Jaké pneu ....

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod Maxton » 28 bře 2018, 11:00

TeeJay píše:Jezdím na své celoroční MX-5 daily AD08R, takže tím to asi není :lol:

Spíš je to čistě mými požadavky - buď chci semislick (dneska se většině říká ultra high performance tyre, ale říkejme tomu semislick) se všemi výhodami i nevýhodami (drží a může být horší na vodě, kratší životnost, nadprůměrná cena), nebo obyčejnou sportovní gumu (drží méně, ale ani na vodě si nevede špatně, životnost zpravidla minimálně dvojnásobná proti semislicku a je levná).

Z téhle gumy mám pocit, že je to takový kočkopes, který má na jednom konci prdel kočky a na druhém prdel psa, místo hlavy na každém konci. Má to špatné z obou variant. Levná není, jestli ji nepořídíš na nejlevnějších shopech na heurece, na vodě žádná sláva a životnost mizerná. Ale třeba to tak není. Prostuduj recenzí víc a kup si ji, buď to bude lepší než si myslím nebo ne, ale co já vím, tu gumu jsem nejezdil - jen mám reference na 595RS-R, které jsou ok, ale ne zas tak dobré, aby mohly stát víceméně stejně jako AD08R.

Koneckonců moje AD08R jsou taky jen experiment neprobádaných vod, zatím jsem jezdil právě na obyčejnějších pneu a číst recenze ti stejně nedá ten pocit, abys věděl, jestli je ta guma o tolik lepší, aby ti stálo za to dát za sadu dvojnásobek. Prostě koupíš a uvidíš a ono to nějak dopadne :) a peníze budou a my nebudeme.


A myslis, ze ty yokohamy co jsi mi radil, budou lepsi nez treba ty hankooky venus evo 2 ? Ja je mel minulou sezonu, a pred limitem piskali, v zadu jsem s nima byl spokojenej, ale na predku mi prislo, ze vubec nedrzeli oproti prechozim r 16 kam. Ale to byli nejaky stary 10ti lety šlupky :-)
Maxton
 
Příspěvky: 129
Registrován: 22 kvě 2016, 10:25

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod TeeJay » 28 bře 2018, 14:03

Opravdu nevím, zkušenost s nimi nemám - jen vím, že Hankook jsou dost populární a taky o 30% levnější... ale určitě trpí jiným neduhem, jestli je to měkká bočnice, nevím.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod jarka » 28 bře 2018, 16:05

Maxton: jestli máš na mysli ty Yokohama S.Drive, tak aby jsi nebyl zklamaný. Měl jsem je v rozměru 185/55R14 (a dříve i na jiném autě v 215/40R17) a není to špatná guma a třeba na mokru, když se podaří ji zahřát (což se mi povedlo jen jednou - na Ringu :) ) tak i drží, studená za mokra ale není o moc lepší než NS2-R co mám teď. Bočnici má relativně tuhou, rozhodně to ale není něco na způsob semi a směs je na suchu fajn, ale zase je to "jen" uhp. Každopádně má konzistentní chování a rozumnou konstrukci (ostatně jako většina gum od "lepších" výrobců).
23tis. km ... 12,4 l
jarka
 
Příspěvky: 213
Registrován: 29 říj 2015, 00:22

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod tomybandit » 29 bře 2018, 08:59

Vite mi niekto povedat overene informacie a vysvetlit tie tuhe(silne) bocnice na pneu?
Teraz nemam na mysli ako sa to komu javi pocitivo, ale kde je presne napisane od vyrobcu ze ktora pneu ma aku bocnicu?Alebo cim sa to oznacuje na konkretnej pneu?
Pretoze co som tak cital tak kazda vyrobena pneu ma miesto dotyku s dickom, cize bocnicu zmes tvrdsiu oproti tomu aka je trebars v strede pneu.
Preto sa pytam ci niektore pneu maju trebars tu bocnicu este tvrdsiu ako priemer a ci je nejaky zoznam tych pneu.
Alebo je to to oznacenie RUNFLAT? Tie by mali mat zosilenu bocnicu.
A este na co je to vlastne dobre ju mat zosilenejsiu, okrem toho ze dojazd v pripade defektu.
A naozaj nemyslim pocitove informacie...Diky ;)
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod jarka » 29 bře 2018, 09:14

http://typer.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=459. Tam je velká část odpovědí na tvý dotazy. Jinak zesílená bočnice se míň deformuje, je čitelnější a můžeš se o ní tedy víc opřít v zatáčce, ale samo je to něco za něco, ztrácíš část komfortu...
23tis. km ... 12,4 l
jarka
 
Příspěvky: 213
Registrován: 29 říj 2015, 00:22

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod Robo96 » 29 bře 2018, 10:30

Niektore pneu maju aj oznacenie bocnice XL, tzn. ze je tuhsia a prisposobena pre tazsie vozidla. Od vyrobcu to nikde asi popisane nebude, pretoze tuhost alebo hrubka bocnice nema urceny ziaden standard, a preto sa jedna prave o to pocitove vnimanie, ze sa pneu tak nezuje.
tu si mozes pozriet nazornu ukazku aky je rozdiel v tuhosti bocnice medzi dvoma roznymi pneu na tom istom aute a trati video, dezen obycajnej pneu so standardnou bocnicou sa moze voci disku posunut az o niekolko centimetrov od stredovej osi. videl som aj zopar extremnejsich pripadov, kde v zakrute auto s nizkoprofilovou pneu drapalo cestu diskom co sa bocnica tak zdeformovala.
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod AndrewG » 29 bře 2018, 23:35

v zasade skoro kazda UHP pneumatika ma zosilnenu bocnicu tommy, vyhody su rychlejsie zmeny smeru, čitatelnejsie na limite (zaroven vsak vacsina UHP gum je menej citatelnejsia pre zaciatocnika ako uplne civilna pneumatika), nevyhoda je mierne mensi komfort.
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod vhml » 04 dub 2018, 09:13

Nekupoval jste někdo v poslední době gumy Federal RS-R? Jaký měly Treadwear? Vždy měly 140 a údajně po novu mají 220. Řeším to kvůli slalomu, kdy jsme s jedním autem omezeni ve skupině s povinným Treadwearem nad 200. A smět tam obout RS-R by byl docela gól :-)
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod jarka » 04 dub 2018, 16:59

Přímo podle webu federalu mají mít aktuální 595RS-R TW220, ty další typ 595RS (co ale nejsou homologovaný pro EU) pak mají 200. http://www.federaltire.com/en/products.php?class=UHP, jeden z mála sympatických výrobců co má tyhle údaje přímo na webu - ostatní by si mohli vzít příklad.
23tis. km ... 12,4 l
jarka
 
Příspěvky: 213
Registrován: 29 říj 2015, 00:22

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod vhml » 04 dub 2018, 21:37

Právě proto to řeším. Vždycky měly 140. Tak jestli skutečně už aktuálně chodí gumy s TW220.
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

PředchozíDalší

Zpět na Kola, pneu a geometrie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 18 návštevníků