Koupě MX5 - rady

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod PetrT2.0 » 22 úno 2018, 20:40

joemerry píše:Už jsem četl :D s týpkem z Vysočiny jsem volal a ten mluvil o této konkrétní návštěvě. Taky mi řekl, že pánové usoudili, že žádná rez nikde není :D. Brzdy jsou údajně též v pohodě. V Sobotu jedu omrknout něco do Plzně, tak to snad bude lepší hitparáda.

Opravdu nerad tu čtu, že se někdo opovazuje Vam tvrdit, že jsem usoudil, ze je vůz bez koroze! Již ujistovani do telefonu, ze je auto bez rzi a nasledna pravda na miste byla nemila, jenze jestli tu pan majitel (nebo otec co vyrizuje prodej za syna?) chce někomu nalhávat, že je auto bez rzi a ještě tvrdit, že jsem to usoudil... O bože to je moc! Moc! Nejsem proti nikomu zaujat, natož abych tu hanil je tak z buhdarma neci Miatu, ale kdyz uz je rezava, tak to snad priznam.
NB 1999 1.6 6speed
PetrT2.0
 
Příspěvky: 35
Obrázky: 5
Registrován: 19 úno 2017, 00:04

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Tomin » 14 bře 2018, 14:21

Renee píše:NCčko neber, to je normální auto, a všechno je na to drahý :D

Nakonec mi to nedá a musím reagovat. NC generace NENÍ normální auto. Jak to vím? Těmi normálními auty jezdím. Není objemnějšího kalichu hořkosti určeného k vypití něž po vyjížďce s NCéčkem přesednout do normálního auta a seznat ten rozdíl. Třeba prosté nasednutí do normálky, která se rozhoupe jak rozhledna ve větru. A stejně pak řízení přesně odpovídá představě ovládání rozhledny na kolečkách.

Už to tu v reakci na podobné jízlivosti zaznělo několikrát. I s NC je stejný kopec zábavy, jen na kótu vede jiná stezka.

Co se tedy volbou NC získá? Mimořádně pohledné auto jak z venku, tak uvnitř. Na bilstein/eibach podvozku ohromující a doslova dech vyrážející (prožito!) jízdní dovednosti. Větší prostor při stejné hmotnosti. Jednoduché ovládání plátěné střechy. Formulově utopený posez. Hojně využívanou a málokdy vypínanou stabilizaci. Skvěle hrající muziku. Na 17"kolech a 2.0motoru i překvapivě funkční GT (rychlost/pohodlí). Je toho málo? Nemyslím. 8-)

A ohledně "všechno je na to drahý". Nejnákladnější položka je benzín a povinné ručení. Nelituju ani halíře/centu.

MX-5 NC.JPG
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Renee » 14 bře 2018, 16:05

Nemusíš se čertit, já NCčka jen tak trollím protože nesouhlasím s tou částí "mimořádně pohledné" - líbí se mi jen zezadu, z ostatních úhlů bych se nebál říct že se mi nelíbí, na pohled působí tak trochu "obézně" i když vím že realita taková není a furt to váží prd a objektivně to je dobrý auto.

A ad "všechno je na to drahý", na NAčko máš bez velkého přehánění celou sadu gum za cenu jedné 17", a vůbec jsem spíš myslel různé náhradní díly a "tuning", pokud vím tak nárazník na NCčko je za sumu za kterou by se dalo pomalu pořídit horší 1.6 NAčko. Dostupnost a cena různých plastových pišišvorů je myslím taky mezi NB a NC dost růzdílná. Tohle jsem myslel tím že je na to všechno drahý :)
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Petras68 » 10 úno 2019, 16:34

Ahoj všem.
Rád bych požádal o radu. Vážně uvažuji o MX-5 NC s el. hartopem.. Dočtu se zde, že raději plátno, alespoň 2,0 motor, ale rád bych se zeptal: Je znám nějaký častý problém s touto střechou ? Uvažoval jsem také nad slk a tam je problém se skládáním, při horkém počasí. Jedná se o vadu vozů před fl.
To že se může něco pokazit je naprosto jasné, ale mám se předem bát?
Díky moc.
Petras68
 
Příspěvky: 2
Registrován: 19 led 2019, 15:56

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Cores » 10 úno 2019, 18:11

Nekde jsem cetl,ze by strecha mela vydrzet 300 000 x stazeni. Me se parkrat stalo,ze se ji nechtelo. Upravoval jsem stredovej tunej a asi je tam vule v konektoru u stahovani okna. Nejdriv se totiz stochu stahnou okna a pak teprve strecha,proto se ji nechtelo.

Kazdopadne ber 2,0. Jestli prht nebo hadr je na tobe. Prht je proste tvrda strecha a po zatazeni mas vetsi jistotu,ze se tam snadno nikdo nedostane. Nevyhoda je jen o cca 27 kg vetsi vaha,coz je pro vetsinu zdejsiho osazenstva nocni mura :D

A pokud mas vic jak 185 cm tak si ji radeji vyzkousej.
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Tomin » 11 úno 2019, 09:43

Z počátku jsem byl ostře proti PRHTu - vyšší hmotnost, malinko(!) kazí vzhled, nejsou přihrádky za sedadly - a softtop byl proto jedinou volbou. Teď už vím o praktických výhodách těchto "transformers". Pokud nemáš garáž a budeš stát na ulici, nebo s tím budeš aspoň jezdit do práce a parkovat kdekoliv ve městě, volbou HT si ušetříš hodně starostí a času stráveného nad pucováním nevyčistitelného. I když mám tu svoji plátěnku jako víkendovku, furt řeším kam to postavit, co ptáci, bordel ze stromů, jestli slunko nedává moc UV. Dokonce se střecha sviní i ve staženým stavu, kdy na ni nalítává prach ze silnice. Ale přesto jsem za plátno rád, dělá to auto taknějak výjmečnějším.

Cores: Obávám se, že to číslo s kg budeš muset ještě vynásobit. Je to 49kg. Což už je náklad, který bohužel poznat je. viz porovnání soft-top vs. prht

https://www.youtube.com/watch?v=Z2LoRX2ufVA&t=120s
https://www.youtube.com/watch?v=uMoeiXdb7qo
Naposledy upravil Tomin dne 14 úno 2019, 12:52, celkově upraveno 1
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Petras68 » 13 úno 2019, 22:58

Děkuji moc. Mám necelej metrák, tak zhubnu a váhu střechy uberu. Ale v 51 letech to jde hůř a hůř..
Petras68
 
Příspěvky: 2
Registrován: 19 led 2019, 15:56

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Tomin » 14 úno 2019, 11:43

Ubírat váhu přímo z řidiče je vysoce chválihodné a prospěšné, a ať je důvod jakýkoliv, třeba aby roadster víc roadsteroval, je třeba podepřít podporou. Nicméně i těch pár desítek kilo váhy navíc u pevné střechy zhola nic neubere z té neuvěřitelné mrštnosti MX-5, tolik ji odlišující od všech těch oktávek a golfů, o zkurvených SUV nemluvě. Nepochybuju, že už jsi pročetl spousty recenzí a testů, přesto nabídnu nahlídnutí ke mě do chlívku, kde jsem se pokusil objektivně sepsat i negativa, konkrétně u NC. Bez obav, že by to bylo něco odrazujícího, spíš taková korekce očekávání: viewtopic.php?f=19&t=5474&start=100 24.1.2018
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod PetrJ » 31 bře 2019, 13:33

Ahoj, zjistil jsem, že potřebuju Miatu. Prolustroval jsem inzeráty na netu a do rozpočtu se mi vejde NBFL 1,8. Možná by stačila i 1,6 s tím, že důležitější bude celkový stav auta. Má smysl hledat zlatý grál bez koroze, resp. s vyřešenou korozí? Dá se vyhnout nosníkům, popř. na kolik vyjde oprava? Myslím toto: https://www.youtube.com/watch?v=s_rh7VVRozk

V Miatě jsem nikdy neseděl a nechce se mi jet přes půl republiky, jen abych si to zkusil a zjistil, že se nevejdu atd... Je někdo ze Zlínska ochotný mi předvést svoji NB k "prohlídce nanečisto" a poradit, na co si dát pozor? Žádný strach, do nosníku nebudu klepat kladívkem :-)
PetrJ
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28 bře 2019, 21:50
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Tuleň » 31 bře 2019, 17:03

Ze Zlinska +/- jsem, tak záleží kam by to konkrétně bylo. První část otázky nechám povolanejsim, já bych to nejspíš moc shrnul :D

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 130 návštevníků