NCcko - dotazy na zkusenejsi

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod Cores » 10 kvě 2018, 22:15

TeeJay píše:
Cores píše:Pod sedakem je velkej konektor,takze staci najit spravnej drat a odpojit tlakovej senzor,pak nebude hlasit zapni pas. Teoreticky....

A airbag spolujezdce bude fungovat, až tam někdo opravdu bude sedět? :)



Spravna pripominka,to mi nedocvaklo......
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod MeXico5 » 12 kvě 2018, 15:39

Vsem diky za odpovedi a pripominky.
Co se ESP tlacitka tyce, tak u me se pri zmacknuti deaktivuje DSC a az po 5-8 sekundach i ESP. Nebo jsem to spatne pochopil z toho nemeckeho navodu. Nemate nahodou nekdo CZ nebo AJ variantu?
Pipani si asi zvyknu, kdyz to ctu. :)

Tomine, to se mi nezda, ze pri zapnutem ESP si muzes uzit svor. Auto (aspon moje) ma tendenci pribrzdovat kolo a z prujezdu zatackou nemuzes nic mit. Mozna to jen nechapu.
MeXico5
 
Příspěvky: 116
Registrován: 17 lis 2016, 13:38

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod tomybandit » 14 kvě 2018, 11:09

MeXico5: Ty mas tlacitko na ktorom je napisane ESP?
Pokial viem je v Mazde iba tlacitko s napisom DSC, co je ESP, len kazda automobilka si to nazyva inak. Deaktivuj ho tym ze ho ztlacis a na palubke sa to rozsvieti DSC OFF
Přílohy
DSC.pdf
(76.3 KiB) 1073 krát
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod MeXico5 » 14 kvě 2018, 23:29

Mam tam samo DSC. Nicmene u bawa se prave ESP vypinalo delsim drzenim tohohle tlacitka.
Kdyz tlacitko DSC podrzim docela dlouho, tak se pak vypne jeste neco dalsiho. Kazdopadne potvrzuji, ze jsem to delal spatne, staci fakt jen klik a ESP je mimo hru.
Co je to druhe, co se vypne po delsi dobe drzeni? To je protiprokluz pri rozjezdu (obdoba ASR)?
Jinak diky za info z manualu, z tohohle ale mudrej nejsem:

Leaving the TCS/DSC on will
provide the best stability. When the
TCS/DSC is off, the TCS/DSC does
not activate but the brake LSD
(Limited Slip Differentials) function
remains.
MeXico5
 
Příspěvky: 116
Registrován: 17 lis 2016, 13:38

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod cafe-racer » 15 kvě 2018, 06:57

Jediný, co mě napadá, je rozdělená deaktivace ESP (okamžitě) a ABS (s prodlevou). Vyzkouším a dám vědět.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod TeeJay » 15 kvě 2018, 10:42

Je to jasné z toho manuálu. Když zmáčkneš čudlík krátce, vypneš stabilizaci. To, co zůstává zaplé, je funkce přibržďování vnitřního zadního kola pro simulaci nebo zesílení efektu samosvoru, čili v důsledku přenesení více výkonu na vnější kolo - obdoba XDS elektronické uzávěrky diferenciálu u VW. A to se nejspíš vypne dlouhým stiskem - to by v manuálu měli psát taky.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod cafe-racer » 15 kvě 2018, 14:23

TeeJay píše:Je to jasné z toho manuálu. Když zmáčkneš čudlík krátce, vypneš stabilizaci. To, co zůstává zaplé, je funkce přibržďování vnitřního zadního kola pro simulaci nebo zesílení efektu samosvoru, čili v důsledku přenesení více výkonu na vnější kolo - obdoba XDS elektronické uzávěrky diferenciálu u VW. A to se nejspíš vypne dlouhým stiskem - to by v manuálu měli psát taky.

Tome, máš jistotu že auto z roku 2006 - notabene vybavené hardwarovým svorem - má ještě tuhle elektronickou fičuru, nebo sis to vydedukoval z popisu ?
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod TeeJay » 15 kvě 2018, 15:08

Když to může mít stabilizaci, která je povinná až od 2012, tak nevidím problém, proč by to nemohlo mít tohle :) je to úplně stejnej princip, akorát čistě pro zadní nápravu v jiné situaci. Může se to týkat jen 1.8, ale i když má auto torsen, tak tohle by jen mohlo jeho funkci ještě víc přiblížit plnokrevným svorům, ale to je spekulace a konec konců je mi to úplně jedno. Ale jestli to je napsané u toho konkrétního auta v manuálu, tak bych tomu věřil. Naopak vypínatelný ABS jsem snad ještě neviděl u běžného auta, takže o tom mám velké pochybnosti - kvůli tomu se vytahuje pojistka.

Každopádně po nastudování zahraničních fór a manuálu NC jsem ještě moudřejší:
If the DSC OFF switch is pressed and held for a second or more, the TCS/DSC system may become inoperative due to the system detecting switch trouble. If the TCS/DSC system becomes inoperative, the TCS/DSC and the DSC OFF indicator lights illuminate simultaneously. In this case turn off the engine and restart it to restore the TCS/DSC."

Když ten čudlík normálně krátce stisknete, tak se vypne jak stabilizace (DSC), tak kontrola trakce (TSC). Delší zmáčknutí čudlíku neudělá nic navíc, akorát zblbne čudlík, rozblikají se obě žárovičky a snad by ani nemělo jít zpět tyhle funkce zapnout jinak než vypnutím a zapnutím motoru. A aby se vyply úplně všechny berličky včetně ABS, je třeba v kufru odpojit nějakej konektor.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod MeXico5 » 15 kvě 2018, 17:00

nasel jsem na netu manual v PDF ke stazeni v anglictine, treba nekomu z budoucich uzivatelu pomuze:

http://www.mellens.net/mazda/Mazda-Miat ... manual.pdf

Ohledne drzeni tlacitka DSC z toho stejne nejsem moudrej ani pri cteni v manualu. :)

Pak si dovolim asi hodne naivni dotaz ohledne oleje.
Mam jeste z baworaka 8l docela kvalitniho oleje 5W-30. Nicmene v manualu je uvadena specifikace ACEA A3/A5 a ten muj olej je ACEA A3/B3 a A3/B4. Chapu to spravne, ze se tam neda lejt a musi sedet oboje oznaceni, tz A3/A5 a nestaci ze mam z moznosti A3/A5 jen A3? Mozna to pisu blbe, tak jeste zkusim dovysvetlit. Specifikaci oleje urcuje A3/A5 nebo to znamena, ze tam pasuje bud A3 nebo A5?
MeXico5
 
Příspěvky: 116
Registrován: 17 lis 2016, 13:38

Re: NCcko - dotazy na zkusenejsi

Příspěvekod Tomin » 15 kvě 2018, 17:13

Ano, jsi hodně blízko. Pokud je vzadu na piksli napsaná ještě specifikace API SL, pak naprosto bez obav ;)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 122 návštevníků