Happy Mia - NA 1.6

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod TeeJay » 18 dub 2018, 12:44

Já si svoji koupil na MX5Parts. Na NA je tenhle set https://www.mx5parts.co.uk/bulb-fuse-mk1-p-3145.html
Není to úplně nejlevnější, ale o Velikonocích, Vánocích a dalších svátcích je -10% sleva a MX5Parts jsou téměř ve všem levnější než IL Motorsport, takže specifické věci beru od nich v době slev.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod vhml » 18 dub 2018, 13:19

Chápu, že koupit si za stovku obyčejnou sadu žárovek v nejbližších autodílech není dost cool :lol:
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod Martin_Happy » 18 dub 2018, 13:46

já popravdě ani zatím netuším, jaká tam má být, ale asi H4
NA 1.6 85k - Konečně!!! Nejlepší kadeřnická kára!
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin_Happy
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2018, 17:13
Bydliště: Tak ňák kolem Plzně

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod TeeJay » 18 dub 2018, 14:05

Majitelé NA a NB to tak můžou udělat, ale NBfl má HB3 a HB4 žárovky. V nejbližších autodílech sadu s (mimo jiné) HB3 a HB4 žárovkami všude nekoupíš. Tahle sada má výhodu v tom, že všechny žárovky jsou přesně na tohle auto, ne žádná "VW univerzální sada", ze který využiješ akorát potkávačky. :)

Takže jedině je shánět po celým městě, když chci sadu v krabičce a ne samostatný žárovky v papírovejch obalech. Ale za tu hodinu, co bych je ve městě sháněl (a možná nesehnal), si na tu krabičku žárovek z MX5Parts vydělám, takže se to ani nevyplatí řešit, když jde o tak malou částku...
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod Martin_Happy » 18 dub 2018, 14:22

A to bych ještě rád sehnal origo hever do Miaty. Mám sice takovou tu kliku na jeho vytočení, ale hever k autu nebyl :lol: Vůbec nějaké NA někde na vrakárně by se zišlo, že bych se vydal jej trochu očesat :-D
NA 1.6 85k - Konečně!!! Nejlepší kadeřnická kára!
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin_Happy
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2018, 17:13
Bydliště: Tak ňák kolem Plzně

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod Martin_Happy » 19 dub 2018, 21:56

Ráno jsem zkusmo loupal na kufru a pak jel do práce a parkoval vedle děsně obludy
Obrázek

Tak původně sem chtěl sundat jen Butterfly tramp stamps a ty tečky a že ibišky na tom ještě nechám. Jenže vzhledem k rozmístění vypadaly osamoceně tak debilně, že sem je sundal skoro všechny (nechal sem jen ten na mrkačce, ten mi baví :lol: Ty velké na řidičovo straně ale schovávaly chyby laku. Ale to je stejně práce, co se bude muset v zimě dělat
Obrázek
Obrázek

A když jsem to tak hezky oloupal, vešla se mi tam nová jiná samolepka
Obrázek

Pak jsem se věnoval další péči o různé plasty a gumy na autě, aby zase trochu prokoukla a zorganizoval sem kufr, do prázných míst za rezervu sem schoval hever, rezervu sem dal kam patří a uvolněnou schránku zabral trojúhelník a lékárnička. Takže je v kufru najednou děsně prázdno. Jo a taky sem si dal do přehrávače nové CD co nepřeskakuje plné kadeřnických hitů :lol:
NA 1.6 85k - Konečně!!! Nejlepší kadeřnická kára!
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin_Happy
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2018, 17:13
Bydliště: Tak ňák kolem Plzně

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod Martin_Happy » 24 dub 2018, 19:27

Tak jsem na auto koupil už druhý doplněk, oblouky s clonou. Mátě někdo zkušenost s tím, jak se to přesně montuje? Nebo neudělal by mi někdo, kdo má tenhle typ, jen pár fotek jak je to sešroubované dohromady a jak je to uchycené k autu?

A otázka druhá, je k tomu větrná clona z plexi. Ale já bych měl raději takovou tu síťovinu. Dá se na to dokoupit nějaká, nebo spíš ušít nějak originální?
Přílohy
00c.JPG
00c.JPG (39.33 KiB) Zobrazeno 13903 krát
00b.JPG
00b.JPG (28.8 KiB) Zobrazeno 13903 krát
00a.JPG
00a.JPG (35.39 KiB) Zobrazeno 13903 krát
NA 1.6 85k - Konečně!!! Nejlepší kadeřnická kára!
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin_Happy
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2018, 17:13
Bydliště: Tak ňák kolem Plzně

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod vhml » 24 dub 2018, 20:08

Ne nadarmo se tomu tuzingovemu doplnku rika Mouse Trap...
htbvmpilawtpaoxnq1j0.jpg
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod Martin_Happy » 28 dub 2018, 19:58

No, rám tedy opravdu není nic moc, ale clona je fajn. Sice se mi nelíbí to plexi, ale komfort za jízdy je lepší. Dřív to nad 110 prostě bylo nepříjemné, ted je to ve 130 v pohodě. Ale časem seženu stejně lepší rám a clonu bych raději llátkovou, tahle je děsně neskladná
Obrázek

Když tedy byla tahle volovina konečně na autě, vykuchal sem záslepku a rádio a jal se dělat auto praktičtějším. Přemístit naklápění světel z prostředka k zapalování místo jiné záslepky sice bylo trošku oserové, ale nakonec sem kablík uvolnil a dostal vedle zapalovače. Pak stačilo ulámat z kastlíku z Golfa (zbyl mi z něj z instalace 2DIN rádia, je fajn že nahoře má díry pro chlazení rádia, jinak je ale vnitřek semišový) pár překážejícíh držáků a nacvaknout jej na místo téhle záslepky. A pak se mohlo rádio vesele vrátit nazpět, i když teď už je v autě jiné, které umí USB
Obrázek
Obrázek

A pak už zbývalo jen se projet, protože Miata je stejně dobrá jen na ježdění
Obrázek
NA 1.6 85k - Konečně!!! Nejlepší kadeřnická kára!
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin_Happy
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2018, 17:13
Bydliště: Tak ňák kolem Plzně

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod Martin_Happy » 06 čer 2018, 13:41

Auto baví čím dál víc

Dostalo novou řadičku MOMO, která ladí k volantu MOMO, a k ní nějakou nepotrhanou manžetu, která je sice moc dlouhá, ale tak chvíli to s ní vydržím. V podoobném duchu je i nějaké univerzální madlo přes ručku, kde sice estetika pokulhává, ale líp se drží.

Další čistě estetickej tuning je přendání přední SPZ dolů na nárazník. Jak byla nahoře, tak to úplně ničilo ten kulatej čumák. Ani tak se mi to ale moc nelíbí. Nejradši bych měl vpředu u strany asi čtvercovou

Jinak jen jezdím a děsně mi baví. Občas se sklouznout bokem je dost lehké, docela by mě lákalo vyzkoušet to někde na šotolině/prachu a tak, ale nevím o žádném areálu, kde bych nikomu nevadil
Přílohy
IMG_6708.JPG
IMG_6711.JPG
IMG_6716.JPG
IMG_6717.JPG
IMG_6718.JPG
NA 1.6 85k - Konečně!!! Nejlepší kadeřnická kára!
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin_Happy
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2018, 17:13
Bydliště: Tak ňák kolem Plzně

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Seznam a 61 návštevníků