám na delší kabel na zapojení a panel místo hodin do interiéru.

Nešlo vše podle představ, montáž framerailů vázla na spojovacím materiálu, neb dodané šroubky byly krátké a v Sobotu večer se těžko kupují jiné. Naštěstí kamarád v garáži vyhrabal náhradní, s vyšší hlavičkou, delší než je třeba, ale nakonec se povedlo.
rails.jpg


Po railech následovala sedačka s 4-bodovými pásy, princip jednoduchý, sedět co nejníž a co nejvíce vzadu. Nebýt rollbaru, dalo by se sedět cca o 8-10 cm více vzadu, ale horní hrana sedačka mě při zachovaní co nejnižšího posezu více dozadu nepustí. Nakonec nějaký ten cm dolů pomohla a po cca 50km testovací jízdy spokojenost. Montáž - peklo na zemi, středový tunel bylo potřeba vymlátit kladivem kam až bylo možné, poté sedačka šla až na zem, ale manévrovatelnost tak 0,5 cm kamkoliv. Přístup na montáž pásu a uchycení sedačky z boku naprosto nulový. Cca po dvou hodinách si vše konečně sedlo a a je potřeba doladit dveře, neboť mi tak o půl centimetru nejdou řádně dovírat... To už bude maličkost.
Pokud by někdo uvažoval sedeačcel, dával jsem Sparco Rev II, rozměry jsou běžně na netu. Nedovedu si představit, že by auto při montáži na podlahu sneslo cokoliv byť o centimetr širší, jak v základně, tak v ramenou.
sparco.jpg


Pak už proběhly jen příjemnější úpravy, jako tvrdé dorazy dveří od Skidnation. Zmizel takřka veškerý rámus od vybrujících dvěří a okýnek, teď je v autě skoro ticho, až je to divné. Namontoval jsem novou verzi krytu pod motor s bočníma lištama a proběhla zatím jediná vizuální úprava na autě, která pomohla koncovkám výfuku, aby se pořád o něco nemlátily a celkem se mi páčí. Byl jsem hodně decentní, aby to zbytečně nedráždilo do očí.
kryt.jpg

naraznik.jpg
Destructor
 
Příspěvky: 123
Obrázky: 1
Registrován: 08 úno 2017, 07:39
Bydliště: Okolí Hořovic

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod Beny » 05 bře 2018, 12:04

Předpokládám že jsi sedačku dával na původní výlisky co jsou na podlaze, nebo jsi odvrtával a šla přímo?
ex: Almera Gti SR20DE; Crf 450R Supermoto
daily: Primera P11 SR20DE
weekend: MX 5 NA
Beny
 
Příspěvky: 230
Registrován: 11 úno 2018, 12:57
Bydliště: Katovice

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod Destructor » 05 bře 2018, 21:06

Beny píše:Předpokládám že jsi sedačku dával na původní výlisky co jsou na podlaze, nebo jsi odvrtával a šla přímo?


Dával jsem na ty výlisky, na zem by to bylo ideálni, ale nechávám si možnost návratu sériové. Nevím jestli by sklidila úspěch na STK. Pásy mají E homologaci, sedačka "pouze" FIA, ale to v ČR nikoho netankuje.
Destructor
 
Příspěvky: 123
Obrázky: 1
Registrován: 08 úno 2017, 07:39
Bydliště: Okolí Hořovic

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod Beny » 06 bře 2018, 07:57

Destructor píše:
Beny píše:Předpokládám že jsi sedačku dával na původní výlisky co jsou na podlaze, nebo jsi odvrtával a šla přímo?


Dával jsem na ty výlisky, na zem by to bylo ideálni, ale nechávám si možnost návratu sériové. Nevím jestli by sklidila úspěch na STK. Pásy mají E homologaci, sedačka "pouze" FIA, ale to v ČR nikoho netankuje.

Taky mě to do výhledna čeká, tak se ptám. Já kvůli vejšce asi budu muset na přímo do podlahy, ale štve mě že je to zásah co se špatně dává zpátky. Líbí se mi celkový pojetí projektu, držím palce. :)
ex: Almera Gti SR20DE; Crf 450R Supermoto
daily: Primera P11 SR20DE
weekend: MX 5 NA
Beny
 
Příspěvky: 230
Registrován: 11 úno 2018, 12:57
Bydliště: Katovice

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod TeeJay » 06 bře 2018, 11:39

Beny píše:Taky mě to do výhledna čeká, tak se ptám. Já kvůli vejšce asi budu muset na přímo do podlahy, ale štve mě že je to zásah co se špatně dává zpátky. Líbí se mi celkový pojetí projektu, držím palce. :)

Pokud ty výlisky v podlaze nevyřízneš flexou ale odboduješ bodovým vrtákem, tak to zpátky přivaříš zase krásně a jednoduše bodovými sváry - ale nevidím důvod to někdy dávat zpátky, i kdybys chtěl dát zpět originální sedačku, nic ti nebrání přidělat pojezdy do podlahy. Jestli půjde šroub do výlisku v podlaze nebo skrz podlahu je přece úplně jedno :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod m8rinek » 06 bře 2018, 13:34

TeeJay píše:
Beny píše:Taky mě to do výhledna čeká, tak se ptám. Já kvůli vejšce asi budu muset na přímo do podlahy, ale štve mě že je to zásah co se špatně dává zpátky. Líbí se mi celkový pojetí projektu, držím palce. :)

Pokud ty výlisky v podlaze nevyřízneš flexou ale odboduješ bodovým vrtákem, tak to zpátky přivaříš zase krásně a jednoduše bodovými sváry - ale nevidím důvod to někdy dávat zpátky, i kdybys chtěl dát zpět originální sedačku, nic ti nebrání přidělat pojezdy do podlahy. Jestli půjde šroub do výlisku v podlaze nebo skrz podlahu je přece úplně jedno :)


Ona to zas taková prdel to ,,odbodovat,, není, tak aby jsi to bez poškození dostal zpět ;).
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod TeeJay » 06 bře 2018, 13:43

m8rinek píše:
TeeJay píše:
Beny píše:Taky mě to do výhledna čeká, tak se ptám. Já kvůli vejšce asi budu muset na přímo do podlahy, ale štve mě že je to zásah co se špatně dává zpátky. Líbí se mi celkový pojetí projektu, držím palce. :)

Pokud ty výlisky v podlaze nevyřízneš flexou ale odboduješ bodovým vrtákem, tak to zpátky přivaříš zase krásně a jednoduše bodovými sváry - ale nevidím důvod to někdy dávat zpátky, i kdybys chtěl dát zpět originální sedačku, nic ti nebrání přidělat pojezdy do podlahy. Jestli půjde šroub do výlisku v podlaze nebo skrz podlahu je přece úplně jedno :)


Ona to zas taková prdel to ,,odbodovat,, není, tak aby jsi to bez poškození dostal zpět ;).

Já vím, že to není prdel, ale jde to, jen je s tím sraní a proto je ta flexa často schůdnější řešení :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků