Jaké pneu ....

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod Maxton » 21 bře 2018, 18:16

Má někdo zkusenosti s federaly 595 evo ? Nechci semislicky, ale neco podobnyho bridgestonum re-002 a z hankooku co jsem mel minuly rok jsem byl zklamaný...
Maxton
 
Příspěvky: 129
Registrován: 22 kvě 2016, 10:25

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod TeeJay » 21 bře 2018, 18:32

Je to víceméně semislick co funguje a drží o něco hůře a méně než jiné semislicky, ale jinak se všemi výhodami i nevýhodami semislicků. :) Rozhodně je blíž k okruhovým semislickům než ke sportovním ale stále civilním pneu jako je RE002. Ono se stačí podívat na vzorek a treadwear - 200.
Já teď koupil AD08R (taky treadwear 200) za necelých 8 a jsem rád a to jsem je neobul. Počítám ale s tím, že za rok nebo dva budu kupovat gumy znovu. Pokud ale nehledáš semislick, tak taková guma pro tebe není. Koukni třeba na Yokohama S.Drive, mohl bys s nimi být happy - držet budou obstojně, vydrží 2x déle, ale už to není eco guma za 1000 Kč.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod cafe-racer » 22 bře 2018, 12:27

dopr píše:Tak to respekt, ze jsi se s nimi vydal i tam :D
Zkus kouknout na Federal ST-1. Mam je prave na okruhy a byl jsem s nimi zatim docela spokojeny. Cena je velmi lakava, a to i v 17" rozmeru (ja mam na okruh 16").

No teda, díky za tip ! S cenovkou 1.500 Kč/ks nneí co řešit.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod dopr » 23 bře 2018, 12:38

cafe-racer píše:
dopr píše:Tak to respekt, ze jsi se s nimi vydal i tam :D
Zkus kouknout na Federal ST-1. Mam je prave na okruhy a byl jsem s nimi zatim docela spokojeny. Cena je velmi lakava, a to i v 17" rozmeru (ja mam na okruh 16").

No teda, díky za tip ! S cenovkou 1.500 Kč/ks nneí co řešit.

Nemas zac :)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod Maxton » 26 bře 2018, 20:30

TeeJay píše:Je to víceméně semislick co funguje a drží o něco hůře a méně než jiné semislicky, ale jinak se všemi výhodami i nevýhodami semislicků. :) Rozhodně je blíž k okruhovým semislickům než ke sportovním ale stále civilním pneu jako je RE002. Ono se stačí podívat na vzorek a treadwear - 200.
Já teď koupil AD08R (taky treadwear 200) za necelých 8 a jsem rád a to jsem je neobul. Počítám ale s tím, že za rok nebo dva budu kupovat gumy znovu. Pokud ale nehledáš semislick, tak taková guma pro tebe není. Koukni třeba na Yokohama S.Drive, mohl bys s nimi být happy - držet budou obstojně, vydrží 2x déle, ale už to není eco guma za 1000 Kč.


Ja myslel, ze ta evo rada uz neni semislick ? Maji i normalni civilni vzorek oproti klasickým 595kam :-)
Maxton
 
Příspěvky: 129
Registrován: 22 kvě 2016, 10:25

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod TeeJay » 26 bře 2018, 20:47

Aha, sry, to "evo" jsem nějak přehlédl.
Nicméně tady http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Federal/595EVO.htm je to shrnuté dobře posledním komentářem:
Used on the front of my turbo mx5 drift car that i also daily drive,on the road they were pretty good with good feed back, not so good in the wet but were bought as summer tyres and they were good enough in the wet to not cause a issue with normal driveing, once on track i was very impressed with the turn in response grip and feed back, they did wear quicker than i exspected but for the grip they offered and the even wear rate i was very impressed, once i was finished with them i tried other tyres and i will be going back to these in the summer!


Takže bočnice nejspíš dostatečně tuhá, ale nekoupil bych si takovou gumu. Recenzí na netu najdeš dost, na MX-5 ji v ČR asi nikdo moc nejezdí.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod Maxton » 27 bře 2018, 19:55

A proc by jsi takovou gumu nekoupil ? Prijde ti az moc sportovni na daily ? Ja tam totiz v ty recenzi vidim akorat pozitiva, jestli jsem neco neprehlidl, nebo si nevylozil neco spatne :-)
Maxton
 
Příspěvky: 129
Registrován: 22 kvě 2016, 10:25

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod TeeJay » 27 bře 2018, 23:51

Jezdím na své celoroční MX-5 daily AD08R, takže tím to asi není :lol:

Spíš je to čistě mými požadavky - buď chci semislick (dneska se většině říká ultra high performance tyre, ale říkejme tomu semislick) se všemi výhodami i nevýhodami (drží a může být horší na vodě, kratší životnost, nadprůměrná cena), nebo obyčejnou sportovní gumu (drží méně, ale ani na vodě si nevede špatně, životnost zpravidla minimálně dvojnásobná proti semislicku a je levná).

Z téhle gumy mám pocit, že je to takový kočkopes, který má na jednom konci prdel kočky a na druhém prdel psa, místo hlavy na každém konci. Má to špatné z obou variant. Levná není, jestli ji nepořídíš na nejlevnějších shopech na heurece, na vodě žádná sláva a životnost mizerná. Ale třeba to tak není. Prostuduj recenzí víc a kup si ji, buď to bude lepší než si myslím nebo ne, ale co já vím, tu gumu jsem nejezdil - jen mám reference na 595RS-R, které jsou ok, ale ne zas tak dobré, aby mohly stát víceméně stejně jako AD08R.

Koneckonců moje AD08R jsou taky jen experiment neprobádaných vod, zatím jsem jezdil právě na obyčejnějších pneu a číst recenze ti stejně nedá ten pocit, abys věděl, jestli je ta guma o tolik lepší, aby ti stálo za to dát za sadu dvojnásobek. Prostě koupíš a uvidíš a ono to nějak dopadne :) a peníze budou a my nebudeme.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod ReVolte » 28 bře 2018, 10:01

Ahoj kluci,
standartní dilema: Gumy pro NC1 na Eibach-Pro kitu pro aktivní okreskové ježdění a možná jednou, dvěma zastávkama v Mýtě, ale hlavní porce kilometrů bude GT ježdění do Alp a okresky.

Máme dva účastníky souboje: Hankook Ventus V12 K120 na 205/45/17 a Michelin Primacy 3 se stejným rozměrem.

Nějaké zkušenosti či návrhy?

Díky :)
Byla: NC 2.0 Mica Grey Expression
Je: NCFL 2.0 Stormy Blue
ReVolte
 
Příspěvky: 175
Registrován: 17 pro 2016, 01:03
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod Maxton » 28 bře 2018, 10:58

Pred par komentari tu nekdo chvalil federal st-1 na NC, za ty penize si myslim, ze parada :-)
Maxton
 
Příspěvky: 129
Registrován: 22 kvě 2016, 10:25

PředchozíDalší

Zpět na Kola, pneu a geometrie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků